Autor Wątek: łuk na początek?  (Przeczytany 41058 razy)

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 21, 2014, 11:57:55 pm »
rozumiem to jak i rozumiem że wygląd nie jest tak ważny jak wykonanie ale ile radości daje nam korzystanie z czegoś  co się nam podoba? (tu grubo będzie: np. kobiety :P )
Dobra znikam na dzisiaj, do jutra :)

tak tak może nie wart jestem apexa
 ::)

PSE Stinger 3G zastanawiałem się nad nim, doradzano mi go, myślałęm że cena w polszy wysoka a tu w sklepie taniej i szybciej niż na ebayu ciekawe, szukałem czegoś do 1000 ale chyba jednak się nie da.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 22, 2014, 12:23:00 am »
tak tak może nie wart jestem apexa
 ::)

Nie o to chodziło zapewne :P
Raczej o to że jeszcze "nie dorosłeś"
Ale powiem Ci, że jeśli łucznictwo będzie dla czymś więcej niż hobby na rok-dwa to za jakiś czas będziesz szukał łuku klasy Apexa
Jeśli do tarczy tylko to Apex/dominator
Jeśli polowania (oczywiście za granicą) to monster/omen

TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 22, 2014, 02:07:24 am »
Panowie, niech kupi tego Apka ktoś, kto szuka takiego łuku.
Nie ma po co na siłę wciskać komuś. :)

Wolałbym, żeby zapalony zawodnik zakupił taki sprzęt i jeździł na zawody, po to są te łuki do bicia rekordów.
U początkujących będzie się zdecydowanie marnował taki sprzęt.

Apex się nigdy nie "zestarzeje" im więcej strzelałem z tego łuku.. tym bardziej do mnie docierało jaki prosty i doskonały jest to model i jak wiele jest tam spraw przemyślane.

Pozdrawiam!

zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 22, 2014, 02:20:52 am »
może macie racje ale nie robi mi ta konstrukcja, z drugiej strony w tej chwili większość posiadaczy bear i pse powinno pozbyć się swoich zestawów żeby kupić tego apexa :)
Kilka postów wcześniej ktoś mi mądrze napisał żebym unikał w miarę możliwości kupowania starszych modeli nawet ekstra firm.


Mam nadzieję, że ten ktoś to żaden z tych panów :)

http://www.youtube.com/watch?v=WryZyKG08XE&list=PL3-zHL8ywQOjXbFTjkiYkMkLqYaPhbvmT

1600 na nasz rynek za apka w tym stanie.. to śmiesznie mało.
Nówki kosztują ponad 4 tysiące u nas. W stanach trzeba szykować za ten łuk 1249$ MSRP.
Plus, łuk ten ktoś będzie miał na pstryknięcie palców na drugi dzień.

Ludzie myślący poważnie o precyzyjnym strzelaniu powinni zamienić swój sprzęt na własnie takie coś.
To jest nieśmiertelna klasyka już w tym momencie.. :)
Są to tylko rady, kto jaką filozofię wyznaje.. to już jego sprawa..
zapalony łucznik

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 22, 2014, 08:33:46 am »
rozumiem to jak i rozumiem że wygląd nie jest tak ważny jak wykonanie ale ile radości daje nam korzystanie z czegoś  co się nam podoba? (tu grubo będzie: np. kobiety :P )
Dobra znikam na dzisiaj, do jutra :)

tak tak może nie wart jestem apexa
 ::)

PSE Stinger 3G zastanawiałem się nad nim, doradzano mi go, myślałęm że cena w polszy wysoka a tu w sklepie taniej i szybciej niż na ebayu ciekawe, szukałem czegoś do 1000 ale chyba jednak się nie da.

PSE Stinger 3G to był mój pierwszy łuk, a Jaco chyba strzela z takiego do dzisiaj i to z niezłym skutkiem. Mój drugi łuk posiadany i używany do teraz to jest Bowtech Sentinel FLX, bardzo ładny i dobry sprzęt ale w tej chwili czekam na przesyłkę z Apexen 7, i tak mniej więcej to ewoluuje

Odnośnie Stingera to pewnie Jaco by Ci mógł sporo powiedzieć. Mi się w nim jedno zdecydowanie nie podobało czyli peep sight z gumą która co parenaście strzałow się zrywała, skręcała itp. I sam uchwyt też jakoś wbijał mi się w kostkę przy kciuku, ale że był to pierwszy łuk to być może i źle go wtedy trzymałem.

Ale na jaki tam łuk byś się nie zdecydował to nie słuchaj tych ludzi co mówią żeby nie kupować używek .. bo nie ma to sensownego uzasadnienia, oczywiście w sytuacji gdzie wiesz że łuk jest sprawny bez tzw suchego strzału itp.

Bo jeśli kupujesz używkę z nieznanego źródła to w sumie zawsze istnieje jakieś ryzyko, że ktoś się nie nieumiejętnie bawił i oddał np suchy strzał, to wlasciwie jedyna okoliczność aby nie brać używek, ale nie ma to miejsca gdy kupujesz od doświadczonego łucznika łuk który on używa na codzień.

Na używkach można zaoszczędzić około 30-50% ceny zakupu nowego łuku, wiec jest o co walczyć szczególnie, że to dosyć drogi sport i wydatki na samym łuku się nie kończą.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 08:36:53 am wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:43:04 am »
Nie wiem po kiego się produkujecie xD, skoro proste argumenty nie docierają, niech bierze Psiaka i już :), najwyżej za pare miesięcy stwierdzi boszz jaki ja głupi byłem .... :). Trudno wiedza nie jest za darmo :)

Choć nie rozumiem jak można porównać psiaka za 1000coś do Apexa za 4500zł :) i mówić, że psiak jest fajny bo nowy a apex nic specjalnego :).

Nie mniej jednak Apex co wystawia Marcin jest praktycznie like new i w tej cenie to prędzej można zrobić licytację kto da więcej :) bo 1600 to best price ever za ten łuk w PL wliczając to, że ma 2 camy i podstawkę :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 22, 2014, 11:46:39 am »
Nie chce mi się tu kolejny raz rozpisywać o Stingerku - jak coś z chęcią odpowiem na priv;-) Powiem tyle, czasami widać je używane za 800 zł - za tą cenę to brać od razu. I również nie polecam bać się używek - warto jednak umówić się ze sprzedającym do prawa zwrotu gdyby coś było nie halo.

PS Niech ktoś już kupi tego Apexa bo mnie ta sytuacja denerwuje ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2014, 02:01:44 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 22, 2014, 01:05:07 pm »
u mnie nie ma żadnego klubu ani sekcji strzeleckiej więc apex będzie się raczej marnował, a nie będę kupował łuku z myślą o inwestycji finansowej bo nie o to chodzi.
Rozumiem, że to doskonała propozycja jednak nie dla mnie, nie stać mnie na to aby regularnie jeździć na treningi (w jedną stronę 1,5h do wrocławia najbliżej) po pracy bo to fizycznie nie wykonalne.

Czy 1600zł to dużo? i tak i nie -jeśli chodzi o sprzęt, który starczy do końca życia ;) to mało,
znam ludzi którzy za takie pieniądze scyzoryki kupują.

Wracając do stingera pse, gdyby się trafił za 800zł używany w stanie dobry+ od poważnego użytkownika w realtree to bym był baardzo zainteresowany taką ofertą, bo jednak strzelanie mi się zawsze podobało(ze wszystkiego) ale łuk ma w sobie.. coś co ciężko sklasyfikować, nazwać :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 22, 2014, 01:55:19 pm »
No to niewykluczone że dobijemy targu bo możliwe że mój będzie na sprzedaż. Tyle że Stinger nie ma RealTree tylko MossyOak;-)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 22, 2014, 06:30:21 pm »
niewykluczone :) , czekam na propozycję

Ździsiu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 11, 2014, 12:42:34 pm »
Jestem tego samego zdania co Jaco, a wrecz mógł bym powiedziec ze nie jestem za polowaniem z broni palnej, ale jak najbardziej z łukiem, gdy ludzie robili to od tysiecy lat i trzeba sie nameczyc zeby podejść zwierzyne, która najprawdopodobniej nas wyczuje i ucieknie, wiec trzeba sie postarać,a co do ludzi którzy z ustrzeloną zwierzyną robią sobie fotki "MAKABRA" po prostu tego nienawidzę, teraz w sumie jest łatwiej upolować łukiem gdyż łuki są w tych czasach jakie są, ale to i tak jest lepszy sposób na polowanie wg. mnie. To tylko moja opinia jesli sie ktoś z nią nie zgadza to tez fajnie.