Autor Wątek: Lubuskie pozdrawia!  (Przeczytany 7877 razy)

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 18, 2014, 12:04:33 pm »
Druga oferta jest o wiele ciekawsza. Pierwsza to jakiś już zabytek do tego 35kg naciągu to boże drogi 80Lbs oznacza a to na bank nie jest dobry pomysł na początek bo nawet po odpuszczeniu na 70lbs zapewne będziesz się okrutnie męczył z tym łukiem. Zobacz na giełdzie co ja wystawiam. Bear Attack to nowszy model niż Truth 2 a do tego zestaw jest bogatszy :-) To są typowe łuki myśliwskie, ale jeśli chcesz. Jak byś się zdecydował na mój to zrobiłbym Ci dostawę do domu + wstępne szkolenie :-)  Dodatkowo długość naciągu powinna Tobie pasować mój łuk to 29,5".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 12:07:06 pm wysłana przez Bolko007 »

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 18, 2014, 03:12:58 pm »
Ten 1 to 250$ max więc po tej cenie co na allegro odpada na pewno.
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 18, 2014, 03:26:44 pm »
Faktycznie Bolko Twoja oferta wygląda na prawdę interesująco :) Na razie mam mało odłożone na sprzęt, więc jeśli by mógł poczekać te półtora miesiąca to byłbym wdzięczny :) O ile nie wyskoczą inne nagłe wydatki... A szukam czegoś na allegro czy sklep aby ewentualnie mógł wziąć jakiś sprzęt na raty. Jakby nie patrzeć napaliłem się na zaczęcie strzelania, a do tego ta zima :/

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 18, 2014, 03:33:53 pm »
Ja strzelam w zimę na zewnątrz, dużo herbaty i 2 godzinki spokojnie.

Moja rada nie kupuj pierwszego lepszego sprzętu bo po miesiącu i tak zmienisz 70 % osprzętu o ile nie 100% cierpliwość przydaje się w czasie kupna jak i w samym strzelaniu
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 18, 2014, 04:32:04 pm »
Cierpliwość to ja mam, a sprzęt Bolka wydaje mi się wystarczający na początek. Po pierwsze może mi się strzelanie nie spodobać wtedy ta kwota może mi się jeszcze w 80% zwrócić jeżeli uda mi się go ponownie, dość szybko sprzedać. Jeżeli będzie wszystko ok to przynajmniej trochę postrzelam, wprawie się w podstawach, a gdy w przyszłości będę nastawiał się na myślistwo to sprzęt na 100% będę potrzebował nowy i lepszy :) Dlatego z pierwszym sprzętem wole tutaj dopytać i poczytać porad. A znawcy tematu na pewno nie będą chcieli stracić kolegi "po fachu" :P Jeżeli nawet zapytam o coś słabego to dowiem się przynajmniej dlaczego czegoś nie wybrać, plusy i minusy etc.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 18, 2014, 04:48:46 pm »
z tego co tutaj wcześniej pisałeś to chyba lepiej dla Ciebie aby pierwszy łuk był typowo tarczowy, bo na 90% będziesz strzelał głownie do tarcz. U nas i tak nie można polować z łukiem, a na to żeby się wybrać za granicę na polowanie to już po 1 trzeba umieć strzelać, po drugie znać fizjologę zwierząt, wiedziec gdzie które ma komorę itp., umiec oceniac odległość od celu, a wszystko to jest znacznie bardziej skomplikowane niż strzelanie do tarczy na ustaloną odległość w wyrażnie widczną żółtą plamkę, do tego takie wyjazdy są kosztowne. Do tego trening na figurach 3D, a te są drogie jak cholera, ewentulanie na tarczach z wizerunkami zwiarzaków.

Tak więc moja dobra rada skup się na początek na strzelaniu tarczowym, taniej, przyjemniej, a daje równie dużo satysfakcji.

A tak jak koledzy pisali, z łuku tarczowego również można zapolować, a z myśliwskiego do tarczy już troszkę gorzej się strzela.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:15:04 pm »
Z tym, że strzelanie tarczowe tańsze  to nie tak do końca. Osprzęt tarczowy jest trochę jednak droższy. Łuki również są droższe, ale i tak popieram, że za bardzo nie wykorzysta potencjału łuku myśliwskiego bo nie ma w Polsce jak poza zawodami 3D.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2014, 10:21:02 pm »
po prostu już któryś raz widze jak ludzie na pierwszy łuk wybierają tzw myśliwskie, w camo itp. (sam też tak zrobiłem)  wsumie nie wiem z czego się to bierze, może jakiś pierwotny instynkt.

W każdym razie więszość w krótkim czasie chce się potem pozbyć łuków myśliwskich i szuka czegoś bardziej uniwersalnego czy wręcz tarczowego, a jak wiadomo zazwyczaj sprzęty taniej się sprzedaje niż się zakupiło.

Lepiej kupić raz, a dobrze.

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:26:10 am »
Moim zdaniem kupienie myśliwskiego łuku na sam początek nie jest takim złym pomysłem dla kogoś kto nie ma za dużo kasy. Po pierwsze to kontakt z łukiem, bardzo ważny na początku i czy to bedzie hłojt za 6 k czy quest rogue za 1k6 to nie robi różnicy. Po 2 mówi się o mniejszej wybaczalności łuku myśliwskiego. Z mojego punktu widzenia to prawidłowa droga. To jak z kursem na prawo jazdy. Nie uczysz się jeździć na superszybkich, wyczynowych wozach tylko prostym punto.

I 3 argument i chyba dla mnie najważniejszy: ktoś kto z łuku myśliwskiego nie robił wyniku ten i nawet z laserowym namierzaniem i systemami naprowadzania rodem z nasa nie będzie lepiej strzelał. Lata strzelania i efekt jest taki że zmiana łuku na tarczowy da wynik. Komuś kto strzela rok czy pół tak jak ja to i nawet rakieta ziemia powietrze z czujnikiem termalnym raz na 100 razy minie celu. Norma.

Sam kupiłem łuk myśliwski questa bo to dobre łuki wykonane w cnc, mocne a do tego tanie. Po 2-3 latach strzelania może zmienie. Zobaczymy
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 19, 2014, 07:09:55 pm »
Nie wiem czy dam radę zaczekać. Jak się do tego czasu nie sprzeda to ok póki co za bardzo się nie staram żeby się sprzedał więc jest szansa.


Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 19, 2014, 08:07:29 pm »
Moim zdaniem kupienie myśliwskiego łuku na sam początek nie jest takim złym pomysłem dla kogoś kto nie ma za dużo kasy. Po pierwsze to kontakt z łukiem, bardzo ważny na początku i czy to bedzie hłojt za 6 k czy quest rogue za 1k6 to nie robi różnicy. Po 2 mówi się o mniejszej wybaczalności łuku myśliwskiego. Z mojego punktu widzenia to prawidłowa droga. To jak z kursem na prawo jazdy. Nie uczysz się jeździć na superszybkich, wyczynowych wozach tylko prostym punto.

I 3 argument i chyba dla mnie najważniejszy: ktoś kto z łuku myśliwskiego nie robił wyniku ten i nawet z laserowym namierzaniem i systemami naprowadzania rodem z nasa nie będzie lepiej strzelał. Lata strzelania i efekt jest taki że zmiana łuku na tarczowy da wynik. Komuś kto strzela rok czy pół tak jak ja to i nawet rakieta ziemia powietrze z czujnikiem termalnym raz na 100 razy minie celu. Norma.

Sam kupiłem łuk myśliwski questa bo to dobre łuki wykonane w cnc, mocne a do tego tanie. Po 2-3 latach strzelania może zmienie. Zobaczymy

Naprawdę, zaprawdę nie ma sensu wciskać komuś łuku myśliwskiego jeśli chce strzelać do tarczy. Chyba że ogranicza kasa a delikwent za bardzo nawet nie wie jakie DL i naciąg będzie dobry, w takim przypadku dobrym wyborem będzie tani łuk na dopasowanie, a potem docelowy. Przynajmniej ja mam takie zdanie :) Także na początek myśliwski, jako pierwszy ujdzie, ale kupowanie huntera na drugi łuk w przypadku strzelania do tarczy jest trochę bez sensu. Ale i tak finalnie się to sprowadza do tego co kto lubi;-) Dla części decydującym kryterium może być tylko wygląd...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2014, 08:15:03 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 21, 2014, 12:25:17 pm »
Co możecie powiedzieć o tym:

http://www.ebay.co.uk/itm/Bear-Motive-7-compound-bow-/171219528531?pt=UK_Archery&hash=item27dd7aab53
http://www.ebay.co.uk/itm/HOYT-COMPOUND-BOW-/390750916684?pt=UK_Archery&hash=item5afa91d04c
http://www.ebay.co.uk/itm/Hoyt-Contender-Elite-Compound-bow-/191040624086?pt=UK_Archery&hash=item2c7ae895d6

Napisaliście abym na niektóre elementy łuku sam sobie odpowiedział, ale ja sam nie wiem czego chce do póki nie będę znał plusów i minusów danego sprzętu :) Więc co możecie o tych aukcjach powiedzieć? abym w przyszłości wiedział mniej więcej czego szukać :)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 21, 2014, 12:54:10 pm »
jeśli sie decydujesz na łuk używany to najlepiej poszukaj jakiegoś na naszym forum, co jakiś czas są tu dobre łuki z pewnych rąk w normalnych cenach.

Z UK to do Polski prawie nigdy nie chcą wysyłać, albo koszty wysyłki robią wysokie, a nawet jak masz kogoś w UK do kogo prześlą to i tak potem jest problem dostawy do Polski.

Z zakupów za granicą to polecam USA, ebay.com albo ich forum łuczniecze, http://www.archerytalk.com/vb/forumdisplay.php?f=99

ale na początek, naprawdę rozejrzyj się za jakimś łukiem z Polski.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2014, 12:07:30 pm »
Przejrzałem temat i nie widziałem jednej ważnej sprawy - DL -
Kolega powinien najpierw wybrać się na jakiś trening/zawody po to aby obadać takie sprawy... Kupno łuku w ciemno nie wiedząc jaką długość naciągu potrzebujesz to trochę mija się z celem...
No chyba że wybierzesz łuk z możliwością regulacji długości to ok.
A czy łuk myśliwski na początek to zły pomysł? nie do końca... Tylko jedyne co mi się nie podoba w zestawach "myśliwskich" to podstawka pod strzały - ta "włochata" (niektórych to rozprasza gdy widzą dziurę z włosami dookoła :P ) a jak dla mnie to jest mało precyzyjna.... Ale jeśli jest to jakaś opadająca z regulacją lub mikroregulacją to jest już ok...

Sam zaczynałem od myśliwskiego i nadal go posiadam... Jeśli kupisz dobrą używkę (a taka wydaje się ta od Bolka) to nawet jeśli zdecydujesz się potem na łuk tarczowy to ten "misiek" spokojnie może zostać na łuk do polowań i strzelania 3D
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres