Autor Wątek: Pomoc w wyborze sprzetu  (Przeczytany 20898 razy)

Łukasz S.

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • KS SURMA Poznań
Pomoc w wyborze sprzetu
« dnia: Luty 06, 2013, 08:12:00 pm »
Witam serdecznie
Zamierzam kupić bloczek do strzelań tarczowych, może kiedyś jakieś 3D. Z moich obliczeń wynika że przy wzroście 171 cm rozpietosci ramion 170 moja długość cięciwy to jest 27 cali (poprawcie jeśli się mylę) lecz z tego co wyczytałem w książce pana Gawrysia wynika ze za sprawa łuku może spaść jeszcze o pół cala.
Napaliłem sie na PSE SUPRA ME 2012 Mini Evolution RH 60# twin-cam o ata-37"  B/H-7"za niecałe 2700pln iz tego co wyczytałem ma ponad 30 lbs regulacji w dół do 40#, czyli tyle ile mnie interesuje. W związku z tym mam pytanie czy warto za ta cenę kupić supre czy może pomyśleć nad czymś innym?
Następna rzecz to jaki osprzęt do niego? bo ja nie mam zielonego pojęcia.
Chodzi o:

-celownik
-podstawka( z tego co wyczytałem nie warto kupować podstawki typy jaskółczy ogon)
-stabilizator (najlepiej ażurowe, fajnie wyglądają:) i nie poddają się wiatrom)
- I te wszystkie pajpy, kisery, tłumiki  itp.  bajery o których nic nie wiem
 Oraz wszystkie rzeczy o których zapomniałem wspomniec
Interesuje mnie sprzęt w granicach ok. 600zł ( w razie czego można troszkę podnieść ta sumę) na początek
 

Z góry przepraszam za mój nie profesjonalny język i dziękuje za każdą poradę
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 08:23:43 pm wysłana przez Lukasz Sytniewski »
HOYT CONTENDER ELITE 50#
SURE LOCK CHALLENGER,CARTEL X-PERT
TRUBall SHORT-N-SWEET
CARTEL BALKAN
CARTEL MIDAS 2 (przerobiony na opadającą bo mi lotki by zjadła:))

Hungry

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2013, 08:24:08 pm »
.... Z moich obliczeń wynika że przy wzroście 171 cm moja długość cięciwy to jest 27 cali (poprawcie jeśli się mylę) lecz z tego co wyczytałem w książce pana Gawrysia wynika ze za sprawa łuku może spaść jeszcze o pół cala.
...

a gdzie w mojej książce przeczytałeś o doborze długości naciągu wg wzrostu ? :)

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2013, 08:35:29 pm »
Cytuj
Interesuje mnie sprzęt w granicach ok. 600zł
to nie poszalejesz zbytnio...
tak naprawdę to kupno gołego luku to polowa wydatku jaki Cie czeka ;)

A sprawa długości naciągu luku to rzecz indywidualna ;)
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

drLecter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2013, 09:11:09 pm »
Koledze chodzi raczej o osprzęt za 600zł plus łuk 2700... tak zrozumiałem...
PSE Rally
celownik ALLEN
podstawka AAE

Diana Bisok  :)

Łukasz S.

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • KS SURMA Poznań
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2013, 03:01:49 pm »
Koledze chodzi raczej o osprzęt za 600zł plus łuk 2700... tak zrozumiałem...

Tak dokładnie, osprzęt do łuku za ok 600

.... Z moich obliczeń wynika że przy wzroście 171 cm moja długość cięciwy to jest 27 cali (poprawcie jeśli się mylę) lecz z tego co wyczytałem w książce pana Gawrysia wynika ze za sprawa łuku może spaść jeszcze o pół cala.
...

a gdzie w mojej książce przeczytałeś o doborze długości naciągu wg wzrostu ? :)

To odnosiło sie do tego iż naciąg może się zwiększyć:)
HOYT CONTENDER ELITE 50#
SURE LOCK CHALLENGER,CARTEL X-PERT
TRUBall SHORT-N-SWEET
CARTEL BALKAN
CARTEL MIDAS 2 (przerobiony na opadającą bo mi lotki by zjadła:))

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2013, 03:26:09 pm »
No to będzie ciężko za 600 złotych, bo osprzęt nie jest tani, szczególnie celowniki. 
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz S.

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 101
  • KS SURMA Poznań
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2013, 04:59:50 pm »
No to będzie ciężko za 600 złotych, bo osprzęt nie jest tani, szczególnie celowniki.  
Tak ale na razie wystarczy mi najprostszy sprzęt, w zawodach nie mam zamiaru startować:)inaczej

Może inaczej, co byście polecili do niego na początek
HOYT CONTENDER ELITE 50#
SURE LOCK CHALLENGER,CARTEL X-PERT
TRUBall SHORT-N-SWEET
CARTEL BALKAN
CARTEL MIDAS 2 (przerobiony na opadającą bo mi lotki by zjadła:))

lukilak1994

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2013, 05:05:40 pm »
W tej cenie tarczowego osprzętu nie uświadczysz(Celownik, stabilizator, podstawka, spust, i inne drobiazgi). Dodatkowo musisz pomyśleć o strzałach, a to koszt ok.250zł za komplet(12szt), mówie tu o najtańszych powerflight.
Z myśliwskim osprzętem mógłbyś się zmieścić w tej kwocie.
Pozdrawiam

PS. Zobacz do działu giedła, sprzedaje celownik wielopinowy oraz krótki stabilizator myśliwski.

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2013, 09:35:35 pm »
Trochę szkoda taki luk obwiesić byle czym, a jak już chcesz tak robić to raczej sprzęt z drugiej reki (podstawki celowniki itp.) Poza tym weź pod uwagę że najbardziej zużywającym elementem jest luk i strzały. Celownik i pozostały osprzęt kupujesz raczej raz i w razie zmiany luku przekładasz go ;).

I nie ma co przesadzać z tymi 40#, wiadomo nie urodziłeś się łucznikiem i nie jesteś przyzwyczajony do większych obciążeń ale trochę postrzelasz i min. te 50# ;)
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2013, 06:31:18 pm »
nie chcę pisać nowego wątku dlatego napieszę tutaj
ogólnie przyjmuje się, że nasza rozpiętość ramion wynosi tyle co wzrost (pewnie to miał na myśli Łukasz S.)
Ja mam 187cm wzr i nie wiem jaka mam rozpiętość ramion a nie mam jak zmierzyć bo jestem teraz poza domem.
Obecnie obserwuję kilka aukcji na ebayu które skończą się przed moim powrotem do domu i nie wiem który łuk będzie dla mnie najlepszy?
http://www.ebay.pl/itm/NEW-POWERFUL-DARTON-COMPOUND-BOW-NEW-CASE-NEW-SIGHTS-60-70-PULL-75-80-LETOFF-/251330689347?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a8479f943
http://www.ebay.pl/itm/VERY-NICE-Hoyt-Raptor-INTRUDER-Compound-Bow-Package-L-K-/190895085978?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c723bd99a
http://www.ebay.pl/itm/Myles-Keller-Legend-Magnum-Compound-Bow-Accessories-/360672502664?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item53f9c1a388
http://www.ebay.pl/itm/Compound-Bow-60Lb-Archery-Hunting-Target-New-CAMO-BARNETT-VORTEX-HUNTER-/251317309150?pt=AU_Archery&hash=item3a83adcede
http://www.ebay.pl/itm/Bear-Showdown-Compound-Bow-RH-70-/221275423792?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item33850b0430

zastanawiam się nad drugim i ostatnim, możecie zobaczyć i powiedzieć mi czy zakup opłacalny??

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2013, 09:08:01 pm »
hello
Jako informację dopiszę swoje 3 grosze.
Wszystko co jest kupowane z poza obszaru UE i kosztuje więcej niż 22€ wraz z kosztami wysyłki, zgodnie z ustawą "powinno" być obciążone podatkiem VAT od sumy kwot zakup+koszty nadania. Moje doświadczenia w tym zakresie są nieporównywalne, o tym musisz porozmawiać z kimś kto ściągał sprzęt do polski i dowiedzieć się czy celnicy doliczyli VAT do jego paczki czy też nie. Z tego co mi wiadomo to w polsce 2 sortownie poczty polskiej obsługują przesyłki zagraniczne, w jednej tłuką VAT jak leci w drugiej raczej sporadycznie.

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2013, 07:50:54 am »
nawet jak na przesyłce będzie widnieć napis "gift" i przesyłka nie będzie wyceniona?
kupując używane przedmioty raczej nikt się nie bawi w wycenę + transport przesyłki na zewnątrz opakowania
(miałem tylko jeden taki przypadek, kupowałem spodnie acu z teksasu była cena z przesyłką na zewnątrz a vat jaki mi doliczyli to do 100zł dopłaciłem 6zł na poczcie...? :) )
Inna sprawa jeśli ktoś takie przedmioty sprowadza hurtem, wtedy wiadomo że będzie podatek.
Oczywiście mogę się mylić nigdy nie ściągałem takich dużych przedmiotów z zagranicy

A jak linki, 2 i ostatni - nie ma tam jakiejś ściemy, wszystko jest komplet od producenta a nie jakieś składaki, jak osprzęt i dostępne cięciwy bloczki itp??
ps. Rozumiem że do swoich predyspozycji mam szukać łuku praworęcznego, o mocy naciągu 50-70# i regulacji cięciwy z zakresie 28,5-31" ? (siłą nie mam problemu i mam długie witki;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 07:53:49 am wysłana przez MikeOl »

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 05, 2013, 08:50:18 am »
Nie wiem jak to w polsce działa, w irlandii zostałem poproszony o przesłanie na adres email potwierdzenia wartości zakupu i dostałem do zapłaty VAT + koszty nadania ze składu celnego do mnie. Tu wiedzą ze koszt nadania małej paczki z usa jest niewiele niższy od minimalnej dopuszczalnej wartości zwolnionej z obciążenia podatkiem. W polsce ta wiedza jest nieosiągalna, dzięki temu kraj traci a prywatnie osoby zyskują. Co do łuków z linków nie mam pojęcia, jestem tradycyjnym miotaczem badyli. Mimo ze w ubiegłym tysiącleciu strzelałem z bloczka to w chwili obecnej nie mam na jego temat nawet mglistego pojęcia.

Artz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 07, 2013, 02:08:15 pm »
Dwie sortownie w Polsce? buahahaha


Wszystko zależy od wielkości przesyłki, jej wagi i szczęścia.
Ściągnąłem wiele rzeczy z Chin. Duże paczki w 80% były obciążone dodatkami celnymi. Nie ważne czy paczka była opisana jako prezent, części do modeli, hobby (choć z przepisów części hobbistyczne nie powinny być obciążane). Nawet jak koszt był zamazany, wytarty na paczce, to musiałem udowadniać koszt przesyłki.
Bywa ze paczka która ma 1m długości i waży 4kg której wartość to 60$ zostanie zatrzymany w urzędzie celnym, a mała paczka 1kg z elektroniką za 5000$ przejdzie bez dodatków.
Choć i w tym nie ma pewności.
Nikt nie bawi się w wycenę, jesteśmy zmuszeni do udowodnienia kosztu.

Są też Polskie firmy które lokalnie znajdują się w USA, kupują tam na zamówiony sprzęt, i wysyłają "prywatnie" do odbiorcy w Polsce...
Bowtech Carbon Icon 70#
Ripcord Code Red
G5 OPTIX LE 5 Pin
Octane Balance X 7-11"

Sebastian Sliwka

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze sprzetu
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 07, 2013, 05:50:53 pm »
Dwie sortownie w Polsce? buahahaha
Typowo polska odpowiedź, wyszydzić i niewiele wnieść do wyszydzanej części tematu. To zechciej uzupełnić moją wiedzę i napisz proszę do ilu sortowni poczty polskiej dostarczane są przesyłki zagraniczne i w ilu z nich dokonuje się odpraw tychże przesyłek?