Autor Wątek: Lubuskie pozdrawia!  (Przeczytany 7878 razy)

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:00:33 pm »
Sebastian... Na argument o zombie... Padłem :D Też go spróbuje jak przyjdzie czas :P Co do pani Maji Marcen to faktycznie, jedynie musi przełożyć brodę na prawą stronę cięciwy aby celować lewym okiem :) Nie wygląda to zbyt trudno i "dyskomfortowo" :) Pierwszy sprzęcik planuję kupić jakoś w marcu, o ile wszystko pójdzie bezproblemowo. Więc wiadomo że będzie to RH. A dalej to pomocy... Jestem w miarę wysoki 186cm i podobna rozpiętość ramion. Z racji iż pracuję jako spawacz to siły w ramionach i plecach mi nie brakuję :) Coś polecacie? Na czym się skupić?

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:18:58 pm »
dla Ciebie to łuk o sile 50-60#, i z długością naciągu gdzieć 29". A reszta to już sam musisz sobie odpowiedzieć, ale z tego co pisałeś to łuk w miarę uniwersalny ze wskazaniem w kierunku tarczowego, pozostaje kwestia budżetu i decyzji czy kupować nowy (z tzw niższej półki) czy np. używany ale już z półki wyżej cena za takie łuki pewnie będzie podobna.

Ja tam oczywiście polecam mojego bowtecha bo takie parametry jak wyżej spełnia, ale to już kwestia gustu.

A poza samym łukiem musisz jeszcze liczyć cały osprzęt, czyli celownik, podstawka, stabilizatory, spust, strzały, klucze, woski, jakiś kołczanik, pewnie jakas torba na to, no i jakas maszynka do klejenia lotek, kleje, itp. gadżety które potem sie pkazuje ze sporo kosztuja.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:23:30 pm »
Mniej więce drugi łuk :-)
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2014, 10:38:26 pm »
i jak już coś kupować to naprawdę w przemyślany sposób, sam nie uniknąlem błędów i moim pierwszym łukiem był oczywiście łuk (nowy ze sklepu) tzw "myśliwski" w pełnym camo, celownik myśliwski, podstawka również itp ... szybko się okazało, że w lesie nie strzelam, na polowania nie jeżdżę, a  90% strzelania to tarcza na torze łuczniczym.

Oczywiście sprzęt poszedł szybko do sprzedaży ale już ze sporą stratą mimo, że prawie nowy.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

krzysieniek

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:00:55 pm »
Z tym zombie dobry pomysł musze go koniecznie wypróbować i to juz dziś wieczorem ;D

yokai

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:31:11 am »
Łuk to taka odskocznia od picia z kumplami i chodzenia na dziwki (o;

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 16, 2014, 12:38:21 am »
odskocznia od pica z kumlami, a to dobre sobie;)

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 16, 2014, 01:14:15 pm »
Raczej dobre alibi na picie z kumplami albo dziwki ;]

Krystian

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 16, 2014, 04:25:07 pm »
Jestem drugim przykładem na to, że argument o zombie działa. :)

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 16, 2014, 06:09:05 pm »
Nie rozumiem jakie tłumaczenia ??? Ja kupiłem jak przyjechał pokazałem i mówię ile kosztował a na pytanie po co nawet nie mam zamiaru odpowiadać :-) Mam w zwyczaju takie rzeczy oznajmiać po fakcie i niczego nie ukrywać i nie ma problemu.  Mam taki kaprys kupiłem i tyle. Ja się nie pytam po co jej kolejna torebka czy buty. Facet nie musi się z niczego tłumaczyć chyba, że jest  na garnuszku u żony, albo przez jego kaprys dzieci nie dojadają. Każdej mojej dziewczynie dość szybko oznajmiałem, że jak zacznie tylko wpierniczać się do mojego hobby to może już się pakować i żadna nie widziała problemu naprawdę  a lubię na różne dziwne hobby wydawać. Właśnie wydałem ponad 11kzł na wypasiony zestawik i ani słowa nie usłyszałem, że po co Ci to, tyle kasy itp. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2014, 06:12:30 pm wysłana przez Bolko007 »

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:19:00 pm »
Gdyby mnie było stać na zestaw za 11k to też i na to aby ona nie narzekała na inne rzeczy :P

krzysieniek

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:43:49 pm »
Wyslij fotki tego zestawu za 11k :o

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:58:25 pm »
W  kąciku chwalipięty są zdjęcia łuku a reszta  leci z USA jak będzie to wkleję. To nie takie trudne zrobić te 11kzł, gdybym wszystko w PL kupował spokojnie by wyszło dobrze ponad  13kzł. Jeszcze nawet nie wszystko mam podsumowane bo jeszcze druga paczka jutro ma wyjść do mnie ze sklepu  łuczniczego i zgubiłem rachubę ile tam już powinno wyjść, ale jak teraz tak sobie liczę to będzie już się robiło koło 12kzł jednak. No ale to sprzęt na lata :-) Wolę wydać raz a dobrze. Raz już zresztą wydałem w sumie byłem zadowolony z poprzedniego łuku, ale przyszedł czas na coś lepszego i bardziej specjalistycznego.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:14:24 pm »
duża kasa, ale znam łuczników klasycznych którzy podobną wydali.

Ale nie jest to wynik trudny do zrobienia sam pro comp elite xl kosztuje około 6000, do tego dobry celownik z lipkiem ze 2000, system stabilizatorów np. bee-stingera to z 1500-2000 i już masz 9500-10.000, a gdzie podstawka, spust, strzały ... kołczany, maty, narzędzia itp. dodatki.

Niestety trudno to jest na taki zestaw zarobić .... i większość może sobie pomarzyć, albo za połowę tej ceny szukać dobrej używki w USA.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 11:44:14 am wysłana przez remy1407 »