Autor Wątek: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.  (Przeczytany 13971 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 23, 2013, 03:34:28 pm »
Co do lipek to chyba nie ma reguły na tarczy, a jedynie co komu wygodniej.

Ja mam Axcela 41mm ( całe lipko jest wielkości VIPERA dużego nawet ciut większe patrząc na najszersze miejsce obudowy ) i dla mnie rewelacja na tarcze właśnie, Piotrek też rypie z DUŻEGO lipka, w sumie większość , jak nie wszyscy u nas z powodzeniem rąbie z lipek średnicy okolo 50mm właśnie do tarczy.

Co do Pina VS np kropki, ostatnio rypaliśmy filda Ja z Kropką Piotrek z kropką i wyniki bdb, czasem w ciemniejszych miejscach kropka lekko ginęła na tarczy, ale na żółtku się pojawiała :), szkło mam X6 peep ze szkłem, generalnie najwiekszy problem sprawiał mi boczny stabik przy strzelaniu w dół, nie wielkość lipka brak światłowodu czy moc szkła. Potrafiłem na 15m strzelać 4 może 5 tylko dlatego, że tarcza byłą w dół i smyrałem się po nodze stabikiem, albo wyginałem jak paragraf tracąc stabilność, do tego stopnia ze na 45m potrafiłem walić 6.6.5 a na 15 w dół jakieś 4 może 5tki, właśnie przez boczny stabik. 


Generalnie co kto komu leży, co do pina u nas w kraju ( dziwne ) nie można używać kitów elektrycznych do światłowodów, więc te piniki czasem mogą MOCNO świecić co przeszkadza przy celowaniu, i zaczynają się cuda wianki z przysłanianiem światłowodów itp.

Więc złoty środek jest taki jaki komu pasuje tak naprawdę.


pzdr. Łukasz 
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 23, 2013, 06:32:06 pm »
Proponuję przypilnować http://www.ebay.com/itm/Spot-Hogg-Hogg-Father-Sight-1-Pin-019-Small-Guard-Right-Handed-/171133489313?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27d859d0a1


pzdr.Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 23, 2013, 06:37:38 pm »
Świetny celownik, ale cena zapewne mocno wzrośnie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Adam1982

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 23, 2013, 06:41:10 pm »
Dzięki za porady. Widzę że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :). W pierwszej kolejności będę jednak celował w coś bardziej sportowego. A jak uda mi się uczestniczyć w zawodach 2-3D, to zobaczę wtedy jaki celownik by mi odpowiadał (pod tego typu zawody).

Puki co zamierzam kupić lipko albo CBE, na szczęście ma tylko 2 rozmiaru do wyboru :), albo Mac Ten Zone z pinem. Natomiast szkło z punktem czy soczewkę to już sobie u optyka dotnę. Do tego najprawdopodobniej celownik Decuta (bo tani, a lipko gdzieś trzeba zamontować). Lub Cartela Midasa Max Compound. A nad lepszym muszę się zastanowić, rozejrzeć i popytać ludzi na zawodach, bo to już wydatek spory. Podstawka też decut, jak tylko jej jeszcze a sklepu nie wykupili :).

A jak już to zamontuję to zobaczę w czym mi to będzie najlepiej przewozić :)

Jacek, jak mi dojdzie łuk i zorganizuję sobie do niego strzały to się z tobą skontaktuję to się jakoś umówimy na strzelanie.

Celownik z ebaya ciekawy :)

Pozdrawiam Adam

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 23, 2013, 07:12:11 pm »
nie wiem jaki tam budżet łącznie przewidujesz na celownik ale tu jest ciekawy sprzęt i może nie być jakoś szczególnie drogi, a zostało 20 godzin do końca aukcji

http://www.ebay.co.uk/itm/Copper-John-A-N-T-S-compound-bow-sight-with-Mac-Ten-Zone-Fibre-Optic-Scope-R-H-/190904977781?pt=UK_Archery&hash=item2c72d2c975

tu sam celownik bez lipka: http://www.ebay.co.uk/itm/Sure-Loc-Challenger-sight-RH-9-/331029568559?pt=UK_Archery&hash=item4d12e65c2f

tu świetny celownik z lipkiem, niestety nie wiem jaki problem mają Angole z wysyłaniem towaru za granicę http://www.ebay.co.uk/itm/Axcel-AX3000-Compound-Archery-Bow-Sight-and-Scope-/300973091630?pt=UK_Archery&hash=item461364eb2e
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 07:19:09 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 23, 2013, 07:29:47 pm »
Świetny celownik, ale cena zapewne mocno wzrośnie.

wątpię nowy 300$

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:12:34 pm »
na Twoim miejscu to w pierwszej kolejności skupiłbym się na kupnie dobrego celownika, a lipko dopiero potem, a nie odwrotnie. Lipko to sobie można nawet samemu z kawałka rurki zrobić za małą kasę, albo kupić najprostsze cartela. W lipku szczególnie takim gdzie nie masz jeszcze światłowodu to nie ma się właściwie co zepsuć, a celownik jest zdecydowanie bardziej wymagający technologicznie i tu precyzja wykonania, jakość mają kluczowe znaczenie.

takie duże nowe lipko cartela to wydatek około 100 zł do tego już z soczewką jaka by nie była.
http://www.sklepluczniczy.pl/lipka-scopes/1141-cartel-x-pert.html

Będziesz miał kiedyś kasę to sobie sprawisz coś z wyższej półki.

Ale na celowniku nie oszczędzaj.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 08:14:19 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:18:42 pm »
Sprawa jest w sumie prosta - jak stać to brać markowy celownik, jak nie to trzeba kombinować z taniochą, przy odrobinie szczęścia też się sprawdzi.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:25:16 pm »
Sprawa jest w sumie prosta - jak stać to brać markowy celownik, jak nie to trzeba kombinować z taniochą, przy odrobinie szczęścia też się sprawdzi.

tak, tylko widzę że kolega przymierza się do lipka CBE (nowe 400 zł) albo Mac ten też nie tanie, a na celowniku chce oszczędzić i brać "taniochę" to niech zrobi odwrotnie, stówka na lipko reszta do celownika.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:31:13 pm »
No tu jestem podobnego zdania, lepsze tanie lipko/dobry celownik niż odwrotnie;-)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Adam1982

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2013, 08:55:36 pm »
No dobra :) to już tłumaczę dlaczego tak, a nie inaczej. W tej chwili mogę przeznaczyć na wyposażenie ok 1500zł, potrzebuję jeszcze, oprócz, celownika, lipka, podstawki, to strzały (planuję 6), peep, guma do wyciągania strzał, przedłużka do stabilizatora, smycz, stabilizator centralny, tłumik drgań, podstawka-stojak pod łuk, jakaś torba. Trochę tego jest, niby pierdoły, ale kosztowne w sumie. Co do celownika to jedyne z wyższej półki na które mogę sobie pozwolić to

ARC System SX10 - 599zł
Sure-Loc Challenger - 915
Shibuya Ultima CPX- 1165zł
CBE Quad Lite 3D - 1190zł
Shibuya Ultima carbon CPX - ok 1240zł

Myślałem żeby jednak przed kupnem czegoś droższego zasięgnąć języka, popytać, podpatrzeć i wybrać coś z większej gamy celowników niż tylko te 4 co prawda byłby to wydatek zaplanowany na budżet 2014 :) ale już miałbym z czego strzelać.

Ale w sumie myślę że jednak macie racje. Lepiej teraz lepszy celownik, a tańsze dodatki łatwiej się zakupi. Czasem człek jak się czegoś uprze to nie widzi lepszych rozwiązań.

To w takim razie jak się przy tych celownikach zmieścić z pozostałymi wydatkami?

Czy oprócz, podstawki, peepa, strzał, celownika i lipka, potrzebuję coś jeszcze na początek? Jakieś propozycję?

No i których z tych celowników będzie ok? Tzn czy warto np brać CBE (bo ma większy potencjał)? czy np Sure Lock będzie ok (bo ma ten sam potencjał a jest tańszy)?


PS. Fajne te oferty na ebayu, ale nigdy tam nic nie zamawiałem i jak na razie nie jestem do niego przekonany więc jeśli coś będę brał to raczej z naszego kraju :).


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 09:05:26 pm wysłana przez Adam1982 »

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:12:59 pm »
http://www.ebay.com/itm/Axcel-AX3000-Sight-w-Dampner-Silver-RH-/231032625796?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ca9e1a84

panie ja 80% rzeczy biorę albo z FORUM w USA albo z EBAY'a :)

ten wyżej nic dodać nic ująć :) nawet z tą chorą wysyłką 45$ mieścisz się w budżecie :) a celownik jest pierwszej wody.
Czarny chyba też mają.

Aktualnie czekam na to http://www.bowhunterssuperstore.com/axcel-achieve-target-sight-wdamper-extension-black-p-1876338.html

musiał byś dołożyć ciut więcej do budżetu ale to najnowszy AXCEL :)


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2013, 09:26:08 pm »
tu masz taką wyliczankę + coś za wysyłki:
strzały 12 sztuk Easton Power Flight albo Gold tip   260 zł
podstawka DECUT SUNTEC   69
peep SPECIALTY ARCHERY SUPER BALL   79
SPECIALTY ARCHERY WKŁAD BEZ SOCZEWKI 42
CARTEL MIDAS COMPOUND Stabilizator Carbon 30" z damperem    237
szybkozłączka CARTEL CR 613   17
torba CARTEL K-1   80
podstawka pod łuk CARTEL 456009   27
ZESTAW IMBUSÓW BONDHUS 12236   29
CARTEL MASZYNKA DO KLEJENIA LOTEK   90
klej EASTON QUICK BOND   35
wosk BOHNING TEX-TITE   10
całość 975 zł

reszta kasy na celownik.

do tego lotki do reparacji, nocki, jakieś kilka grotów, linka na owijki itp bzdety jak guma do wyciągania strzał, a jak Twoja tarcza to karton ze szmatami to taka guma średnio potrzebna.

6 strzał to nie kupuj, bo zaraz jakaś zgubisz w lesie, albo połamiesz i już będzie kicha.


Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:02:29 pm »
Sure-Loc Challenger - 915
Shibuya Ultima CPX- 1165zł
CBE Quad Lite 3D - 1190zł
Shibuya Ultima carbon CPX - ok 1240zł

z tych.. Shibuya-e bym jedynie wziął.. za jej wszechstronność.

.. ale, jakbym miał CBE target elite do wyboru... wziąłbym CBE.
Spot hogg-a mam i nie sprzedam póki co.
Bardzo dobry uniwersalny celownik, na wieki.
AXCEL-e świetne..
..z tej najwyższej półki.. to wszystko dobre, warto już pobawić się w ogólny wygląd wtedy.
Z funkcji, każdy będzie grał idealnie i z każdego mistrzostwo będzie można pyknąć. :)
zapalony łucznik

Adam1982

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pytanie o Lipko, Peep i Podstawkę.
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 23, 2013, 10:17:08 pm »
Ok. A mam pytanie w takim razie jakie są różnice między Shibuya a CBE? Zauważyłem że wersje Shibuya CPX, a CPX Carbon różnią się wielkościami i carbon jest troszkę nowszy chyba, natomiast między CBE 3D a Target nie ma chyba różnicy prócz długości? (ok już chyba wiem o którego targeta Ci chodziło, nie o tego co podałem w moich możliwościach).

Nie powiem oba te celowniki podobają mi się bardzo, i nawet zahaczają o moje możliwości :)

Dzięki marek za listę, moja generalnie wygląda baardzo podobnie :)

Kilka rzeczy już mam, mam też możliwość coś wykonać samemu wiec ilość funduszy na celownik jest trochę większa :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2013, 10:58:21 pm wysłana przez Adam1982 »