Autor Wątek: Hoyt CRX a podstawka opadająca  (Przeczytany 11447 razy)

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Hoyt CRX a podstawka opadająca
« dnia: Maj 03, 2013, 04:54:01 pm »
Witam wszystkich,

na forum jest wielu posiadaczy, bardzo popularnych ostatnio, CRXów. Może ktoś będzie w stanie podpowiedzieć jakieś rozwiązanie.

Mam problem z ustawieniem podstawki opadającej QAD Ultra Rest, wydaje mi się, że podstawka zbyt późno opada (widać ślady na lotkach, część lotek już jest do wymiany)  lub odbija się po opadnięciu, wpływając na lot strzały. Po przeczytaniu wielu postów, rozwiązaniem wydaje się skrócenie linki naciągającej. natomiast w tym modelu kable krzyżują się właśnie na wysokości podstawki i to rozwiązanie raczej odpada.

https://picasaweb.google.com/102931752484367524593/HoytCRX32

Tak, wiem. Miałem kupić Ripcorda:). Miałem:)
Osobiście nie wierzę, aby QAD wypuścił podstawkę, która nie jest kompatybilna z jednym z najpopularniejszych łuków, więc wina jest pewnie gdzieś po mojej stronie...

Mocowanie nocka jest trochę wyżej niż zwykle (tworząc ok kąt ok 90 stopni) - w teście papierowym przestrzeliny wyglądały znacznie lepiej.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam,
Piotr

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2013, 07:32:58 pm »
Jacek, a to coś zmienia?:) szukam rozwiązania problemu, a to forum ma jednak znacznie większy zasięg niż nasza strona klubowa...
zresztą nasi koledzy z klubu również są tu obecni;)

Wilk

  • Gość
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2013, 07:09:28 am »
Temat podstawki Qad był omawiany kilka tematów wcześniej

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/podstawka-opadaj%C4%85ca-ociera-o-strza%C5%82%C4%99-t3986.0.html

Może znajdziesz coś cennego w wypowiedziach kolegów.

Pozdrawiam

Ziemowit Tokarski

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 109
BEAR CARNAGE 70 #
VIPER PREDATOR MICROTUNE
QAD ULTRA REST HDX
A/C/C PRO HUNTING 300
TRUBALL LOOP MASTER

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2013, 10:02:47 am »
Cytuj
Osobiście nie wierzę, aby QAD wypuścił podstawkę, która nie jest kompatybilna z jednym z najpopularniejszych łuków, więc wina jest pewnie gdzieś po mojej stronie...

Stawiam piwo jak znajdziesz sposob inny niz skrocenie linki do min. ;)

Tak mnie naszła mysl ze moze jak by sprobowac z jakas elastyczna, lekka linka to  moze ciutke szybciej by sie skladala

Ale mozim zdaniem bedzie szybciej przejsc na Ripcorda :)

Pozdrawiam
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2013, 11:59:53 am »
Wierzysz czy nie wierzysz fakty mówią same za siebie, ja w swoim Rampage miałem ten sam problem i dopiero po skróceniu linki w taki sposób jak na zdjęciach w podanym odnośniku, mogę powiedzieć że strzały wychodzące nie zachaczają lotkami o podstawkę. Trzeba także ustalić odpowiednią wysokość siodełka, bo zbyt nisko ustawione siodełko też powoduje uderzanie lotkami o podstawkę.
Jest trochę zabawy i wymaga to dużo prób i cierpliwości, ale można to zrobić. CRX i Rampagę mają bardzo podobny układ kabli, więc nie powinno być problemu  8)

https://plus.google.com/photos/111338539919667414708/albums/5874429587434856625?authkey=CN7rm6SsrpChWg
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2013, 12:01:31 pm »
Temat podstawki Qad był omawiany kilka tematów wcześniej

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/podstawka-opadaj%C4%85ca-ociera-o-strza%C5%82%C4%99-t3986.0.html

Może znajdziesz coś cennego w wypowiedziach kolegów.

Pozdrawiam

Dokładnie. Kombinacja CRXa i QAD Ultra rest to częsty problem. Niestety tutaj też nie został rozwiązany;/
Samo skrócenie linki naciągu wideł i zamocowanie jej na wysokości podstawki w CRX nie jest możliwe, z uwagi na krzyżowanie się kabli na tej właśnie wysokości. Tego problemu nie ma z łukami Mathews czy Bear...

pzdr
Piotr

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2013, 12:11:29 pm »
Wierzysz czy nie wierzysz fakty mówią same za siebie, ja w swoim Rampage miałem ten sam problem i dopiero po skróceniu linki w taki sposób jak na zdjęciach w podanym odnośniku, mogę powiedzieć że strzały wychodzące nie zachaczają lotkami o podstawkę. Trzeba także ustalić odpowiednią wysokość siodełka, bo zbyt nisko ustawione siodełko też powoduje uderzanie lotkami o podstawkę.
Jest trochę zabawy i wymaga to dużo prób i cierpliwości, ale można to zrobić. CRX i Rampagę mają bardzo podobny układ kabli, więc nie powinno być problemu  8)

https://plus.google.com/photos/111338539919667414708/albums/5874429587434856625?authkey=CN7rm6SsrpChWg

Dzięki za posta.

Grzechu Re-x, czy u Ciebie linka naciągu wideł nie ociera o kabel ("idący" w górę)??
Ostatnio właśnie próbowałem takiego ustawienia tylko nie byłem w stanie wykluczyć ocierania linki o drugi kabel - ale może to nie jest duży problem?
Długo strzelasz z takiego ustawiania? nie przeciera się linka/kabel?

pzdr
Piotr

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 12:20:11 pm »
Linka u mnie nie ociera o nic i chodzi to całkiem przyzwoicie. Na tym ustawieniu strzelam z dwa tygodnie i na razie jest OK!

Ps. Być może będę dziś w Rybniku.

Pozdr. Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 02:04:32 pm wysłana przez Grzechu Re-x »
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2013, 11:02:14 am »
http://www.bowhunter.pl/media/kunena/attachments/48/montairegulacjaQADUltraResttumaczenie.pdf

"2) niższe umiejscowienie zacisku sprawi, że podstawka opadnie wcześniej" (Strona 4, Uwaga nr 2)

Nie jestem bloczkowcem, ale na logikę mi to pasuje. Wydłużenie linki i niższe zamocowanie sprawi, że krótsze przesunięcie kabla spowoduje całkowite podniesienie (opuszczenie) podstawki. Powinno to skutkować szybszym działaniem.

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

8pit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 06, 2013, 08:19:35 pm »
Dokładnie! Zgadza się:)

powyższa uwaga wywraca do góry nogami wcześniejsze rozwiązania, związane ze skracaniem linki (nie próbowałem). Notabene w wypadku CRXa niewykonalne ze względu na kontakt linki z kablem, co potwierdza poniższe zdjęcie:

https://picasaweb.google.com/102931752484367524593/Linka#5874931004898659810

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 06, 2013, 08:42:49 pm »
Wiadomo wydłużanie linki spowoduje rozpoczęcie opadania podstawki tuż po zwolnieniu cięciwy. A rzeczywista prędkość opadania zostanie bez zmian. Ale nie można przesadzić bo przy naciąganiu nie podniesie się całkowicie. Tyle że ja mówiąc wydłużenie mam na myśli poluzowanie sznurka podstawki a nie przesuwanie miejsca mocowania do kabla. A z 2 strony, na moje oko CRX i Rampage mają ten sam układ kabli. Grzechu w swoim Rampage ma mocno podniesiony sznurek podstawki i nic nie ociera.
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 08:48:56 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 06, 2013, 10:30:44 pm »
Z foto wynika że układ jest prawie identyczny, tak jak zauważył kolega Jaco. Tylko źle to zamontowałeś, według mnie da się to zrobić.
Pozdr.
Grzegorz
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2013, 10:32:48 pm wysłana przez Grzechu Re-x »
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2013, 02:38:23 pm »
Wiadomo wydłużanie linki spowoduje rozpoczęcie opadania podstawki tuż po zwolnieniu cięciwy. A rzeczywista prędkość opadania zostanie bez zmian.
Nie o to mi chodziło. Wydłużenie linki jest tylko konsekwencją przesunięcia zacisku mocującego. Moim zdaniem, długość powinna być tak dobrana, aby powodować prawidłowe ustawienie podstawki bez zbędnego nadmiernego napinania układu. W tym przypadku długość linki (jako konsekwencja przesunięcia zacisku) powinna mieć wpływ na prędkość opadania.

Weź też pod uwagę to co napisał Piotr Kociołek tutaj.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 02:53:35 pm wysłana przez PB »

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Hoyt CRX a podstawka opadająca
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2013, 03:12:46 pm »
Cytuj
Wiadomo wydłużanie linki spowoduje rozpoczęcie opadania podstawki tuż po zwolnieniu cięciwy. A rzeczywista prędkość opadania zostanie bez zmian.
gdyby tak było nikt by nie miał problemow z ta wyrzutnią, wydłużenie linki powoduje zwolnienie opadania wideł
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD