Autor Wątek: problem z balszką best launcher ,010  (Przeczytany 2875 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
problem z balszką best launcher ,010
« dnia: Październik 05, 2013, 10:11:01 am »
nie wiem czy w dobrym dziale to umieszczam bo może powinien być w dziale sprzęt, ale jednak wydaje mi się, że bardziej tutaj pasuje. Od jakiegoś czasu staram się ustawić optymalnie swój łuk, rok temu kupiłem podstawkę spot-hogg edge z blachą 010, strzelałem na niej ze strzałek na początku power flight 28", potem z ACC 28" waga 355 gr, a teraz z Carbone One 29" waga 324 gr. Jakiś miesiąc temu zobaczyłem, że blaszka ma w połowie pęknięcie takie ze zmęczenia materiału od uginania się, patrz pierwsze 3 zdjęcia. Tak więc założyłem nową blaszkę, już tylko do tych Carbone One 324 gr. Ustawiłem wszystko od nowa, d-loopa, peepa, i test papierowy. Postrzelałem na niej ze 3 treningi strzałki cały czas uciekają trochę w lewo, czyli celownik nie jest w osi cięciwa podstawka, a muszę go wysuwać w lewą stronę. Do tego wydawało mi się, że strzały nie zawsze wychodzą czysto i bardziej napierają na lewy języczek blaszki. Po tej zamianie cięciwy coś mi naciąg był za długi więc przesunąłem jeszcze peepa i dzisiaj rano znowu test papierowy. I tu zdjęcie nr 4 lewy język blachy po prostu odpadł i mam po weekendowym strzelaniu :(

Natomiast zastanawia mnie przyczyna, stara blacha prawie w rok w użyciu na różnych strzałach, przeszła wiele, i gorszą technikę niż dzisiaj, i cięższe strzały i wiele tysięcy strzałów.

Nowa blacha się skończyła po 3  strzelaniach, na lekkich C1, do tego lotki są w porządku, nie poszarpane itp.

producent podaje ze ,010  jest do strzałek w zakresie wago 300-400 gr, czyli moje strzałki z 324 gr się mieszczą.

Kąt nachylenia blaszki zalecany przez producenta to 30-40 stopni, u mnie jest ze 34 stopnie, czyli też w normie.

Może koś mi podpowie co jest nie tak z moim strzelaniem czy ustawieniami, że taki języczek się odłamał ?

tutaj fotki, pierwsza fota nowa blacha po dzisiejszym teście papierowym, kolejne 3 stara blacha, .

https://plus.google.com/u/0/photos/108229431903243839754/albums/5931170439096815937
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

lukilak1994

  • Gość
Odp: problem z balszką best launcher ,010
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2013, 07:52:54 pm »
Mi się wydaje, że to poprostu wada materiału. Daj inną blaszke lub kup nową i powinno być po sprawie :)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: problem z balszką best launcher ,010
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2013, 08:12:00 pm »
Widziałem kiedyś taką akcję na filmiku z zawodów 3D w USA.
Kolesiowi pękła i nie miał. Okazało się, że mieli każdy dookoła.
To samo odłupał się języczek.
Morał z tego taki.. kupować z zapasem.

 :o ups sam mam tylko jedną.. .010
zapalony łucznik

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: problem z balszką best launcher ,010
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2013, 08:52:50 pm »
to właśnie była ta zapasowa, stara 10 miesięcy wytrzymała, a ta tydzień.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One