Autor Wątek: Pomoc w wyborze sprzetu  (Przeczytany 20901 razy)

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 07, 2013, 07:27:41 pm »
Typowa odpowiedź "polaczka" z zagranicy.

Po prostu rozbawiła mnie ta informacja. Nie było tu żadnego szydzenia, wyśmiewania czy czegoś podobnego.
Nie wydaje mi się też że moja wiadomość nic nie wniosła w temat.

Kontynuując.

Nie słyszałem nic takiego jak sortownie.

Ale wiem że są Wydziały Ekspedycyjno-Rozdzielcze tzw. WER do których trafiają przesyłki z zagranicy, ale nie rozumiem dlaczego choć paczka wysyłana była na ten sam adres, czasem lądowała w WER Warszawa, czasem WER Zabrze, Komorniki.
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2013, 11:51:50 am »
spokojnie panowie każdy ma inne doświadczenia z zakupami z zagranicy i każdy ma inne zdanie na ten temat, nie ma się co kłócić o pierdoły..

Dokonałem przed chwilą pomiaru rozpiętości i od mostka do początku palca środkowego mam 95cm x 2 = 190cm a mam 187wzrostu.. chyba jestem kosmitą  :o
Szukam cały czas łuku do strzelania 3D i tarczowego (raczej strzelanie rekreacyjne ), ewentualnie do polowania w razie czego tylko jest problem bo na ebayu jest cała masa używanych bloczków które można podzielić na:

1.Vintage czyli coś co ładnie wisieć będzie na ścianie - to mnie nie interesuje

2.Używane z przed kilku sezonów dużo osprzętu w zestawie jak celownik, stabilizator, strzały nawet tylko najcześciej trzeba wymienić cięciwę/bloczki a na tym się nie znam i nie wiem czy będzie dostępna do tego modelu ??
I tu dodatkowo podział na moc naciągu:
a) 20-45# dla młodzieży i kobiet - tańsze bardzo dużo ofert ceny 300-700zł bear, pse, bar
b) 50-70# myśliwskie i tutaj najczęściej szukam ceny 550-800zł bear najcześciej, reflex rzadko

3.Uber-hiper nowe łuki powyżej 1000zł pse hoyt bear nie wiem czy jest mi potrzebny taki sprzęt..?

przydał by się temat na forum "jak kupować używany łuk bloczkowy" czy się kierować, jakie firmy wybierać, jakie modele itp
:/
i linki ciekawych aukcji wg. mnie
http://www.ebay.pl/itm/GOLDEN-EAGLE-FORMULA-3-D-RIGHT-HAND-COMPOUND-BOW-with-CAMO-BOW-CASE-/161101977223?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25826d1687
nic nie wiem o firmie i modelu, cena atrakcyjna za komplet tylko nie wiem czy w razie potrzeby wymiany osprz. jest dostępny?
http://www.ebay.pl/itm/FRED-BEAR-RIGHT-HAND-COMPOUND-BOW-/111161919590?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e1c44866
podobny tylko trochę starszy - ciekawa alternatywa dla cobry czy druida..

http://www.ebay.pl/itm/USED-HOYT-DEFIANT-RIGHT-HAND-COMPOUND-BOW-/161102467217?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2582749091
fajny:) tylko chciałbym wymienić bloki, kable i cięciwę a nie wiem czy kupię??

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:42:12 pm »
A po co chciałbyś wymieniać bloczki??
Niby maja regulacje 27-30" i chyba te 30" będzie dla Ciebie w sam raz...
A cięciwę i kable dorobi Ci każdy kto się na tym zna na wzór starej....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:46:08 pm »
Ja mam 45lbs Martina Sceptera III (jedna z lepszych tarczówek). Na 50m sieka. aż miło. Wcale mi nie prędko do silniejszego łuku.
Dziewczyna ma PSE Nova ~40lbs i nawet X7kami spokojnie na 50m. można strzelać.

Do strzelania tarczowego niema się co na początek pchać w naciągi, tu taj bardzo ważny jest komfort strzelania i możliwość spokojnego naciągania łuku.

Ja bym Ci sugerował poszukania jakiejś starszej tarczówki choć i ostatnio był na forum mathews conquest za około 1500zł a to już jedna z topowych tarczówek ever.
Jednak mimo wszystko łuki tarczowe maja spokojniejszy żywot od tych przewidzianych i używanych do polowań.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 08, 2013, 01:29:06 pm »
dobrze wiedzieć myślałem, że bloczki wymienia się razem z kablami i cięciwą..
czyli 30'' będzie dla mnie, przeważnie łuki które mnie interesują mają regulację w skali 28-30,5''

Co do samej mocy naciągu to nie znam się.. na razie strzelałem z łuku sportowego nie blokowego który miał naciąg 9funtów - przyjemnie się strzelało(na krótki dystans), celnie ale nie czułem mocy :-\
Chcę kupić łuk mocny i osłabić jego nacią (myślę że 50# będzie idealnie do tarczy) tak aby stopniowo dążyć do +50# gdzie 60-70# tylko do polowań (oczywiście nie u nas). Mocny łuk ma też swoją zaletę odnośnie wartości, tak jak wcześniej pisałem one są po prostu droższe i gdybym kiedys potrzebował sprzedać zestaw - wezmę za niego więcej (lub szybciej sprzedam) niż za łuk o mniejszym naciągu.

Jeszcze jedna rzecz nie daje mi spokoju łuk szybki i łuk precyzyjny - długość samego łuku ważna jest w strzelaniu precyzyjnym (tarcza) strała wypuszczona jest bardziej elastycznie łuk "wybacza błędy" często czytam w opisach.
Natomiast łuk szybki będzie łukiem do polowań; krótszy, szybszy naciąg cięciwy duża prędkość wylotowa.
Jak połączyć oba parametry łuków aby otrzymać kompromis b.dobry do tarczy i świetny do polowania  ..chyba tylko poprzez jak największy zakres regulacji??

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 08, 2013, 01:38:34 pm »
Nie da się połączyć tych cech. Łuk tarczowy nie będzie świetny do polowania a myśliwski demon prędkości nie będzie dobry do tarczy. Ewentualnie można kupić łuk z ATA i BH "pośrodku" wtedy będzie dość uniwersalny. Łuki mocniejsze nie są droższe, do tarczy i 3D wystarcza 60#.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 08, 2013, 03:07:53 pm »
Do tarczy nie można mieć więcej jak 60 jeżeli chce się do tego podchodzić poważnie bo taki limit narzucają przepisy.
Sprzedać coś +60 też już nie będzie tak łatwo bo w brew pozorom to już naprawdę dużo, szczególnie dla początkujących.
Sam z klasyka doszedłem do 51lbs, potem po przerwie pożyczyłem bloczka 70lbs i było to strzelanie dalekie od komfortowych.

Weź pod uwagę ze strzelając dla przyjemności oddajesz około 40-60 strzał i tyle musisz być w stanie z przyjemnością naciągać.
Na polowaniu naciągasz łuk raz, może dwa razy. Strzelając tarczowo strzelasz +160 strzał i tyle musisz módz strzelić powtarzalnie.

Dla porównania na dzień dzisiejszy: klasyk dla mnie to 40-42lbs, jestem w stanie naciągnąć ponad 80lbs (próbowałem kiedyś jakieś PSE X-force) a do tarczy mam 45lbs i nie wyobrażam sobie kupienia czegoś powyżej 50.

Nie wiem dokładnie ile trzeba mieć minimum lbs aby polować na dziki ale na amerykańskim forum widać wzmianki ze i dzieciaczki i młodzieńcy ok 15 lat polują na jelenie.
Nie sądzę żeby używali naciągów powyżej 60lbs w tym wieku.

Pamiętaj ze kupując łuk do nauki i rekreacyjny strzelanie musi być przyjemne a nie być ciężką katorgą.


Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 08, 2013, 03:31:34 pm »
@Jaco
gdyby nie były droższe to wziął bym coś z oferty Barnett "vortex hunter" tam jest max 60# ale zestaw kosztuje prawie 900zł
tańsze są modele z mniejszym naciągiem czyli lite, h2o, czy zwykły vortex ale te nie dla mnie..
modele z naciągiem 60-70# są wyraźnie droższe na ebayu od tych 20-45# nie tylko nowe ale i używane też, niestety :/

@oldarcher
dlatego właśnie pisałem że chcę kupić coś o dość dużej rozpiętości regulacji mocy naciągu tak aby z mniejszej mocy stopniowo przechodzić na wyższe naciągi, poza tym sama kwestia ekonomiki zużywania się strzał grotów lotek itp. przy dużej mocy te elementy na pewno szybciej się zużywją nie mówiąc o komforcie samego strzelania.


Reasumując potrzebny mi jest łuk 40-55# czyli coś pomiędzy łukiem dla młodzieży a łukiem dla myśliwych do tego długość naciągu (?) 30" -ciężka sprawa to będzie, bo jak siedzę od tygodnia na ebayu to jeszcze nie widziałem takiej oferty..
tu jest taki wynalazek ale nie podoba mi się:/
http://www.ebay.pl/itm/CUSTOM-COMPOUND-BOW-ACCU-RISER-HUNTING-BOW-ARCHERY-BOW-TARGET-BOW-ULTRA-COMPOUND-/161102983621?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item25827c71c5

tu jest pse staroć do tego max28" http://www.ebay.pl/itm/Vtg-PSE-Archery-Graphite-Game-Sport-Compound-Bow-28-Draw-45-60-Counter-Weight-/290961605521?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43bea9c391

ten jest ciekawy ale długość naciągu 27" http://www.ebay.pl/itm/Right-Handed-High-Country-Sniper-Compound-Archery-Bow-W-Quiver-Glove-/281161264610?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4176846de2

Z nowych kompletów to wspomniany wcześniej Barnett votex
http://www.ebay.pl/itm/35-Barnet-Vortex-45LB-Yth-Arch-Bow-Camo-Lightweight-compound-Beginner-archery-/151060813123?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item232bed1543
lub
http://www.ebay.pl/itm/BARNETT-CAMOFLAUGED-COMPOUND-BOW-ARROWS-QUIVER-RH-42-/261281174953?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3cd59255a9
tylko on ma 55# i 29'' sprzedawca nic nie piszę o regulacji..

A co możecie mi powiedzieć o BEAR WHITETAIL II jest często dostępny na ebayu w ciekawym komplecie za rozsądne pieniądze 400-500zł ??

chyba tak szybko łuku nie kupię.

Samo polowanie na jelenie to raczej pomyłka jeśli chodzi o łuk z mocą 50# widziałem kilka filmów na yt i sarna po przyjęciu strzały na klatę po prostu uciekła - oczywiście po kilku kilometrach musiała paść.. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w polowaniu na dziki, które są mega czujne i inteligentne (postrzelony dzik potrafi wytarzać się w błocie żeby zatamować krwawienie i nie zostawiać śladu..). Polowanie z łukiem ma raczej zastosowanie w tępieniu gryzoni jak zające - strzał i od razu KO
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 05:57:33 pm wysłana przez MikeOl »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 08, 2013, 06:53:47 pm »
MikeOL ja piszę o normalnych łukach, wiadomo że jakieś młodzieżówki z niskiej półki o małym naciągu będą tańsze. I nie kupuj łuku za 500 zł bo to raczej nieporozumienie. Szukaj może coś z tanich używek Stingera 3G myślę że za 800-900 zł szło by coś znaleźć. No i spełnia Twoje wymagania bo ma bardzo dużą regulacje DL i siły. Oraz jest dość wybaczalny ze względu na BH 7 3/4 cala. Da się nim zrobić 340 na tarczy i 370 na Fieldzie;-)

Nie obraź się ale to w tych linkach to łuki dla dzieci albo starocie. Szkoda na to kasy. Nie kupisz sensownego łuku za 500 zł. A łuki za za 1000zł -2000zł to nie są łuki uber hiper ale rozsądne minimum;-)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 07:02:41 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 08, 2013, 09:33:33 pm »
Z tej listy chcial bym miec pierwszego bo to raczej unikat i w celach kolekcjonerskich nie strzeleckich.
Za kolegą jaco, polecam Sitingray-a lub Rally.
Sobie teraz za to szukam jako zabawki Missiona Craze do instynktownego strzelania i do zabawowego 3D a jeżeli uda mi się to jakoś przeskoczyć i kupić coś na ebayu to bedzię to jakas Oneida
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 09:54:30 pm wysłana przez oldarcher »
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2013, 10:36:06 pm »
Rally też fajny, mam go w domu teraz. Zdziwiło mnie to że mimo braku stingstopa cichutki, cichszy od Stingera.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2013, 10:47:14 pm »
niestety ale nikt nie sprzedaje super sprzętu za małe pieniądze..
1500zł to minimum w chwili obecnej na ebayu za stingera 3d czy Rally więc chyba będę zmuszony jeszcze dozbierać ;)
choć cały czas się zastanawiam czy na prawdę potrzebuje sprzęt za te pieniądze skoro z tych używanych za 600zł też można strzelać. Może poczekam aż wyjdzie nowa linia i wtedy te będą tańsze ;)

coś takiego znalazłem przed chwilą
http://www.ebay.pl/itm/PSE-RIGHT-HAND-DURANGO-COMPOUND-BOW-W-SOFT-CASE-ARROWS-/231038259072?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35caf40f80

a tu żart na dobranoć
http://www.ebay.pl/itm/PSE-Carroll-Marauder-Compound-Bow-Package-/221278885731?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33853fd763
spójrzcie na cenę wysyłki..

ps. na prawdę ktoś powinien ogarnąć te wszystkie modele najbardziej polecane i napisać co i jak z nimi żeby początkujący mieli łatwiej..

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2013, 12:36:35 am »
Z Novy też można strzelać. Obawiam się że jak doliczysz przesyłkę i opłaty to ten łuk za 600zł wyjdzie troszku więcej. Rób jak uważasz, dla mnie zakup tych łuków mija się z celem. Do tego ryzykujesz zakup wiekowych łuków bez możliwości obejrzenia. Żeby zacząć w bloczkach z sensem trzeba wyłożyć minimum 2 kółka na komplecik.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2013, 12:39:53 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2013, 08:54:43 am »
http://www.ebay.com/itm/2012-Pse-Supra-Me-/321199794416?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac8ffe8f0

To za sam łuk ale tu i na 3D i na tarczy możesz poszaleć i jest w co inwestować w razie W.

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 09, 2013, 09:06:30 am »
Moja dziewczyna ma Nove na Vectorach 5 którą kupilismy na Al... za 500zł.
Po 3 tyg treningu strzela 265-270pt na 18m.
Mysle ze obecnie jest tak, Nova dlugo dlugo nic a potem Rally i dalej.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System