Autor Wątek: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..  (Przeczytany 14866 razy)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 13, 2013, 03:57:00 pm »
Nikt nie pytał czym on się ZAJMUJE :), tylko czym ZAJĄĆ się powinien :)

Nikt nie twierdzi tutaj, że takie akcje jak te fretki nie są potrzebne czy nie są słuszne, jedynie podniecanie się rzeczami typu, ( jak napisał sam BALROG ), że KILKA przypadków w roku jest typu, że myśliwy postrzelił psa i robienie z tego nagonki na myśliwych, albo zamieszczanie fotki też na WASZYM czy tam JEGO stowarzyszenia profilu informacji z tym kotem która tam wisiała X czasu, i DALEJ gdzieś tam wisi, jak i doczepianie łatki myśliwym Wszystkim myśliwym ZA te KILKA przypadków, jak i za postrzelonego kota z łuku gdzieś w USA, albo za Trofea z polowań z zagranicy gdzie wszystko odbyło się legalnie, Jest delikatnie mówiąc nie na miejscu i podlega paragrafom.


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 04:00:59 pm wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

rav107

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 13, 2013, 04:03:00 pm »
To co przeczytałem w komentarzach z linku w pierwszym poście i na ich stronie na fb mnie... zaskoczyło? To, że ktoś robi nagonkę to jedno, ale że ludzie wypisują takie komentarze... można się załamać.
Co do wspomnianego strzelania do psów to należy pamiętać o tym dlaczego niektórzy myśliwi to robią. Psy czasem dziczeją i zabijają dzikie zwierzęta i moim zdaniem lepiej odstrzelić takiego psa niż miałby on pustoszyć las. Czasem oczywiście słyszy się, że straszny, zwyrodniały myśliwy zastrzelił komuś psa w lesie. A ja mam takie pytanie: dlaczego biegał on "luzem"? Sam mam psa i często chodzę z nim po okolicznych lasach których mam sporo w okolicy, ale zawsze prowadzę go na smyczy. Nie tylko dlatego, że takie jest prawo, ale według mnie takie zachowanie gwarantuje bezpieczeństwo i leśnym zwierzętom i mojemu podopiecznemu. Pewnie zdarzają się jakieś odosobnione nadużycia, ale nie ma takiej grupy społecznej która byłaby idealna i nigdy nie będzie, bo zawsze zdarzy się czarna owca. Nie znaczy to przecież, że należy wszystkich wrzucić do jednego worka i zbesztać z góry na dół. W samym myślistwie nie ma nic złego, powiedziałbym, że jest sporo dobrego, ale należy przestrzegać przepisów i dołożyć do tego trochę etyki.     
 

Wilga

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 13, 2013, 04:17:35 pm »
Ani ja ani BALROG nie jesteśmy administratorami tego tematu który tak was drażni. Nie wszystkie tamte informacje nam się podobają i nie wszystkie komentarze. O kocie BALROG sam pisał że przesadzone. Tak, nie należy wszystkich wrzucać do jednego worka więc nie róbcie tego i w stosunku do nas. Czy wam się podobają wszystkie komentarze myśliwych które tam się pojawiają? Niektóre aż zioną nienawiścią....

Łukasz a może nauczysz się czytać ze zrozumieniem najpierw? Padło pytanie czy zaczął walczyć z kierowcami o prawa zwierząt więc odpowiedziałam: tak zaczął i nie tylko z kierowcami - z hodowcami, z nie odpowiedzialnymi właścicielami zwierząt, sklepów itp. także. z wszystkimi którzy łamią prawa zwierząt.

Szumak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 401
  • Keep Calm and Kill Spider
    • UKS Morświn
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 13, 2013, 04:31:13 pm »
Wg ustawy o ochronie zwierząt myśliwy nie może sobie dowolnie i wg swojego widzimisia strzelać do psów i kotów. By to było możliwe musi zostać spełnione kilka warunków z pozwoleniem pisemnym włącznie ŹRÓDŁO. Odstrzał może być prowadzony wyłącznie na terenach łowieckich, gdzie "zdziczałe" zwierzęta domowe mogą zagrażać zwierzynie dzikiej. Ponadto z uwzględnieniem wszystkich obwarowań odstrzał ma na celu działania prewencyjne przeciwko wściekliźnie, nosówce i innym niebezpiecznym chorobom zakaźnym.
Inne przypadki odstrzału są IMHO zwykłym kłusownictwem.

Więc skoro aktywnie walczy również z tym wspomnianym problemem to chwała mu za to, jednak skala problemu powala.

To ja się pytam kto będzie walczył o moje prawa? Mój kot chce mnie zabić zamęczając mnie każdej nocy między 1:30 a 5 ;)
Riser: Hoyt Formula Excel Pro 25"
Limbs: Hoyt Formula Carbon 720 68" 38#
Shibuya Button DX
Decut Nova Arrow Rest
Spigarelli Carbon 30 Sight with Shibuya Sight Pin Fiber Optic
Cartel Carbon Stabilizer
Easton Carbon One 730 28"

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2013, 04:43:44 pm »
Nie chce być zrozumiany źle, jestem też na forum od niedawna więc nie będe tu wygłaszał nie wiadomo jak wielkich i wpływowych opinii.

Zapraszam do:

https://www.youtube.com/watch?v=K1rQpqIbBsU

I teraz mój komentarz do filmu, co za tym idzie też do całej tej strony na facebook:

Nie jestem człowiekiem wiary, raczej ateistą a może nie byłło mi dane wierzyć ale spodobało mi się jedno: młody podziękował bogu za wszystko. Strzał nieetyczny do końca jak dla mnie bo nie powinno celować się do zwierzęcia gdy drugie a w tym przypadku i trzecie jest za nim, ale: Tam nie widze biegających z pianą w ustach idiotów, ojciec bardzo dumny a młody widać nauczył się pokory do zwierząt jak i do całej natury. Bo jak teraz wychowywane są dzieci a w szczególności w USA? Czytałem kiedyś o statystycznym dziecku w USA przesiadującym przed telewizorem średnio 16 godzin dziennie. Jeżeli ma to tak wyglądać że i w Polsce do tego dojdzie to ja wolę aby odpowiednio przeszkoleni ludzie, z doświadczeniem, obyciem w lesie, z odpowiednim sprzętem wychodzili do lasu na polowania, uczyli też innych jak to robić i pod odpowiednim nadzorem robili to co kochają. Nagonka na idiotów strzelających ze złych odległości, w złych postawach itp jest słuszna ale nie można przedstawiać polskiego "pseudo bowhuntingu" jako koszmarnego itp. Tutaj ludzie nabierają doświadczenia poza granicami państwa, chcą te doświadczenia przekazywać dalej gdyż taka jest kolej rzeczy. Niestety nie można i tego robić, prawo jest prawem i mam nadzieje że się zmieni na lepsze. Jeżeli miałbym rejestrować łuk zrobię to, jeżeli po lasach mają biegać ludzie przeszkoleni przez profesjonalistów i z profesjonalistami to jestem jak najbardziej za. Religijnie jest to całkiem zdrowe podejście, dla mnie ateisty czy każdego innego "niedowiarka" jest to piękno, instynkt, taka "męska rzecz".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 04:45:24 pm wysłana przez FlyingDagger »
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 13, 2013, 04:48:46 pm »
No a co ja napisałem ?? Proponuję szerzej sprawdzić definicję czytania ze zrozumieniem, albo poprosić kogoś w celu jej zrozumienia.
ale nie o tym jest ten temat ......

Nikt nie twierdził, że jesteście adminami tegoż fanpejdzu.

To czym się zajmuje Barlog też jest mi znane, problem jest typu tego, że lubi robić z igły widły i wszelkiego typu akcje i nagonki na ludzi tutaj np myśliwych, czy myśliwych z łukami, tylko dlatego, że ktoś gdzieś znalazł gdzieś fotkę sarenki ze strzałą, czy tam postrzelonego kociaka, i BARDZO łatwo takimi fotkami w perfidny sposób GRAĆ na uczuciach ludzi i to właśnie tego typu organizację robią.

On sam w sposób wulgarny na różnych FP na fejsie pisał o myśliwych, o myśliwych z łukami doczepiając Łatki całym grupą, właśnie za JEDNOSTKOWE przypadki, wypadki, albo nie sprawdzone przypadki....

W skrócie proponuję zająć się tym czym trzeba a nie szukać taniej sensacji.... i jeszcze jak widzę jakiegoś ciapka pogryzionego z dopiskiem "ciapek potrzebuje twojej pomocy" bo inny ciapek go ugryzł ... i nr konta ..... to mnie aż trzepie czasem :).


Proponuję przypomnieć sobie jedząc jajeczko na śniadanie, mleczko do kawy albo kotlecika na obiad o tym:

http://www.youtube.com/watch?v=h_8LtOAq9bk
http://www.youtube.com/watch?v=tkIDkFskyk0
http://www.youtube.com/watch?v=2_dVpushTWk
http://www.youtube.com/watch?v=kE2nFTZ5DIE
http://www.youtube.com/watch?v=utB4BHFW-zs


Proponuję dalej przeżywać KILKA przypadków, że myśliwy postrzelił PSA, albo jakie to bydlaki bo strzelają do DZIKÓW które statystycznie żyją 10x dłużej na wolności niż świnia w chlewie w strasznych warunkach, albo podniecać sie ile to dobra robicie siejąc nienawiść do myśliwych opierając sie na jednostkowych czasem nie sprawdzonych incydentach które stanowią Promil problemów z myśliwymi. Zamiast zająć poważnymi problemami ale luzzzzz te miliardy kurczaków świń i wszelkiej zwierzyny hodowlanej mają się dobrze i kibicują wam w walce a dobroć kota ze strzałą, czy pogryzionego fafika .... i cieszą się, że mogą żyć krótko w niewoli w strasznych warunkach, żebyście mogli się raczyć kurczaczkiem i mieć siłę na dalszą walkę....
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:10:00 pm »
No i załatwione NM już nie istnieje :)

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 05:12:13 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:16:09 pm »
No i załatwione NM już nie istnieje :)

NM to nienawidzę myśliwych ??


Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:17:37 pm »
Tak. FB skasował to siedlisko bluzgów:) Co jak co ale pod propagowanie nienawiści to ta stronka łapała się idealnie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:20:11 pm »
No tak przecież tamten fanpejdz to jakiś absurd był, ja bym mu jeszcze w imieniu Bowhunters założył sprawę w prokuraturze, Socha też powinien jak i inni którzy w jakiś sposób dostali po opinii interasach itp, przez ten FP,

A kupa paragrafów tam była na właściciela...


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 13, 2013, 05:24:10 pm »
Nie tylko na właściciela, znaczny procent komentujących zniesławił konkretne osoby. Było tez sporo gróźb karalnych. Nawet w stosunku do dzieci. Niektórzy piszą że tego tak nie zostawią, fajnie by było;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 13, 2013, 07:31:09 pm »
Dla niego wszystko jest śmieszne, KAŻDY to matoł i nie wie co pisze, każdy sięgnął dna,

Znów Łukasz generalizujesz, i podburzasz innych
Widzisz krzyczysz na pana z NM a sam jesteś taki sam
Proszę dowód że nazwałem wszystkich matołami  ;D

Do pozostałych, większości was nie znam ale zawsze was słucham i zawsze rozważam wasze opinie odnośnie sprzętu
Od razu mówie że nie mam nikogo z was za matoła, więc nie słuchajcie Łukasza bo w zimę będziecie w sandałach chodzić  ;D


a na jaki kolwiek argument BRAK absolutny BRAK konkretnego kontrargumentu tylko, jesteście DNEM, śkończcie o to śmieszny temat, ble ble ble albo  swoje głodne kawałki o PARU postrzelonych psach w roku .... i to że myśliwi się SZKOLĄ do zabijania zwierząt .... a do czego mają się kurwa mać za przeproszeniem szkolić ?? do zbierania marchewki ??

pzdr. Łukasz

No chyba kolegę poniosło  :o
mnie wczoraj uspokajali mimo że aż tak się nie unosiłem i nie używałem wulgaryzmów
weź kolego na wstrzymanie
polecam herbatę z melisy i dobry długi sen

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:17:32 pm »
hmm, ale się temacik zrobił, zważywszy na zakaz polowań z łukiem w Polsce i na ilość myśliwych łuczników na tym forum to dosyć interesujące.

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2013, 08:43:56 pm »
Temat nie jest śmieszny ani trochę. Balrogu z innej beczki dlaczego nie odniosłeś się do postu Piotra Kociołka w drugim temacie? Czyżby było brak argumentów?

a czemu pan Piotr kociołek nie skomentował tego filmu i jak on sie ma do tego co sam powiedział w programie "na tropie"


Obejżałem film "Na tropie" http://www.youtube.com/watch?v=pUc52hmz-dU
zostały powiedziane tam dość logiczne dla mnie zasady polowania z łukiem!!

a teraz drugi film  "[PROFESJONALNE] Polowanie z łukiem mp4" https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pd4hIyMGPbk

czas / opis / statystyka
0:17 / strzał za wysoki i za duża odległość  zwierze nie trafione ale jakby dostało to w grzbiet / 1
0:22 / nie czepiam się bo nie wiem jak się na ptaki poluje oraz zwierze zostało zabite na miejscu /
0:28 / jak wyżej choć uważam że za duża odległość /
0:30 / jak wyżej strzał w plecy /  mam nadzieje że zwierze zostało dobite
0:34 / czysty strzał i obustronny przestrzał płuc /
0:35 / jak wyżej /
0:40 / moim zdaniem czysto  /
0:47 / moim zdaniem czysto /
0:53 / moim zdaniem czysto /
0:56 / zwierze nie było ustawione bokiem / 2
1:00 / moim zdaniem czysto /
1:17 / zły kąt strzelania i zwierze było wabione czymś w beczce by łucznik miał radochę z powalenia niedźwiedzia podczas gdy sam siedział w ambonie / 3
1:22 / postrzał w zad co nie powinno mieć miejsca / 4
1:24 / zwierze źle ustawione w stosunku do strzelca / 5
1:26 / tak samo jak 1:17 / 6
1:40 / zły kąt i zwierze dostało w grzbiet / 7
1:56 / pudło ale jesli by trafił to zwierze dostałoby w grzbiet / 8
1:58 / jak wyżej / 9
2:00 / ptak okaleczony / 10
2:15 / ptak okaleczony / 11
2:20 / strzelanie do ptaka na pewno nie odbyło się z 30 metrów / 12
2:23 / pudło zła odległość / 13
2:25 / zły kąt i zbyt duża odległość  / 14
2:29 / odstrzelony ogon / 15
2:37 / za duża odległość całe szczęście strzała trafiła w glebe / 16
2:45 / za duża odległość całe szczęście zwierzyna uciekła / 17

Jeśli to ma być profesjonalny bowhunting to już się boję ile zwierząt będzie okaleczanych


dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: CO ZA WSTRĘTNE KŁAMSTWO..
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 13, 2013, 10:05:22 pm »
Opanujcie się ludzie... :o Zawsze jest ktoś kto będzie polował i ktoś kto będzie chciał zakazu polowań. Trzeba tylko wybrać kompromis. k....a m...ć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2013, 10:06:57 pm wysłana przez dany »
Sage 35#