Autor Wątek: Przygotowanie mentalne  (Przeczytany 13536 razy)

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Przygotowanie mentalne
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 09, 2013, 12:18:02 am »
...to fakt, że w trakcie jak osobiście kontroluje się wynik w lunecie...i idzie dobrze, to narasta niefajne napięcie i po 2-3 dychach jest rozsyp... Bez lunety strzela się na pewno spokojniej...i może to jest sposób na figle jakie płata psyche. Skupienia są często lepsze. Gorzej jednak gdy plasują się daleko od środka  :-\ ...
Niestety zdarza się po dłuższym strzelaniu, że nawet niezłe grupowanie się strzał zmienia z wolna położenie na tarczy,...np. przechodzi z lewa na prawo. Uchwycenie tego momentu, gdy trzeba ruszyć pokrętłem celownika, jest bardzo ważne gdy walczy się o każdy punkt...i luneta kontrolna lub kolega z lornetką - wtedy pomaga.
Anarchy, Conquest Apex 8

TTT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 198
Odp: Przygotowanie mentalne
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 12, 2013, 12:59:03 pm »
No właśnie uważam, że lepiej mieć kogoś za plecami (kolegę, trenera, kogokolwiek kto będzie się orientował jak regulować celownik), przy przesuwaniu się skupienia ta osoba powie wysuń celownik o tyle, lub daj celownik wyżej o tyle, albo zwyczajnie powie dobrze jak wszystko będzie ok. Jak patrzy się samemu przez lunetę jest o tyle gorzej, że się to widzi i zaczyna kombinować bo najpierw 2 dziesiątki z prawej a teraz dziewiątka też z prawej, nie pomyśli się wtedy, że ona niemalże dotyka linię tylko się ten celownik przestawi bo już zaczyna się przesuwać w prawo. Choć kilka lat temu na 18m na hali wysunąłem celownik po serii za 30 jak wszystkie strzały były w tym samym miejscu z lewej strony na każdej z tarcz :P
"Nienawidziłem każdej minuty treningu, ale powtarzałem sobie - nie poddawaj się, przecierp teraz i żyj resztę życia jako mistrz"
Muhammad Ali

Dopóki myślisz, że możesz przegrać, przegrasz na pewno.
<---------------<<<