Autor Wątek: Problemy nowicjusza  (Przeczytany 6327 razy)

Karol Panek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Problemy nowicjusza
« dnia: Lipiec 28, 2013, 05:24:24 pm »
Witam. Od kilku miesięcy strzelam z 40# Javeliny bez podstawki, butonu itp. Poprzez ćwiczenia osiągnąłem dość przyzwoite skupienie, lecz strzały cały czas wbijają się polewej stronie tarczy. Przeczytałem na forum, że jednym z testów sprawdzających poprawność ustawienia łuku jest test gołej strzały. Wystrzeliłem kilka strzał bez lotek z odległości około 15 metrów i efekt był za każdym razem taki, że przez 8-10 metrów strzały leciały w kierunku celu a potem gwałtownie skrecały w lewo. Na chwile obecną nie wiem czy jest cos nie tak z moją tecniką, ustawieniem łuku, doborem strzał, czy jeszcze czymś innym. Jako informację dodatkową podam, że moje strzały to POWER FLIGHT 500 z grotami 85 grain i 4" lotkami naturalnymi, długość strzały 30", moja długośc naciągu 28"

Michał Ciesielski

  • Gość
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2013, 09:16:49 pm »
Temat powinien trafic raczej do klasyków niż tradycyjnych ale co tam .
Test gołej strzały w moim przypadku wogóle sie nie udał w najlepszym momencie strzały bez lotek z 20 m były o około 50 cm od opierzonych po lewej wiec powinnienem poluzować wkręcić button tylko że z majdanu w tej chwili wystaje raczej symbolicznie .
Wiem że strzelasz bez buttona wiec trzeba pokombinować z doborem strzał

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2013, 09:28:17 pm »
Najprawdopodobniej zbyt sztywne strzały. Najprościej to skorygować zakładając cięższe groty.
Pozdrawiam Paweł

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2013, 11:24:26 pm »
Zdecydowanie za sztywne strzałki. Wkręcenie grotu (125 granów) powinno lekko rozwiązać problem. Jeżeli miałbyś button (dość srogo odpuszczony) to test łysej strzałki na 15 metrów wypadł by pomyślnie no i same wyniki powinny się poprawić. Do tego można by było wejść w szybszą cięciwę ale to zależy od wytrzymałości Twojego sprzętu.

Pozdro

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2013, 10:29:41 am »
hello
Tak tylko informacyjnie, Jevelina jest "gołym łukiem" myśliwskim, ma jeśli dobrze pamiętam aż jedno gniazdo na kołczan i nic więcej.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2013, 11:24:14 am »
Javelina ma pełny zestaw gniazd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Problemy nowicjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2013, 04:19:23 pm »
Oł, przepraszam za wprowadzenie w błąd. Ta którą miałem w rękach miała jedną gwintowaną dziurkę w majdanie na wysokości podstawki, i te w ramionach. Nie pamiętam nic więcej.