Autor Wątek: Powitanie  (Przeczytany 4061 razy)

Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Powitanie
« dnia: Grudzień 14, 2013, 01:21:55 pm »
Witam szacowne grono.
Mieszkam w centralnej Polsce, tutaj też przygotowuję się do zdobycia olimpijskiego medalu (tylko jeszcze mi tego w życiu brakuje  ;D) .  Niestety, do  Brazylii już nie zdążę - wychodzenie z target panic się przeciągnęło.
Pozdrawiam.

ps
Olympic był bliżniakiem jednorazowego Titanica i symbolem słowiańskiego przysłowia: tiszej jediesz, dalsze budiesz. co jest moją dewizą, odnośnie powyższych planów, ponieważ jego kariera na szlaku północnoatlantyckim, w przeciwieństwie do powszechnie znanego choć pechowego braciszka, była długa i udana.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2013, 01:31:09 pm wysłana przez Olympic »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2013, 02:14:28 pm »
witaj, z bloczka chcesz ten medal olimpijski zdobyć ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2013, 02:43:15 pm »
Jak Wiesz, moje chęci nijak się mają do wyboru radzaju łuku olimpijskiego, którym jest oczywiście jedynie słuszny  ;) klasyk, z majdanem Matrix i ramionami W&W.

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2013, 02:45:39 pm »
Obrazimy się zaraz :-)  jedyny słuszny  :'( Witam w gronie łuczniczym
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2013, 02:49:43 pm »
pisałeś o target panic, a coś o tym wiem. Podobno ta przypadłość dotyczy tylko ludzi strzelających ze spustów mechanicznych. Stąd moje zdziwienie, że masz z tym problem na klasyku.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

yokai

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2013, 03:24:03 pm »
Witaj
Może kolega ma moją wersję target panica, nijak w żółte raz za razem trafić nie mogę, zwyczajnie strzały same uciekają :D

lukilak1994

  • Gość
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2013, 03:48:54 pm »
pisałeś o target panic, a coś o tym wiem. Podobno ta przypadłość dotyczy tylko ludzi strzelających ze spustów mechanicznych. Stąd moje zdziwienie, że masz z tym problem na klasyku.
Witaj, może jedynie słuszny ale na olimpiade  >:(

PS. A co spust mechaniczny ma do "uciekania z żółtka", "zamrażania pina pod żółtkiem" itd. Ta przypadłość dotyczy każdego łucznika, nawet BareBow. Wszędzie tam, gdzie się celuje.


Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:08:23 pm »
Pierwsze słysze o tp na barebow. Ale to temat przywitalny a nie dyskusja o tp
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:18:40 pm »
@yokai
Moja target panic, to "samostrzelający " łuk. Co to za cholera, opiszę odpowiadając Markowi.
@Marek
Swój odpowiednik target panic mają np golfiści. Przyczyna tej zarazy, to tysiące jednakowych, powtarzalnych ruchów, które zostają zakodowane w podświadomości tak silnie, że próba ich sterowania przez świadomość, jest skazana na porażkę. Ta pamięć mięśniowa jest korzystna, jeżeli został zakodowany idealny ruch. Niektórym się to udaje.
W moim przypadku, zwalnianie cięciwy następowało w stale jednakowym momencie celowania. Przeważnie był to odpowiedni moment, gwarantujący dobry wynik. Wiadomo, że nie zawsze. No i wtedy okazało się, że NIE MOGĘ przedłużyć celowania. Łuk "sam" strzelał, tak jak go prawie dwa lata uczyłem. ;)




Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:35:51 pm »
sam mam ten target panic, ale póki co to pomogła mi przesiadka ze spustu palcowego na BT i na razie jest ok.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:37:20 pm »
Ja mam tp na 18 m, na 30 m już nie a to jest dziwne.
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:43:16 pm »
U mnie problem pojawił się gdy na 18m powiesiłem po raz pierwszy potrójną tarczę. Objawiło się to tym, że nie mogłem rozluźnić dłoni cięciwnej i puścić cięciwy :-S
Przeszło mi po kilku treningach.

Witaj i pozdrawiam :)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 14, 2013, 04:52:44 pm »
Ja też tak mam, moge strzelać tylko do środkowej, mięśnie nie chca puścić jak chce celować wyżej czy niżej
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 14, 2013, 05:01:55 pm »
Jest na to tylko jedna metoda: empty mind  :)

http://www.emptymindfilms.com/trailer-one-shot-one-life/
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Olympic

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Powitanie
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2013, 06:28:37 pm »
Gdzieś wyczytałem, że TA przypadłość dopada ponad 90% namiętnie strzelających "tarczowników".  W 3D nie występuje, właśnie ze wzlędu na brak "schematu"  (różnorodność bodżców) podczas celowania.
Ponieważ, jest to niestety choroba psychiczna ;), więc działania typu empty mind jak najbardziej, bo przecież cały dyngs, aby tę psychikę okiełznać. Jedna z oryginalnych metod wychodzenia z tej dolegliwości, to reset alkoholowy: strzelanie na kacu , kiedy to  neurony w mózgu są mocna wymieszane i w ten sposób tworzą się nowe ślady pamięciowe ( ale traktujcie to jedynie, jako niezweryfikowaną  ciekawostkę ).
Osobiście traktuję wychodzenie z TP jako kolejny krok per aspera, ad astra.
@Marek
Ponieważ ja nie mam możliwości zmiany spustu, więc traktuję Twoją metodę,  jako nieudaną próbę  przeciągnięcia mnie.:)
Nie, nie. Za dużo u Was tych "śrubek".