Ankieta

Jak uważacie.. pytanie w wątku.

Recurve
12 (27.9%)
Bloczek
31 (72.1%)

Głosów w sumie: 40

Autor Wątek: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.  (Przeczytany 27924 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Panie i Panowie.. z doświadczenia, lub też z wiedzy teoretycznej. Jak uważacie, na korzyść, którego rozwiązania konstrukcyjnego z świecie łuczniczym przechyli się szala pod względem właśnie efektywności. BLOCZKI vs. RECURVE..
Niech lud wspaniały pokaże  :), ankieta anonimowa, okazująca tylko jak My łucznicy to czujemy w demokratyczny sposób.  Ankietę traktujemy w sposób czysto zabawowy.


Pozdrawiam Piotrek.   
zapalony łucznik

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2013, 12:30:14 pm »
pytanie jest tendencyjne.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2013, 01:25:41 pm »
pytanie jest tendencyjne.

Dobrze poprawiam Recurve vs. Bloczki. :)
zapalony łucznik

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2013, 03:05:05 pm »
Piotrze zapomniałeś dodać 3 odpowiedzi: mam to w d... ważne że trafiam w cel i sprawia mi to przyjemność
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2013, 03:29:50 pm »
Piotrze zapomniałeś dodać 3 odpowiedzi: mam to w d... ważne że trafiam w cel i sprawia mi to przyjemność

Nie no.. ankieta jest dla tak zwanej beki i rozpuku. ;D

Nie chcę nikogo obrazić, wszakże nikt nie ma tego w dupie do końca..

Badamy tu zdanie i opinię.. tych, którzy nie koniecznie chcą się wypowiadać czytając nasze rozważania.. w wątku w którym, już nie chce mi się pisać.

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=4479.0

Wiem, że na forum jest sporo ludzi, strzelających i z klasyków, tradycyjnych, oraz także z bloczków jednocześnie.
Zatem badajmy na bieżąco rezultaty. :)




zapalony łucznik

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 12, 2013, 03:47:07 am »
Piotrze zapomniałeś dodać 3 odpowiedzi: mam to w d... ważne że trafiam w cel i sprawia mi to przyjemność
Oraz 4: "Mam to w dupie, bo nie została zdefiniowana wielkość na którą się głosuje".

Fakty z techniki nie podlegają głosowani, tylko wynikają z analizy danych technicznych bez pomiijanie istotnych szczegółów.  Poza tym ta ankieta to raczej lista obecności bloczkówców vs klasyków.

Ja nie będę głosował na pytanie o wielkość nieokreśloną. W podlinkowanym temacie umieściłem możliwie wyczerpującą i obiektywną analizę dla pary topowych łuków i topowych kusz bloczkowych oraz recurve.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2013, 03:49:52 am wysłana przez Rodrigues »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2013, 09:05:53 am »
hahaha xD, nie widzę, żeby pan był autorem tematu i ankiety oraz sposobu jej przeprowadzania, w temacie jasno jest napisane, że jest ona dla tzn BEKI ( proszę spytać uczniów wyjaśnią panu co znaczy to słowo ).

Proponuję założyć sobie temat pt, gorzkie żale Grzegorza K. i tam wrzucać tego typu bolączki, albo nie wiem napisać do Pani domu ze swoimi problemami, bekę z tych gorzkich żali mamy już od dawna i już się nam nudzi słuchanie tego płaczu nie spełnionego filozofa teoretyka.

Powiem panu, że robiąc moją pracę badawczą na studiach sporo dyskutowaliśmy teoretycznie nad przyjętymi tezami w badaniach, też dotyczyło to porównania 2 zagadnień ( prowadzenia terapii ) i mimo iż większość wyszła tak jak się nam wydawało, że wyjdzie, to różnice w tych wynikach jak i ogólne działanie obu terapii na koniec w wynikach zaskoczyło nas obu bo spodziewaliśmy się znacznej przewagi jednej nad drugą, nawet podczas prowadzenia terapii też wszystko na to wskazywało, że jedna jest WOW a druga no też działa. Po Skończeniu badań i opracowaniu statystycznym wyszło, że ta druga nie była AŻ tak skuteczna jak pierwsza, i różnice były wyraźne, nie mniej jednak na tyle małe, jak i na tyle nie odbiegające w odczuciach pacjentów, że dało to ciut do myślenia od nowa.

Panu póki co DALEKO w swoich przemyśleniach od jakichkolwiek BADAŃ i porównań, posiłkuje się pan na siłę wiedzą na papierze, nie sprawdzoną, nie zbadaną, nie zawsze wiadomą w jakich warunkach itp itd. Proszę Wziąć 2 łuki o takich samych parametrach i długościach naciągu, takim samym bh ata, albo możliwie zbliżonym, zrobić odpowiednie testy, badania, pomierzyć to i owo i zrobić elaborat, nie chcę mówić, żeby pan kupił 10recurve i 10bloczków różnych producentów o takich samych parametrach i wyciągnął istotności statystyczne z wyników bo to koszta idą pewnie w 30-40k zł. Ale jako taki pasjonat banowany na X forch i pieniący się od X lat w kółko o tym samym, powinien pan odżałować na 2 łuki i trochę sprzętu, może poprosić uczelnie o dofinansowanie badań i z jakimś studentem ( ponoć chwali się pan wszędzie, że ich ma ), zrobić to jako pracę badawczą ale to już nie na 1 łuku a na kilku.  Bo póki co dużo pan gada, dużo pan czegoś liczy, a co rusz ktoś pana poprawia z oznaczeniami wyników itp. Nie chcę mówić, żeby próby były podwójnie ślepe ( jako taki szanowany pracownik naukowy powinien pan wiedzieć o co chodzi i jak to podnosi wiarygodność wyników jak i całej pracy ).

Bo narazie to takie bicie piany i domysły, dopiski typu " Sprawność recurve wyszła podejrzanie duża, może autorzy danych coś zaniżyli, a może rzeczywiście jest aż taka dobra", jak i inne dopiski, że producent czegoś nie podał, albo coś mógł zawyżyć/zaniżyć. W skrócie żadne liczenie nie ma odbicia na faktach, a nie bada pan tutaj zachowania czarnej dziury gdzie ciężko o eksperymenty tylko ŁUKI ogólnie dostępne....

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:40:34 am »

Proponuję założyć sobie temat pt, gorzkie żale Grzegorza K. i tam wrzucać tego typu bolączki, albo nie wiem napisać do Pani domu ze swoimi problemami, bekę z tych gorzkich żali mamy już od dawna i już się nam nudzi słuchanie tego płaczu nie spełnionego filozofa teoretyka.
Zacytowałem tylko fragment tych wypocin, bo szkoda papieru, nawet tego wirtualnego.

Przyjmij pan do wiadomości żeś pan jest kretyn. Nazywał mnie pan równie źle bez konsekwencji, więc....  .

Moderator zażądał pana usunięcia w kategoriach albo on albo pan. Ja się dołączam teraz do tego ultimatum.

 Uczestniczenie w jednej dyskusji z takim oszołomem i durniem to dla mnie wstyd, ujma, dyshonor, sponiewieranie, upadek.

Niech admin wybierze sobie kto ma zostać na forum: jego klubowy niesforny kolega klubowy czy Dariusz Gawryś i ja.
Cierpliwość do kretyna nam się skończyła.

Jak chce się mieć wartościowe wpisy na forum i wartościowych userów to trzeba o nich dbać. W przeciwnym razie asta lavista. Za dziesiątki danych specyfikacji sprzętowej idiota będzie mi robił wycieczki osobiste. Dziękuję bardzo.

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2013, 10:59:09 am »
haha uderz w stół jak to mówią :), widzę, że wraz ze zmianą nicka wróciła pana prawdziwa natura idioty i oszołoma za jakiego uważa pana większość ludzi na chyba wszystkich forach łuczniczych w Polsce. Żeby pan wiedział co prywatnie kupa osób tutaj piszących o panu sądzi.

Póki co pan z naukowego podejścia do sprawy robi z siebie idiotę, i snuje teorię i wyliczenia kompletnie bez pokrycia posiłkując się nie pełnymi danymi :). Od X lat boi się pan jakiejkolwiek konfrontacji na żywo z kimkolwiek, z jakiegokolwiek forum łuczniczego. Od X lat robi pan ten ŁUK, od X lat chce pan coś udowodnić ( chyba sobie przedewszystkim ), tylko jakoś z miernym skutkiem

Nie wiem z Darkiem się poznaliśmy ostatnio na żywo, nawet zamieniliśmy parę zdań i raczej nikt nic do nikogo nie ma.

Mówi pan, że dołącza się pan do tego postulatu, drogi panie już pan się odgrażał, że opuści forum tylko kilka razy zabrakło JAJ żeby to zrobić, jak i podejrzewam, że zabraknie ich teraz... Ile czasu mam tu być, żeby PAN poszedł ?? 1 dzień 1 tydzień, 1 miesiąc, 1 ROK, żeby znalazł pan JAJA i powiedział ok on został to ja IDĘ..... no Kurdę, kupa wartościowych osób poszła z forum przez pana, problem jest taki że ich żal a pan dalej jest wrzodem na dupie ....

Co do brania i uczestniczenia w dyskusji ze jest to dla pana ujma i wstyd, pan wybaczy powiem w prost, większość ludzi z którymi pan tu dyskutuje ma pana za IDIOTĘ ostatniej wody i śmieje sie z pana :), nawet na forum jak drzemy z pana łacha oficjalnie, pan myśli, że ludzie z panem dyskutują, w praktyce pan się produkuje my się śmiejemy. Pan ma wielki ból dupy my wielką polewę, nie wiem ale aż dziwne, że pan tego nie zauważył wcześniej bo widać to jak na dłoni....

"Jak chce się mieć wartościowe wpisy na forum i wartościowych userów to trzeba o nich dbać. W przeciwnym razie asta lavista. Za dziesiątki danych specyfikacji sprzętowej idiota będzie mi robił wycieczki osobiste. Dziękuję bardzo."

Jeżeli forum chce mieć wartościowych użytkowników i wpisy to powinno zrobić z panem to samo co inne fora łucznicze w Polsce, czyli mówiąc bez ogródek wypierdolić na zbity pysk bez zbędnego tłumaczenia ZA CO, bo nie ma sensu, X postów adminów, X obrażonych użytkowników na X forach, poległo na wyjaśnianiu tego panu więc nie ma sensu tego kontynuować. Ciekaw jestem na jakie forum pan potem trafi bo chyba już zaplecze forumowe się Skończyło u nas w kraju, pewnie dlatego tak usilnie trzyma się pan tego bo to MAX co panu zostało ....


Na razie jest pan nie spełnionym zakompleksionym oszołomem, który chyba na siłę szuka poklasku od X lat na X forach wśród X LUDZI, jakoś bezskutecznie, bo większość z nich ma pana za zakompleksionego oszołoma i nikogo więcej... I nie dało panu do myślenia, że przez te ileś lat jest pan odbierany tak a nie inaczej ??. Sorry ale przeciętny idiota ( skoro już tak rozmawiamy ) usiadł by i zastanowił się, kurde piszę od iluś lat na iluś forach i ZAWSZE dostaje bana albo kłócę się z dziesiątkami ludzi może jednak coś jest nie halo, bo chyba pan nie wierzy, że strzelam 200ludzi jest idiotami a pan jeden geniuszem....


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

yokai

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:01:30 am »
I się scenariusz powtarza ...
Rod zawsze pozostaje kusznioctwo.org
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2013, 11:06:15 am wysłana przez yokai »

Rodrigues

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2013, 11:18:52 am »
Nie mów hop Yokai, zdecyduje Admin.

yokai

  • Gość
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:08:57 pm »
dyktatorek

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2013, 12:21:18 pm »
Nie mów hop Yokai, zdecyduje Admin.

Tak jak decydował na każdym forum na którym cię już nie ma....  8)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2013, 02:35:46 pm »
No dobrze.. póki co 16 osób się myli na tym forum i cała bloczkowa ameryka razem z nimi. :)
Oczywiście, że pytając się o porównanie, zawsze ma się na myśli, te same wyjściowe dane czyli siła naciągu, waga strzały i długość naciągu.. itd.

Zaletą bloczków jest to, że zmieniają przebieg krzywej kumulującej energię w ramionach.. pozwalają na większe zmagazynowanie tej energii. PODNOSZĄC efficiency..
Czy to jest tak ciężko pojąć??
..że, efektem jest większa prędkość, energia, czyli idąc dalej zwyczajnie wydajność?
oraz, to że konstrukcja ta pod tym względem weszła na level wyżej w 1966 roku.. :)

Mało tego nikt nie zwrócił uwagi na to, że masę energii napiętych ramion pochłania sam ich ruch w momencie strzału..
W momencie strzału ramiona w recurve muszą pokonać fizycznie większe odległości, tracąc na to więcej energii. (dla tego tak ważne jest ich odchudzanie).
Bloczki minimalizują ruch ramion, np: w PSE OMEN 70#, ramiona są przeładowane wartością siły.. żeby, robiły jak najmniejszy ruch.
Po to też, żeby siła szczytowa była dostępna od zaraz, przy początku naciągu, niemal aż do samego końca.


Nie hejtuję rozwiązań łuków klasycznych czy tradycyjnych, uważam je za wspaniałe i często lepsze pod względem użytkowania od bloczków.
Przede wszystkim dające wiele radości.. o czym większość z nas wie.  ;)

Zacytuję słowa znanego nam tu wieszcza..

Najbardziej nie lubię tekstów o praktykach. Kto jest większym praktykiem ten co strzela czy ten co strzela z łuku własnoręcznie wykonanego? Zresztą nieważne, to do niczego nie poprowadzi.

Pozdrowienia z flajtów z 2007 roku ;) elb ok. 110 funtów przy 30"



Ten nie lubi praktyki, kto boi się praktyki.. bo, w praktyce zazwyczaj wychodzi..  ;)

Także 16/3 na korzyść bloczka.. Dziwne.. :o
Zapraszam do dalszego głosowania. :)

zapalony łucznik

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: efficiency-efektywność.. taka mała ankieta pt. BLOCZEK VS. RECURVE.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2013, 02:55:33 pm »
Nie ukrywam ze sprawa mnie średnio interesuje... Ale faktycznie na zdrowy rozsądek w nowoczesnym bloczku siła podczas naciągania narasta bardzo stromo w przeciwieństwie do zwykłych łuków, praktycznie od początku trzeba ciągnąć z pełną siłą. Co za tym idzie jest oddawana podczas strzału dłużej i ma większą wartość na większości drogi rozpędzania strzały. Bardziej obrazowo - bloczek pcha strzałę z siłą zbliżoną do maksymalnej przez prawie cały moment strzału. No ale chyba większość o tym wie. Z kolei w zwykłym łuku siła ta wraz z drogą pokonywaną przez cięciwę szybko spada. Wystarczy spojrzeć na wykresy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)