Autor Wątek: lekceważenie łuków gołych  (Przeczytany 7649 razy)

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 08, 2014, 12:20:05 am »
Oczekuję, że osoby z tego wątku mają świadomość jak bardzo środowisko łucznicze w Polsce jest podzielone.
A jest podzielone tak głęboko - jak głębokie są różnice między kategoriami łuków, organizacjami/stowarzyszeniami łuczniczymi, przepisami/wymogami na wszelkiego rodzaju imprezach łuczniczych - począwszy od turniejów "historycznych" na "sportowych" kończąc - cudzysłów jest jak najbardziej świadomy i na miejscu.

Nie chcę w tym miejscu poruszać tematu ogólnego podziału łucznictwa - bo to istne bagno - łatwo w to wdepnąć i bez względu na to jak szybko byśmy chcieli się wycofać to i tak wyjdziemy ubłoceni.

O ile dobrze zrozumiałem - łucznicy klasyczni czują się skrzywdzeni nie mogąc startować na turniejach łuczników tradycyjnych w kategorii barebow?
Bzdura!!!
Uważam, że powinniście najpierw dokładnie przyjrzeć się co dzieje się w naszym łuczniczym świecie - docenić dokonania innych i ocenić własny wkład w propagowanie łucznictwa.
To właśnie środowisko łuczników tradycyjnych dopuszcza udział łuczników klasycznych czy też bloczkowych na swoich imprezach - a nie odwrotnie!!!
Sam to dopiero niedawno zrozumiałem - jadąc na jakikolwiek turniej nie próbuję zmieniać jego regulaminów - albo ja z moim sprzętem wpasowuję się w jego ramówkę albo nie jadę.
Też mógłbym się poużalać, że na jedne imprezy jestem zbyt mało tradycyjny - bez drewnianych osad w strzałach i bez historycznego stroju, a na inne za mało sportowy - bez klubu, bez badań, bez składek  :(

Chcesz strzelać z gołego łuku? - to miej odwagę przyjechać z gołym łukiem i nie dyskutuj czy możesz mieć "tylko" button, "tylko" stabilizator, "tylko" tłumik .... - to bez tego już się nie da strzelać?
Czy to taki problem wywalić ten button? - przyklej sobie plastikową podstawkę i strzelaj z naprawdę "gołego łuku"!!!!

Byłem jednym z tych trzech łuczników w Reptach, którzy strzelali z "golasów".
Zwykle strzelam z zupełnie innego - zdecydowanie bardziej "tradycyjnego" sprzętu - łuk był pożyczony od mojego dobrego kolegi.
Dodam, że wcześniej strzelałem z niego tylko trzy razy.
Drugim łucznikiem był Adam C. - łucznik bloczkowy - który też dopiero niedawno przesiadł się z "roweru" na "hulajnogę"  ;)
On też nie miał buttonu tylko zwykłą plastikową podstawkę.
Trzecim byłeś Ty Rafale...

Nie pytajcie co łucznictwo w Polsce może zrobić dla Was - ale powiedzcie co Wy możecie zrobić dla łucznictwa w Polsce.
 
Czy usłyszę wreszcie, że jakiś klub sportowy zaprosił do siebie łuczników, którzy nie mają gdzie i od kogo nauczyć się jak prawidłowo trzymać łuk w rękach?!
Może "łucznicy - sportowcy" wyjdą z jakąś inicjatywą do "łuczników - amatorów" - tak żeby Ci nie musieli czerpać całej wiedzy o łucznictwie z internetu?
Jest tylu młodych ludzi, którzy właśnie z tego powodu zrezygnowali z rozwijania tej pięknej pasji ...


No !!!


P.S. wkurzają mnie takie postawy roszczeniowe - być może zbyt się uniosłem... - ale nie było moim zamiarem kogokolwiek obrażać.

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2014, 01:23:48 am »
Troche racji w tym jest co piszesz zawczwesnie z tym tematem uderzylem poco zapraszac golych skoro jest ich kilku jesli kiedys bedzie ich tylu aby robic kwalifikacje i najlepszych pojedynkowac to bedzie mialo to sens i wszystko pewnie samo sie wyklaruje teraz mozna postrzelac gdzieklowiek do czegokolwiek z czegokolwiek szkoda tylko ze bez porownania do innych. to rywalizacja jest sila motoryczna tym co sprawia ze chcemy byc lepsi,w tym co robimy, bez rywalizacji kazdy byl by mistrzem swiata wystarczylo by posiadac luk.

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2014, 10:13:04 am »
Podoba mi się Twoją wypowiedź - nawet jeżeli jest podszyta odrobiną ironii  ;)
Jednak nie ma na co czekać - miejsce dla Was jest i powinniście być z nami - inaczej wszystko o czym pisałem byłoby bez sensu! 
Wyjaśnij tylko dokładniej o co chodzi Ci z tą rywalizacją?
Chcesz konkurować z innymi klasykami w barebow czy z łucznikami tradycyjnymi?
Wydaje mi się to bowiem dość istotne...
Nie ma ligi dla barebow - więc zbierz takich samych zapaleńców jak Ty i sam ją zrób!
A jak nie zaprosisz to tak Cię obsmaruję na FŁ że pożałujesz!!!   :P

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 08, 2014, 11:47:24 am »

Nie pytajcie co łucznictwo w Polsce może zrobić dla Was - ale powiedzcie co Wy możecie zrobić dla łucznictwa w Polsce.
 
Czy usłyszę wreszcie, że jakiś klub sportowy zaprosił do siebie łuczników, którzy nie mają gdzie i od kogo nauczyć się jak prawidłowo trzymać łuk w rękach?!
Może "łucznicy - sportowcy" wyjdą z jakąś inicjatywą do "łuczników - amatorów" - tak żeby Ci nie musieli czerpać całej wiedzy o łucznictwie z internetu?

I z tym się nie zgodzę...
Nie uważam siebie za "łucznika-sportowca" bo nadal jestem tylko "amatorem" - tak mi się przynajmniej wydaje, ale zarówno ja, jak i koledzy ze stowarzyszenia jesteśmy otwarci na nowe osoby - bardziej amatorskich amatorów, a nawet tych którzy myślą o zostaniu amatorem...
Zawsze kosztem własnego treningu ustawiamy taką osobę, pokazujemy co i jak - z różnym efektem....

Podczas zawodów też nie zamykamy się tylko na swoich, nawet jakby ktoś wystrugał łuk z kawałka gałęzi tuż przed zawodami, naciągnął kawałek sznurka to mógłby wystartować....

TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 08, 2014, 11:58:12 am »
Podobnie my, czyli Reflex - strzela u nas wiele łuków tradycyjnych - przyjmujemy każdego niezależnie z czego strzela. I to działa również w obie strony - w wielu zawodach organizowanych przez łuczników tradycyjnych np bloczki są zakazane. Więc nie róbcie z nas tych jedynych "złych" 
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 08, 2014, 12:52:16 pm »
Żeby nie było, że ....,
niech wypowiedzą się członkowie  ;)
http://www.archery3d.pl/zawodnicy.htm

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: lekceważenie łuków gołych
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 08, 2014, 01:27:18 pm »
Tyle otwartości i życzliwości dzisiaj na forum,  że proponuję przemianować 8 marca na dzień Jedności Łuczniczej!!!   ;D
Nie zarzucam nikomu,  że jest zły - ale dobrze czasami jest w stół uderzyć - czego dowodem są Wasze deklaracje pomocy i współpracy  ;)
Zamiast pisać na forum bierzcie się do roboty - łuki w garść i strzelać - a później w domu telefon do przyjaciela i organizować imprezy dla wszystkich zBOWczonych!!!  8)
Do zobaczenia w terenie!