Autor Wątek: Co na 70m dla ex-wyczynowca  (Przeczytany 2937 razy)

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Co na 70m dla ex-wyczynowca
« dnia: Wrzesień 19, 2013, 10:42:51 pm »
Piszę tak z czystej ciekawości.
Kiedy kończyłem przygodę z tarczą topowy był majdan Aero-tec i ramiona G3.
Sam miałem Yamahę Eolę 44-46lbs i Hoyta Avalona max 51lbs.
Sam najwięcej strzeliłem na zawodach 320pt (yamaha) na 70m  (na treningu w okolicach 330).

Jakie obecnie tanie majdany pozwalają na takie strzelanie?
Domyślam się ze dobrym początkiem był by Horizon ale może da się zacząć od niższego "C"?

Myślę ze będzie to ciekawy wątek dla ambitnych początkujących i średnio zaawansowanych.

Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2013, 10:55:43 pm »
Na początku zaznaczę, że nie mam nic wspólnego z marketingiem firmy Sebastien Flute  ;D (biorąc pod uwagę moją stopkę i kilka napisanych wcześniej postów niejednemu mogłoby przyjść to na myśl).
Do rzeczy. Jak kupowałem swój majdan zastanawiałem się między Horizonem, a Mizarem (Hoyt, Samick), przez przypadek odwiedziłem stronkę SF'a, poczytałem i zaryzykowałem- SF Forged +. Majdan polecony przez jeden z naszych sklepów (chociaż z końcowym komentarzem co Hoyt to Hoyt :) ). Majdan solidny, dobrze wykonany, anodowany, a nie malowany (w moim przypadku czarny mat), łatwy w regulacji, wyprodukowany i testowany przez speców z Win&Win. Producent dorzuca podstawkę i button. Kosztował mnie po rabatach niecałe 699PLN. I gdyby nie fakt, że grip jest ciut za wąski i "krótki" to dałbym mu 5/5 (chociaż to i tak może przeszkadzać tylko osobom z długimi palcami). 
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

froko

  • Gość
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2013, 12:09:36 am »
W tej cenie można też kupić np. na eBay'u używane Hoyty. Wspomniany Aero-tec czy Helix. Za swojego Helixa dałem 500 zł.

Na razie nie wystrzelałem jeszcze 330 pkt. Może zbyt tani majdan :)

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2013, 09:42:26 am »
A jak strzelasz to widzisz $$$$$ za strzałą? Bo jeśli nie to zdecydowanie za tani  :P
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2013, 10:04:35 am »
Ja najchętniej kupił bym Avalona plusa albo Matrixa. uważane za dwa najbardziej udane majdany Hoyta.
Tyle ze jak na tak stare majdany kosztują zdecydowanie zbyt dużo.
Nie jest ważne ile sprzęt kosztuje tylko jakie ma możliwości. Czasem z tańszego lepiej bedzie sie strzelało niż z droższego.
Ja 100 razy wole Yamahe Eole niż jakikolwiek inny łuk.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 10:06:52 am wysłana przez oldarcher »
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

froko

  • Gość
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2013, 11:06:55 am »
Miałem w ręku majdan Yamaha Eola. Po pierwsze ma piękną linię, a po drugie jestem zachwycony kształtem uchwytu. Coś niewiarygodnego jak ten majdan leży w ręce. Zespala się z dłonią, "wtapia". Zakochałem się od pierwszego dotyku :) Potem kilka razy próbowałem modelować Poxiliną hoytowski uchwyt na wzór Yamahy, ale zawsze czegoś brakuje. Utwierdza mnie to w przekonaniu, że uchwyt Yamahy stanowi niedościgniony wzór :)

Jeśli chodzi używane Matrixy to gdy dwa lata temu szukałem na eBayu swojego majdanu ich cena wahała się między 700, a 1000 zł (wliczając przesyłkę).

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Co na 70m dla ex-wyczynowca
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2013, 12:54:16 pm »
Z Yamahą jest ten problem ze jest niezwykle wymagającym i nietolerancyjnym majdanem.
Problem potęguje niezwykła szybkość tego łuku, przy niej Hoyt Avalon @48lbs to była plujka.
Drugim największym problemem tego majdanu jest brak ILF i jeżeli strzelą nam ramiona drugich ze świecą szukać szczególnie ostatnich Carbon Recurve.
Co więcej majdan ten nabrał chyba cech sprzętu kultowego gdyż jego ceny zazwyczaj przekraczają 200$ gdzie moim zdaniem dla ambitnego strzelania zakup tego łuku za więcej jak 500zł to pomyłka.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System