Autor Wątek: Lubuskie pozdrawia!  (Przeczytany 7879 razy)

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Lubuskie pozdrawia!
« dnia: Styczeń 14, 2014, 08:54:46 pm »
Witam wszystkich forumowiczów! Od jakiegoś czasu interesuje się łucznictwem bloczkowym. Trochę poczytałem i obejrzałem parę poradników w necie. Jednak nic nie zastąpi porad doświadczonych strzelców. Na wiosnę chciałbym zakupić swój pierwszy sprzęt :) Pozdrawiam z Lubska!

Zibi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2014, 09:45:12 pm »
a witam kolegę :)
W jakich okolicach kolega strzela?

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:14:27 pm »
Cześć Remy

jestem z Nowej Soli, ale w Lubsku bywam średnio 2x miesiącu. Kiedyś można byłoby się spotkać jak masz chęć.

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:23:48 pm »
@zibi Jak napisałem, na wiosnę chciałbym kupić swój pierwszy sprzęt, więc na razie czytam i się edukuję :) Będę potrzebował także parę porad, ale o tym później w dziale z techniką strzelania :)

@Bolko Oczywiście, bardzo chętnie jak tylko zrobi się cieplej. Obecnie jeszcze jestem za "świeży" żeby podjąć się strzelania. Od zawsze byłem samoukiem :)

Zibi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2014, 10:41:40 pm »
remy ja akurat strzelam z łuków tradycyjnych i mam kontakt z całą ekipą z Sulechowa, Świebodzina, Łagowa.
Mamy tu świetnych fachowców jak np smoku czy stephan z yam od techniki, łuków nie wspominając o strzałach stephan wręcz magik (oj na pewno mi się za to oberwie :P) tak więc jak jesteś z okolic i chciał postrzelać z tradycyjnych to zapraszam :)

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2014, 11:29:08 am »
Chcesz strzelać do tarczy czy też myśliwsko ? Ja właśnie przesiadam się z myśliwskiego na czysto tarczowy łuk.

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 15, 2014, 05:10:41 pm »
Na pewno nie zapomnę jeżeli będzie okazja, to na pewno się odezwę na mały trening :)
Na początek chciałbym ogólnie wprawić się w strzelaniu do tarcz. Jeżeli mi się to spodoba to chciałbym z czasem skupić się głównie na myślistwie. Lecz do tego dość długa droga :)

Bolko007

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2014, 06:24:37 pm »
Myśliwskie strzelanie jednak powiadasz, ale najpierw do tarczy a później polowanie czy tylko zawody 3D ? Masz  już jakieś wytypowane sprzęty ?

remy1407

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 15, 2014, 06:58:57 pm »
Zawody raczej nie... Jakoś w życiu na różne zawody się najeździłem i chyba mam tego dość :) Na początek tarcza, aby sprawdzić ogólnie łucznictwo od podstaw, a jeżeli się wciągnę to z czasem myślistwo. Oby do tego czasu przepisy w Polsce się zmieniły :) A jak nie to może jeszcze w międzyczasie wyjadę za pracą za granice (bo w Polsce jednak ciężko coś więcej odłożyć) i trafie w kraj gdzie będzie to dozwolone na miejscu :) Co do sprzętu to właśnie będzie pytanie do znawców, ponieważ na tym się nie znam za bardzo i pomoc byłaby wskazana. Chętnie na początek kupiłbym coś używanego. Największy problem w tym, iż jestem praworęczny, a oko dominujące mam lewe (te oko jakoś nie udaje mi się zamknąć z taką łatwością jak prawe :D). Strzelając kiedyś z pneumatyka i kbks na zawodach robiłem to z lewej ręki i nie miałem problemu, a tutaj nie wiem jak z tym będzie ponieważ są łuki RH i LH :/ Czy celowanie lewym okiem, strzelając z prawej ręki będzie równie skuteczne...

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:06:52 pm »
ta Pani czyli Maja Marcen rezprezentantka Kolumbii ma tak jak Ty, praworęczna i lewe oko dominujące



http://www.archery-forum.com/showthread.php?28442-Right-hand-archer-Left-eye-dominant/page2
http://www.youtube.com/watch?v=-HR_i7lLSRA
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

krzysieniek

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:26:03 pm »
A tak z ciekawości gdyby ci sie coś stało ??? Powiedziałeś żonie, że ile kosztował  ;D

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 15, 2014, 08:31:31 pm »
za mało  8)
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:31:38 pm »
Mi się już kończą argumenty typu: kochanie ale to już było przecież
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

krzysieniek

  • Gość
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:43:15 pm »
Jesteście i tak w dobrej sytuacji ja będę musiał wytłumaczyć mojemu kochanie po co mi łuk to dopiero sztuka :(

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Lubuskie pozdrawia!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2014, 09:46:36 pm »
Mój argument: do zabijania zombie.
Zgodziła się :-)
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a