Autor Wątek: łuk na początek?  (Przeczytany 41061 razy)

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 16, 2013, 04:27:17 pm »
Kolega mięso je, ale tylko drób i ryby
I czy się to koledze podoba czy nie myśliwi są w dzisiejszych czasach niezbędni.

W czym są niezbędni  ::)
By strzelać do psów i kotów pod domem ??
By zabijać zwierzynę w imię selekcji naturalnej ?? Sorki ale co to ma związanego z natura "gość ze spluwą" ??
A gdzie zabijanie bez cierpienia
I śmieszy mnie wmawianie przez nich bzdur ludziom że zwierze po trafieniu strzałą w płuca nic nie czuje ( Już takie bzdury widziałem na youtube )
Pozatym zdziwicie sie jak dadzą pozwolenie na bowhunting i zdadzą sobie sprawę że łuk to broń
ciekawe ile z was postara się o pozwolenie na łuk

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:14:22 pm »
To jak kolega chce rozwiązać problem np dzików niszczących pola w przypadku braku naturalnych drapieżników regulujących populacje? Nikt raczej nie twierdzi że zwierzęta nie czują bólu podczas polowania. Twierdzisz że jesz kurczaki i ryby, to też zwierzęta i do tego cierpiące dużo bardziej w podczas masowej hodowli niż dzikie zwierzęta żyjące na wolności. Wg ciebie zabijanie kurczaków i ryb jest ok natomiast dzików, saren już nie? Ma się pozwolić  aby mnożyły się bez przeszkód, niszczyły uprawy i głodowały?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 08:21:20 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:16:46 pm »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:20:13 pm »
A co nie może? Już edytowałem niech kolega się odniesie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2013, 08:39:22 pm »
nie wiem czy takie etyczne dyskusje mają większy sens. Kiedyś ludzie polowali i łowili ryby aby w ten sposób się wyżywić, a potem nauczyli się hodowli no i polowania stały się hobby, sportem, rozrywką. A zwierzęta zabijane są nadal tyle, że np. w ubojniach, rzeźniach i w wielu wypadkach pewnie w mniej humanitarny sposób niż te w trakcie polowań czy wędkowania.

Człowiek jest mięsożercą i do tego drapieżnikiem i taka już nasza natura, a że chwilowo tzw etyka w wielu budzi sprzeciw wobec polowań to tego nie rozumiem bo jakoś w mięsnym zawsze jet kolejka jak cholera.

No chyba, że ktoś jest weganinem ale jakoś na takiej diecie za wiele pokoleń to nie pociągnie.


 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:00:26 pm »
Marku zapewne nie mają sensu. Mnie samego polowanie wcale nie kręci, ale z drugiej strony mam świadomość że myślistwo musi istnieć i nie polega tylko na zabijaniu zwierząt jak to się niektórym wydaje. No i śmieszy takie podejście że jedzenie świnek, kurczaków jest ok a myślistwo jest be. Prawda jest taka że zwierzęta hodowane przemysłowo cierpią dużo bardziej niż dzikie. Więc nie bądźmy hipokrytami. Człowiek potrzebuje mięsa a żeby je zdobyć trzeba niestety tak czy inaczej zabijać. Co za różnica czy to będzie sarna w lesie czy świnia w ubojni?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 09:02:02 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Kriczer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:17:52 pm »
W czym są niezbędni  ::)
By strzelać do psów i kotów pod domem ??
By zabijać zwierzynę w imię selekcji naturalnej ?? Sorki ale co to ma związanego z natura "gość ze spluwą" ??

No już już. Bez bulwersacji. Wszystkie babcie to mohery, wszyscy czarni, rumuni to brudasy itd itp). Mi też myśliwy zastrzelił kiedyś psa. I nie zrobił tego bo atakował zwierzyne czy szkodził, zrobił to z czystej zawiści bo rodzice nie chcieli mu go sprzedać. Ale to nie znaczy że będe wieszał psy na wszystkich myśliwych. Znam nie jeddnego i zdecydowana wiekszosc jest normalna. tak samo jak znam normalne babcie i mulata bedacego narodowcem (tak, to już przypadek wybitnie nietypowy).
Zadne zabijanie humanitarne nie jest. Ale jak chcesz jesc mieso to bedzie sie tak dzialo nadal. To nie star Trek i nie replikujemy jedzenia. te kurczaki ktore jadasz to niestety najbardziej zadreczane zwierzeta na swiecie. Dodam też że nie mam przeciwwskazań wzgledem koniny zamiast wolowiny, to bardzo zdrowe i pożywne mieso.
A co do jak to określiłeś "selekccji naturalnej" regulacja populacji zwierząt leśnych jest konieczna. W naszych lasach calkowicie niemal wytrzebiono wilki, rysi mamy chyba jeszcze mniej. Zwierzeta nie maja naturalnych wrogow odkad humanitarnie mordujemy zwierzeta w ubojniach, humanitarnie bo to czesto mozna potraktowac jako litosc dla zwierzecia potym co przechodzilo wczesniej. Albo zrobią to myśliwi, którzy uganiają się też za kłusownikami i dbają o lasy, albo rolnicy wezma sprawy we wlasne rece, a firmy ubezpieczeniowe beda wyplacac odszkodowania rowniez z twojej kieszeni.

Smierc humanitarna nigdy nie bedzie, tu przyznam Ci racje. Ale cala reszta argumentów... Od lat wiemy że rośliny reagują na uszkodzenia, dotyk itd, a nawet komunikują się miedzy sobą. to że nie potrafią skamleć, piszczeć i nie patrzą na Ciebei swoimi wielkimi oczętami nie znaczy ze nie cierpią gdy zlamiesz im gałazke lub zerwiesz w celach konsumpcyjnych.

Prawo jest jakie jest. Może i doczekamy się konieczności rejestrowania łuków i uzyskiwania pozwolen na ich posiadanie.
Jak to powiedział marszałek o Polsce? Piękny kraj, tylko ludzie k...y. Pamiętaj, patrzysz na to wszystko ze swojej perspektywy pakowanego kurczaka i ryb na ladzie. Ale swiat wyglada, wygladal i bedzie wygladał zupełnie inaczej niż na sklepowej półce i to że nie wyobrazasz sobie zabijania zwierzat nei znaczy ze wszyscy inni maja przestac. To sa miejsca pracy. To sa głodni ludzie. wszystko ma swoje za i przeciw. może z czasem sam wybiore sie za granice zapolować. Wydam na to od groma kasy i jeszcze zaplace za upolowane zwierze. ktore zapakuje i przywioze do kraju lub zjem na miejscu opiekajac na ognisku jak neandertalczyk. Dodam tez ze sprawi mi taki wyjazd wspaniala przyjemnosc i bede sie usmiechal. Bede się cieszyl ze swojego trofeum. A ty możesz we mnie rzucac pomidorami, wyzywac i przeklinać. oskarżając o cierpienie zwierzęcia.Twoje prawo. Ja natomiast będe mieć prawo zabić dla jedzenia i sportu. Dam miejsca pracy za granica (bo u nas nie wolno), zapłacę za rozwuj lokalnej spolecznosci,, dokarmianie zwierząt i opiekę nad lasami. I zjem mięso!! Mięso które sam z trudem upolowalem. Uwierzmi, to uczy szacunku do tego co spozywamy.

PS I przestan szufladkować ludzi. Wydawanie własnych osądów to nie problem. Ale nie mozesz odnosić swoich idei + paru reportazy o nieodpowiednich ludziach na nie odpowiednim miejscu do ogółu jakiejś grupy. Bo efekt byl by taki ze powinienem uważać wszystkich na forum za hipokrytów.  A coś mi sie wydaje, że to w większości bardzo sympatyczni ludzie chętni do pomocy.
PSE Rally (chyba 2013)

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:13:44 pm »
Prawo jest jakie jest. Może i doczekamy się konieczności rejestrowania łuków i uzyskiwania pozwolen na ich posiadanie.

Osobiście mam nadzieje że bowhunting nie otrzyma pozwolenia w Polsce i nie będę musiał rejestrować łuku oraz uzyskiwać pozwolenia

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:15:49 pm »
Szansa że łuk zostanie uznany za broń w przypadku legalizacji bowhuntingu jest raczej znikoma.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:30:57 pm »
Szansa że łuk zostanie uznany za broń w przypadku legalizacji bowhuntingu jest raczej znikoma.
żebyś sie nie zdziwił

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 19, 2013, 11:49:33 pm »
całkiem realne, zważywszy ze ostatnio się kłóciłem z trepem ze w Polsce nie trzeba mieć pozwolenia na łuk. Twierdził ze w tym roku weszła ustawa o broni regulująca te sprawę
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 20, 2013, 12:19:02 am »
hmm, trep zawsze będzie trepem, co innego żołnierz. Stan prawny na chwilę obecną jest jaki jest i jedynie kusza jest w ustawie o broni i amunicji uwzględniona jako "broń cięciwowa w postaci kusz". Ostatnie nowelki czy zmiany tego tematu na szczęście nie ruszają.

BARLOG a wyobrażasz sobie sytuację że bowhunting nie jest zalegalizowany a łucznicy bloczkowi muszą zgłaszać do rejestracji zwoje łuki? :D

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 20, 2013, 12:45:22 am »
Już widzę jak bloczkowcy sportowi starają się o pozwolenie na broń. Idźmy za ciosem, jak bloczki to i klasyki i tradycyjne, a co;-)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2013, 12:55:40 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:00:54 am »
A kto mówi o zgłaszaniu jako broń, tylko rejestracja, przypisane do osoby w aktach łuku. Tak samo było ze zwierzętami z listy inwazyjnych, właściciele żółwi czerwonolicych (nie tylko żółwi) musieli je zgłosić do rejestracji albo przekazać. Tyle że ustawodawca nie określił komu je oddać należy i w ten sposób zamiast ograniczyć ilość inwazyjnych ludzie zaczęli je jeszcze "chętniej" wyrzucać.
Nie no ja planuje ze swojego winda strzelać na 145m jak to robią koreańczycy. A jak się uprę to i samobójstwo nim też dam radę popełnić, 3 razy strzelę sobie w plecy ^^ Tym bardziej się jako broń łapie :P

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2013, 01:41:08 am »
Temat pozwolenia na łuk jako broni został poruszony przez Kriczera i Balroga. Jeśli chodzi o samą rejestrację to jeśli by to weszło to w sumie chyba żaden dramat.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)