Autor Wątek: Hoyt CRX a podstawka opadająca  (Przeczytany 11416 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 12, 2014, 10:32:20 am »
Spot Hogg EDGE.. PRAKTYCZNE DO TARCZY.
zapalony łucznik

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 12, 2014, 12:57:56 pm »
Dokładnie :),

ps. W lesie na fildzie też nie ma problemu :P

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 12, 2014, 02:08:14 pm »
tak jak chłopaki piszą spot hogg edge (sam używam jej na codzień) albo tańsza (bo z drugiej ręki) opcja, a równie skuteczna Trophy Ridge Tack Driver http://www.trophyridge.com/arrow-rests/tack-driver

tę podstawkę mam na sprzedaż za 190 zł, gdybyś był zainteresowany. Raz ustawiasz i masz święty spokój.

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=4579.0
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

runer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 12, 2014, 05:50:33 pm »
Juz kupilem spot hogg. Zobaczymy jak to będzie

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Hoyt Pro Edge Elite 28" 58#
Spot Hogg Edge
Shibuya Ultima Carbon CPX
Carter Chocolate

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 14, 2014, 04:52:50 pm »
Edge? Wypaśna podstawka;-)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


runer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 14, 2014, 07:58:37 pm »
Edge. Strzalki trochę latają jak chcą może to wina ze mam naradzie blaszkę 12, jak zmienne na 10 to może będzie lepiej

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Hoyt Pro Edge Elite 28" 58#
Spot Hogg Edge
Shibuya Ultima Carbon CPX
Carter Chocolate

runer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2014, 11:01:13 pm »
moze ktos doradzi i podpowie jak ustawic ta podstawke bo jakos nie moge sobie poradzic
i do czego ta srubka down, moze ktos ma jakas instrukcje obslugi :)
Hoyt Pro Edge Elite 28" 58#
Spot Hogg Edge
Shibuya Ultima Carbon CPX
Carter Chocolate

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2014, 11:14:37 pm »
Śrubka down z tego co kojarzę ustawia kąt blachy, ale nie jestem pewien bo jej nie posiadam tylko ją montowałem koledze. Jak Ci strzały wężykują spróbuj podnieść siodełko na strzałę na cięciwie. Mi pomogło, niemniej wężykujące strzały też są o dziwo bardzo celne;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2014, 11:23:52 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 17, 2014, 12:33:12 am »
down, jak Jaco pisze do kąta.. ale, jest tam inna do zabezpieczania.. więc, zanim pokręci się down.. to trzeba ją odbezpieczyć.. od boku chyba. Ogólnie genialna podstawka blaszkowa. Taka "dzieci po dzieciach"..  :)
zapalony łucznik

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2014, 12:37:33 am »
To chyba jedyna blokująca śruba w tej podstawce i to jest w niej genialne. Jest tak idealnie spasowana że nie trzeba śrub kontrujących. Rolls - nie ukrywam że jak ją pomacałem to włączyła mi się mocna chcica;-)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 12:40:23 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 17, 2014, 06:46:44 pm »
świetna podstawka, bardzo komfortowa w użyciu i samym ustawianiu.

Jej konfigurację najlepiej zacznij od ustawień startowych, czyli skale do przesuwania na boki oraz góra dół ustaw sobie na środkowych pozycjach. Kąt blaszki około 35 stopni, producet podaje, że blaszka powinna być w przedziale 30-40 stopni, u mnie zbyt płasko ustawiona dosyć szybko pękała.




strzałka po położeniu na podstawce powinna leżeć w jednej linii z otworami mocującymi podstawkę



do takiego położenia ustawiasz sobie wysokość siodełka.

natomiast ten kąt wyjściowy oraz polożenie względem majdanu musisz sobie na początku ustawić luzując ten element do którego jest przykręcona blaszka, są tam dwie śruby które blokują ten bolec jak je poluzujesz to możesz go wsunąc lub wysynąć no i obracać czyli ustawiać kąt. Wysynięcie względem majdanu powinieneś mieć takie aby strzałka była w jednej osi z cięciwą.

A na sam koniec używasz śrub do regulacji lewo prawo, góra dół, no i tej do pochylenia blaszki jako ostatni etap do mikroregulacji w trakcie testu papierowego i na odchodzenie.

http://www.bowhunter.pl/luczniczy-sprzet-mysliwski/102-regulacja-sprzetu/120-regulacja-luku-konfigurowanie-strzal.html



 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

lukilak1994

  • Gość
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 17, 2014, 07:18:52 pm »
Cytuj
strzałka po położeniu na podstawce powinna leżeć w jednej linii z otworami mocującymi podstawkę

Z tym akurat się nie zgodzę się w 100%. Blaszka powinna być tak ustawiona, aby jej końce były na środku otworów. Reszte regulujemy wysokością siodełka oraz d-loopa.

Ze strzałą masz racje, ale do tego dobiera się odpowiednią twardość blachy oraz jej kąt nachylenia, i od pozycji wyjściowej blachy(czyli ustawienie końca blachy na środku otworów) ustawiamy tym wyskokość na jakiej ma być strzała.
To akurat jest czysta teoria, bo później różne cuda wychodzą na tescie papierowym i trzeba to korygować. Niezawsze wychodzi idealnie ale we wstępnych ustawieniach lepiej się tego trzymać.

PS. Co do łatwości ustawień podstawki, ja swoją ustawiałem tylko raz- przykręcając do łuku. Reszte regulacji robiłem d-loopem(góra-dół) oraz wymieniając blachy na różne twardości. Warto aby podstawka miała micro, ale nie przesadzajmy bo jest to element którego się z reguły po przykręceniu do łuku już nie rusza :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 17, 2014, 07:27:01 pm »
Ja ustawiam tak jak Marek, aby strzała przechodziła przez otwory, (ale w pełnym naciągu) siodełko zawsze wiąże lekko wyżej a finalnie reguluję wysokością podstawki w czym przydaje się mikro które oczywiście nie jest niezbędne. Ale skoro wywalamy na podstawkę np 350 zł to wypadałoby aby w tej cenie było.
 Ilu łuczników tyle sposobów a to czy blacha będzie 2mm wyżej czy niżej... who cares, byle było skupienie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2014, 07:32:10 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2014, 07:44:46 pm »
Cytuj
strzałka po położeniu na podstawce powinna leżeć w jednej linii z otworami mocującymi podstawkę

Z tym akurat się nie zgodzę się w 100%. Blaszka powinna być tak ustawiona, aby jej końce były na środku otworów. Reszte regulujemy wysokością siodełka oraz d-loopa.

Łukasz, zasadniczo na to samo wychodzi, jak ustawisz konce blaszki na środku otworów to położona na niej strzała leży mniej więcej w ich linii.

Jak to będzie milimetr w górę czy w dół nic się w końcu nie stanie, byle wyjście strzałki było czyste czyli odpowienio ustawione sidełko do tego.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

runer

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 70
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 18, 2014, 07:39:08 pm »
chyba Spot Hogg Edge pojdzie w odstawke, po 3-dniowej regulacji jakos nie dziala
a oto wyniki z podstawki edge:

a to z podstawki
QAD ULTRA REST HUNTER, zeby nie bylo ze bardzo kiepski ze mnie strzelec, luk ustawiony pod srodkowy slupek strzal

qad poszedl na reklamacje i chyba teraz przetestuje trophy ridge
Hoyt Pro Edge Elite 28" 58#
Spot Hogg Edge
Shibuya Ultima Carbon CPX
Carter Chocolate