Ankieta

Jak uważacie.. pytanie w wątku.

Recurve
12 (27.9%)
Bloczek
31 (72.1%)

Głosów w sumie: 40

Autor Wątek: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.  (Przeczytany 27927 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2013, 03:00:38 pm »
Uważaj Jaco Grabisz sobie , i gniew pański spadnie na ciebie za te herezje !!  8)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2013, 03:32:59 pm »
No ale chyba większość o tym wie.

No Jaco chyba nie..?? :D

Wiesz niektórzy, doszukują się drugiego i trzeciego dna przy okazji.. nawet czwartego.

Ameryki nie odkryliśmy, że łuk bloczkowy gromadzi więcej energii w ogóle. ;D

..ale, Grzegorz, za wszelką cenę chce dowieść, że wydajność bloczków jest mniejsza mimo wszystko.
Robiąc proste wyliczenia na korzyść.. pojawia się też coś takiego jak "sprawność rzeczywista", w której to niestety Panowie bloczkowcy..  :( wg. niego rzeczywiście polegliśmy.
Która, to w aspekcie łuczniczym w samej dzikiej Ameryce chyba nie do końca jest poznana, jakoś nie trafiłem bynajmniej. 
No.. no..  ::)

..ja mimo wszystko uważam, że szala zwycięstwa przeleje się na stronę rozwiązań bloczkowych.  :)

Pozdrawiam.
zapalony łucznik

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2013, 04:36:33 pm »

..ale, Grzegorz, za wszelką cenę chce dowieść, że wydajność bloczków jest mniejsza mimo wszystko.
Robiąc proste wyliczenia na korzyść.. pojawia się też coś takiego jak "sprawność rzeczywista", w której to niestety Panowie bloczkowcy..  :( wg. niego rzeczywiście polegliśmy.
Piotrze rozczarowujesz na tyle, że chyba nie będę czekał na decyzję Admina i czmychnę z tego ciemnogrodu.

Jakim trzeba być oszołomem, żeby napisać, że fizyk, taki jak ja odmawia bloczkom ich atrybutów. Pewnie według Piotra bloczki wynalazł szewc albo łucznik, a nie inżynier który znał prawa fizyki.

Pisałem, że sprawność nominalna bloczka wynosi nawet 130%. Jedynie sprawność rzeczywista jest jak się okazało trochę mniejsza. Nie rozumiesz tych pojęć, więc szkoda gadać. Każdy mechanik samochodowy to rozumie, przy czym bardziej sprawność rzeczywistą niż nominalną.

Szkoda gadać, tępota społeczna jest większa niż miałem pojęcie!

Jesteś też tchórzem, że nie odniosłeś się do parametrów technicznych przytoczonych. Dane przytoczone świadczą o tym jaka jest moja ocena, a nie Twoje imaginacje.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 12, 2013, 04:39:26 pm »
czmychaj !! xD panie z tego ciemnogrodu !! czym prędzej !!


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 12, 2013, 05:14:31 pm »
Dobra, to głosuję: nad efektywnością recurve pracuję intensywnie od przeszło pół roku a nad efektywnością compound wcale - moja szala przechyla się w jedynym słusznym dla mnie kierunku  ;D
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

yokai

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2013, 05:23:21 pm »
Jakim trzeba być oszołomem, żeby napisać, że fizyk, taki jak ja odmawia bloczkom ich atrybutów.
Weź swoją manię wyższości i rozważ czy oby na pewno wynika on z posiadanej wiedzy czy to tylko wpływ schizofrenii. Fizyk taki jak Ty powinien wiedzieć że 2+2 zawsze będzie 4, natomiast humanista Twojego pokroju mógłby chcieć na ten temat dyskutować. Pozdrawiam i szczęśliwego życia życzę.

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 12, 2013, 06:08:18 pm »
Jakim trzeba być oszołomem, żeby napisać, że fizyk, taki jak ja odmawia bloczkom ich atrybutów.
Weź swoją manię wyższości i rozważ czy oby na pewno wynika on z posiadanej wiedzy czy to tylko wpływ schizofrenii. Fizyk taki jak Ty powinien wiedzieć że 2+2 zawsze będzie 4, natomiast humanista Twojego pokroju mógłby chcieć na ten temat dyskutować. Pozdrawiam i szczęśliwego życia życzę.

Matematyk teoretyczny udowodni Ci że 2+2 nie jest = 4 nawet taki prosty żołnierz jak ja udowodni Ci to :-)  matematyka nieeuklidesowa itp, dużo by mówić. Zgodze się z resztą wypowiedzi co do oszołomstwa.
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Łukaszewski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 12, 2013, 06:28:42 pm »
Brak Rodriguesa na forum ?, jednak będę miał prezent pod choinkę :)
PSE Evolve 35      -  LH  -

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 12, 2013, 07:51:53 pm »

..ale, Grzegorz, za wszelką cenę chce dowieść, że wydajność bloczków jest mniejsza mimo wszystko.
Robiąc proste wyliczenia na korzyść.. pojawia się też coś takiego jak "sprawność rzeczywista", w której to niestety Panowie bloczkowcy..  :( wg. niego rzeczywiście polegliśmy.
Piotrze rozczarowujesz na tyle, że chyba nie będę czekał na decyzję Admina i czmychnę z tego ciemnogrodu.

Jakim trzeba być oszołomem, żeby napisać, że fizyk, taki jak ja odmawia bloczkom ich atrybutów. Pewnie według Piotra bloczki wynalazł szewc albo łucznik, a nie inżynier który znał prawa fizyki.

Pisałem, że sprawność nominalna bloczka wynosi nawet 130%. Jedynie sprawność rzeczywista jest jak się okazało trochę mniejsza. Nie rozumiesz tych pojęć, więc szkoda gadać. Każdy mechanik samochodowy to rozumie, przy czym bardziej sprawność rzeczywistą niż nominalną.

Szkoda gadać, tępota społeczna jest większa niż miałem pojęcie!

Jesteś też tchórzem, że nie odniosłeś się do parametrów technicznych przytoczonych. Dane przytoczone świadczą o tym jaka jest moja ocena, a nie Twoje imaginacje.


Chyba zostałem pociśnięty.. oj jaki.. wielki to zaszczyt.
Panie Fizyku. :D
Kultury też tam Pana uczyli??

Można się dowiedzieć kto to jest oszołom?  ???

Nie chce mi się przytaczać już danych.. bo, nie wnosi to nic konkretnego, dla kogoś, kto z góry ma założone jaki będzie finał swojej dywagacji.
Zwyzywanie od oszołomów.. świadczy o zjechaniu już bardzo nisko.

Pozdrawiam. :)

Dumnego wykształconego człowieka.
zapalony łucznik

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 12, 2013, 08:15:57 pm »
Łukaszu Łukaszewski nie mów hop. Widzę, że zabezpieczyłeś się przed usunięciem nowym kontem. Może każą ci przynajmniej jedno skasować, zresztą szkoda gadać. Okazałeś się zupełnie bezwartościowym gnojkiem, począwszy od afery z filmikiem, poprzez prostowanie kolana i tu skończywszy.

Ostatnie światełko edukacyjne i groch o ścianę w jednym

Efficiency to sprawność! Sprawność w sensie ścisłym jest jedna ( rzeczywista sprawność energetyczna) i jest ona zawsze mniejsza od jedności (100%). Ma ona prostą definicję w przypadku łucznictwa:
    n = energia kinetyczna strzały / praca naciągania łuku * 100%
Nie mniej jednak dla lepszego porównania łuków o różnych siłach naciągu i różnych krzywych naciągu pracę naciągania upraszcza się do pola trójkąta: siła*power stroke/2. Innymi słowy takie obliczenie odpowiada pracy longbow, ale jest mniejsze od pracy bloczka. Możemy zatem mówić o sprawności nominalnej/efektywnej odnoszącej się do liniowego naciągu longbow. Sprawność efektywna to sprawność porównawcze względem idealnego (nominalnego) longbow:
    e = energia kinetyczna strzały / praca naciągania łuku policzona jak dla longbow * 100%
Oznaczenie e jest od przymiotnika "efektywna", a nie od samej sprawności (efficiency), która potocznie może być tłumaczona jako efektywność (czego w naukach technicznych się nie czyni). Prawdziwą rzeczywistą sprawność mechaniczno-energetyczną (efficiency) oznacza się grecką małą literą eta, stąd oznaczenie "n".

Autor tego wątku zrobił sobie bekę, jak sam zadeklarował, z jednej z najważniejszych wielkości we współczesnej technice, istotnej również dla ekologii (w sensie ochrony środowiska, emisji spalin etc). Mimo prośby nie uściślił on również czy chodzi mu o n czy e. Ściśle rzecz traktując należy przyjmować, że chcą nie chcąc nieświadomie przywołał on efficiency n.

Dla bloczków sprawność efektywna e może wynosić nawet 120%. Jego dominacja tutaj jest oczywista i niepodważalna.

Natomiast sprawność prawdziwa (efficiency) n wynosi dla bloczków około 70% (dla lekkich strzał szybkich, które nas najbardziej interesują, dla ciężkich może być nawet 85%). Odsyłam do danych i do obliczeń w temacie bloczek vs recurve...  oraz do Wikipedii (-> parametry) http://pl.m.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk_bloczkowy

Natomiast sprawność łuków recurve nawet dla lekkich strzał może sięgać 80%-88%. Źródłem są dane ze wspomnianego tematu. Przewaga rzeczywistej sprawności recurve jest dla mnie zaskoczeniem, ale nie szokiem. Przecież rekordy flightowe recurve nie biorą się z niczego. Osobiście poznałbym z chęcią więcej danych o sprawności recurve do analizy. Przewaga recurve się tutaj zarysowała, ale należałoby jeszcze lepiej przeanalizować krzywe naciągu. Ponieważ efficiency to sprawność n zagłosowałem na to co wykazało większą sprawność w świetle zgromadzonego materiału parametrów technicznych.

Dla użytkowników sprzętu bardziej praktyczny jest parametr e, który dla bloczków wynosi nawet 120%. Także ten parametr pokazuje sprzęt dominujący. Jednak Piotr chciał beki to bękę ma w postaci takiej, że głosowanie jest o efficiency rzeczywistej n, a nie efektywnej/nominalnej/porównawczej e. Nie mniej jednak wynik głosowania zadowoli próżność jego pomysłodawcy - ot kolejna beka.

Udanej zabawy z bloczkami w rytm piosenki "kupiłem sobie ciągnik, kupiłem sobie ciągnik, pojemność 2 400..". Sprzęt nieziemski, bez wad, istne perpetuum mobile II rodzaju, a nawet perpetuum mobile I rodzaju (e=120% i to jest dopiero beka, ale chyba tylko dla mnie). Wara pisać/mówić o czymkolwiek, w czym bloczek nie przoduje.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 12, 2013, 08:23:42 pm »
mój prosty umysł nie ogarnia tylu danych na raz  :o
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2013, 08:38:19 pm »
Pozdrawiam Jaco, Darka Gawrysia, Sebastiana, Szumaka, Froko i Fanaxa  ;D

Współczuć tylko, że będziecie się męczyć z Łuk - aż piszczy.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2013, 08:40:14 pm »
Myślę, że raczej odetchną z ulgą, jak prawie wszyscy ludzie na praktycznie wszystkich forach łuczniczych w Polsce jak już sobie pójdziesz w pizdu ... :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:25:47 pm »
parametr e


..mnie interesuje parametr n idący jak najbliżej 100%.

Nie ja piszę, że wkładając w coś 100% energii wyciągamy 120%..

Natomiast sprawność prawdziwa (efficiency) n wynosi dla bloczków około 70% (dla lekkich strzał szybkich, które nas najbardziej interesują, dla ciężkich może być nawet 85%). Odsyłam do danych i do obliczeń w temacie bloczek vs recurve...  oraz do Wikipedii (-> parametry) http://pl.m.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk_bloczkowy

Dla bloczków może być nawet.. 88%.. najnowszy PSE full Throttle, może mieć nawet 90 kilka %.

MOWA W ANKIECIE JEST O JEDNAKOWYCH WARTOŚCIACH, ciężar strzały itd..!
Uważam że sprawność n dla rozwiązań bloczkowych jest większa.

Dla klasyków paramert n będzie najlepszy przy ciężkich strzałach.

http://www.dryadbows.com/Defining%20Bow%20Performance%20Dryad.pdf




zapalony łucznik

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:26:59 pm »
RodrigezQ a nie myślałeś dołączyć do jakiegoś forum fizyków?
W sumie lepiej nie... Bo powiesz że Ci to poleciłem a nie chcę mieć wrogów wśród fizyków
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres