Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 4062 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 14, 2013, 06:38:07 pm »
oj nie wiem nie wiem ... tyle co tu się naczytałem o ustawianiu łuku klasycznego ... tilery, butony, podstawki, stabilizacje, do tego właściwie brak regulacji siły naciągu, to wydaje mi się, że bloczek jakiś taki jest łatwiejszy w tych swoich ustawieniach.

A solocam jeszcze łatwiejszy. No ale póki co bloczków na olimpiadzie nie uświadczysz, a pewnie niedługo się to zmieni.

 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 14, 2013, 07:51:55 pm »
I to właśnie jest podstawowa trudność a zarazem to właśnie jest piękne i pociągające w łuku klasycznym - dużo więcej zależy od Ciebie a znacznie mniej od Twojego sprzętu, jak ktoś nie chce pracować nad sobą to kupuje maszynkę do wypuszczania strzał ;)

A dementując plotki, klasyk ma jak najbardziej regulowaną siłę naciągu, w dużo mniejszym zakresie ale jednak: około +/- 10% na tillerach oraz wynikającą z ustawienia klickera wraz ze zmianą długości naciągu.
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 14, 2013, 08:19:59 pm »
Panowie bardzo proszę bez głupot że to sprzęt strzela a nie łucznik:-) Ja liznąłem i klasyka i bloczka.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 14, 2013, 08:31:26 pm »
Jaco, co w takim razie wynika z Twojego doświadczenia? Jak wygląda porównanie drgań obu rodzajów łuku? A jak wygląda sprawa kotwiczenia ręki cięciwnej oraz łatwość czystego puszczenia cięciwy z palców oraz ze spustu? :)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:07:00 pm »
Z klasykiem to może przesadziłem, bo strzelałem z taniego Polarisa z osprzętem OL kilka lat. Drgania nieporównywalnie mniejsze są w Stingerze, rzekłbym ze ledwo wyczuwalne, zapewne to zasługa równoległych ramion. Ale testowałem ostatnio Mojo tarczowe, tu już nie było tak różowo. W klasyku moim zdaniem największy problem to powtarzalna praca ręki cięciwnej, powtarzalne puszczanie cięciwy. W bloczku dużo łatwiej ze względu na spust, kotwiczenie też łatwiejsze ze względu na peepa. Z kolei bloczek znacznie większe wyzwanie stawia mi przez swoją większą masę wraz ze stabami, przez co ciężko utrzymać się nieruchomo w celu. Do tego większą uwagę chyba trzeba zwrócić na prawidłowe trzymanie łuku. Celność - no nie ma co ukrywać znacznie lepszą mam w bloczku, na 50m średnia w zasadzie powyżej 9.  ALE - bloczki w końcu rywalizują z bloczkami a klasyki z klasykami;-) To nie jest tak że kupujesz bloczka i po miesiącu strzelasz 350. Z drugiej strony dojście do 300 nie stanowi większego wyzwania. Niestety TP daje trochę w kość;-)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 14, 2013, 09:35:32 pm »
Panowie bardzo proszę bez głupot że to sprzęt strzela a nie łucznik:-)
No to Twoje własne porównanie rzuca nowe światło na powyższe stwierdzenie   ;D
Compound jest łatwiejszy do opanowania, dlatego też Wasza 10 na tarczy to jest nasz X - łatwiej i szybciej jest wypracować lepsze skupienie z powodów, które poruszyłeś w swoim porównaniu.
Ze swojego skromnego doświadczenia jeszcze chciałbym zauważyć, że mniejsza masa w recurve nie koniecznie jest zaletą - jej celowe zwiększanie ma znaczenie właśnie w redukcji drgań, w sumie nie wiem ile będzie docelowo ważył mój zestaw gdy stwierdzę, że to już jest optimum  ???
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 14, 2013, 10:05:59 pm »
Dalej podtrzymuję to stwierdzenie. To że z bloczka łatwiej się strzela nie znaczy że wszystko zależy od sprzętu. Słaby strzelec nie wystrzela cudów zestawem za 10k, a dobry łucznik pokona go bloczkiem za tysiaka. Osiągnięcie dobrego poziomu w bloczku jest zapewne tak samo trudne jak w klasyku. A "X" dla bloczków jest "10" chyba tylko na dystansie 18m. Zresztą zawsze powtarzam że takie porównania są bez sensu. Miałyby sens gdyby bloczki bezpośrednio rywalizowały z innymi łukami.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 14, 2013, 10:13:50 pm »
Bezdyskusyjnie bloczek jest lepszy i efektywniejszy jako sprzęt myśliwski. W tarczówce bardziej komfortowy ( czytaj: łatwiej się celuje), z klasyka celowanie trudniejsze, lecz dla osobnika z ambicjami olimpijskimi innego wyboru nie ma. Przy tarczowym strzelaniu amatorskim, trudniejsze celowanie przekłada się na większą satysfakcję z trafienia, bo przecież chodzi o fun.  Nie jestem złośliwy i żeby nie prowokować więc nie napiszę, że z tego powodu, jest to sprzęt dla ambitniejszych.;)
ps
Ponieważ przed nami święta Bożego Narodzenia, więc wykazywanie wyższości Wielkanocy będzie skazane na porażkę.
Wiosną sytuacja się odwróci, co właśnie najlepiej symbolizuje mój osobisty stosunek do dywagacji na temat przewagi bloczka nad recurve lub odwrotnie.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 15, 2013, 09:19:24 pm »
Witam szacowne grono.
Mieszkam w centralnej Polsce, tutaj też przygotowuję się do zdobycia olimpijskiego medalu (tylko jeszcze mi tego w życiu brakuje  ;D) .  Niestety, do  Brazylii już nie zdążę - wychodzenie z target panic się przeciągnęło.
Pozdrawiam.

Witamy..

Widzę, ambitnie.. :)
Jakie, życiówki na zawodach, jeśli można zapytać?

I jak występ w Berlinie poszedł?

Pozdrawiam.
zapalony łucznik

Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 15, 2013, 10:12:19 pm »

[/quote]
Widzę, ambitnie.. :)
[/quote]

A zaraz okaże się, że śmiesznie bo.... jeszcze nie jestem w kadrze, a cały dowcip polega na tym, że trenuję indywidualnie.
Przyjdzie jednak czas, że selekcjoner ze względu na moje rewelacyjne (będą, będą) wyniki sam mnie zaprosi.  ;D
       Na zawodach pojawię się dopiero wtedy, gdy moje wyniki będą gwarantowały miejsce w pierwszej piątce. Przed popadnięciem w tp, po kilkunastu miesiącach treningu, dochodziłem wynikami porównywalnymi z ok.10- 12 miejscem w Polsce.

Może się  wydawać się, że jest to idee fixe, ale ja cały czas uważam, że w łucznictwie jest to realne. :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2013, 10:58:51 pm »
 ;D ;D ;D ;D Powodzenia.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 16, 2013, 07:12:32 am »
Rozumiem 2-3 uśmiechy, ale cztery ?!
Przecież nie zadeklarowałem inywidualnego, olimpijskiego medalu w piłce nożnej. >:(
------------------.-
Dzięki Jaco. :)