Autor Wątek: pierwszy sprzęt  (Przeczytany 6073 razy)

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:39:11 am »
Witam,

Mając 500 zł ja na początek proponuję tak:
  • Samick Polaris w zestawie z podstawką, celownikiem Cartel Midi - do załapania dla mnie wystarczył - 300 zł
  • Zapasową podstawkę Cartel Hunter za 2,50 zł
  • Strzały - 12 szt. Beman Carbon Flash ja takie używam, można mniejszą ilość ale proponuję nie mniej niż 6 bo potem bardziej nogi bolą niż ręce. Tak strzała jak nie zaliczy kamienia albo betonu to posłuży naprawdę dlugo. Czyli np. 6x18 = 108zł
  • Zamiast podstawki za ok. 25 zł proponuję konieczny ochraniacz na palce - skórkę bo potrafią zaboleć, np. Gompy TB-2 za 16 zł
  • Zamiast celownika za 80 zł proponuję konieczny wg mnie ochraniacz na przedramię, np. Black Sheep 530067 za 10 zł
  • Co do stojaka pod łuk to ja nie mam żadnego ale może taki by się nadał (coby nie kłaść łuku na ziemii), np. Black Sheep 861003 za 25 zł
  • Kołczan - ja mam Cartel Lite Junior i jest ok za tą cenę czyli 25 zł
  • Zapasowa cięciwa

Daje to łącznie ok 500 zł a masz prawie wszystko co na początek powinno się mieć (tak na bazie własnych doświadczeń).

Pozdrawiam

Ochraniacz na przedramię być musi! Wiem z własnego doświadczenia- 100 razy nie trafisz w łapę a przy 101 akurat się uda i masz siniec 20cmx10cm we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli chodzi o celownik z zestawu- podlega bezwzględnej wymianie jeśli masz zamiar troszkę postrzelać. Strzały CF'ki jak najbardziej są ok na początek i później też można z nich porypać ;). Skórkę na palce proponuję kupić troszkę lepszą np. http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/421,ochrona-palcow-cartel-elite-cordovan odpowiednik Cavalier'a. Te tanie są do upy.
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

yokai

  • Gość
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:13:37 am »
Skórka na palce to temat rzeka (o:
Moim zdaniem lepiej od razu poszukać takiego z kołeczkiem pomiędzy palcem wskazującym i środkowym, który zapobiega zaciskaniu palców na osadzie strzały niż się zastanawiać dlaczego strzały wychodzą nieczysto. Ja nie potrafiłam się pozbyć tego mimowolnego zaciskania palców, kołek skutecznie temu zapobiega. Problem ten rozwiązuje strzelanie z chwytu "trzy pod" ale to chyba nie wchodzi w grę przy klasycznym łucznictwie klasycznym.

krzysieniek

  • Gość
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2014, 08:45:15 pm »
A co lepsze skórka czy rekawica?

yokai

  • Gość
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2014, 09:10:52 pm »
Co komu bardziej pasuje i do czego. Klasycy tarczowi chyba rękawiczek nie używają? Piszę "chyba" bo nie mam pojęcia, niewiele widziałam zawodów łuczniczych a to co widziałam to używali skórek.

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:11:30 pm »
Ja używam rękawiczki do strzelania z łuków hunter/field a skórki do łuków klasycznych/barebow. Strzelam trzema palcami pod strzałą.

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 17, 2014, 08:48:34 am »
A co lepsze skórka czy rekawica?
Co komu bardziej pasuje i do czego. Klasycy tarczowi chyba rękawiczek nie używają? Piszę "chyba" bo nie mam pojęcia, niewiele widziałam zawodów łuczniczych a to co widziałam to używali skórek.

Ja na zawodach tarczowych nie widziałem nigdy osoby z rękawiczką, a leci mi już ósmy rok udziałów w zawodach.
Wg. mnie skórka lepsza, założyłem kiedyś rękawiczkę na kilka strzałów i stwierdziłem, że "moje lepsze" ;P , ale to może być efekt przyzwyczajenia. Jak masz możliwość to poproś kogoś żeby dał Ci spróbować z jednego i drugiego i sam ocenisz.
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<

krzysieniek

  • Gość
Odp: pierwszy sprzęt
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 17, 2014, 09:32:20 am »
no może jak dam radę wytrzymać to jutro po nocce pojadę do grzybowa tam może ktoś da mi strzelić a może znajdę też kogoś z gniezna słupcy lub wrześni kto by coś pokazał i doradził