Autor Wątek: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku  (Przeczytany 3041 razy)

Hungry

  • Gość
WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« dnia: Listopad 28, 2012, 11:19:26 am »
ze strony WA: Among the accepted bylaws, the board approved that 3D athletes will now shoot two arrows at each target with a 1-minute time limit during the qualifications round. Another discussion took place about possible changes that will be proposed at the next Congress in Antalya 2013, which includes a change of the qualification round for recurve, a change to set system for recurve team matches and a diversification between compound and recurve for indoor rounds.

DUŻA zmiana dla 3D - 2 strzały do jednej figury w 1 minutę.

Sety w pojedynkach drużyn klasyków.

i bez konkretów zmiany które w konsekwencji mają odróżnić  klasyki i bloczki na hali.

Poczekamy zobaczymy ...

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2012, 08:34:35 pm »
Zaskakująca zmiana...ta w 3D FITA.
Ktoś stwierdził, że po to się jedzie na "polowanie" ;) by sobie po prostu postrzelać. 56 strzałów to nie 28...

A poważniej - to na pewno lepsi będą szybciej punktowo uciekać gorszym, bo tym drugim - zapewne nie zawsze uda się powtórzyć dobry strzał.
Anarchy, Conquest Apex 8

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 09:13:50 pm »
Mi się ta zmiana podoba, nie ukrywam że 3D zawsze traktowałem jako czysty sport. 2 strzały to więcej strzelania, co za tym idzie więcej zabawy :)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Hungry

  • Gość
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2012, 09:47:42 am »
Zaskakująca zmiana...ta w 3D FITA.
Ktoś stwierdził, że po to się jedzie na "polowanie" ;) by sobie po prostu postrzelać. 56 strzałów to nie 28...

WA jeszcze nie powiedziała ile będzie celów :)


btw. ja po tradycyjnych zawodach 3D (28 strzał) jestem bardziej zmęczony niż po 144 strzałach w tarczowej konkurencji FITA. Dlatego osobiście wolałbym by zmiana na 2 strzały spowodowała także zmniejszenie liczby celów, no moża nie o połowę, ale gdzieś o 1/3

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2012, 10:23:48 am »
Ech! Ta dzisiejsza młodzież ....
W tarczówce 144 strzały to dla nich męka ...  :-\
Teraz znów okazuje się, że 28 w terenie - są jeszcze bardziej meczące  :'(

Co się dzieje?
Za ciężki łuk, problemy z kondycją czy "zmęczenie materiału"?

Oczywiście ironizuję  ;D  -  Ale nie mogłem się powstrzymać  ;)

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2012, 11:39:53 am »
Zmiana mogła by wejść w życie.
Również podzielam opinię, że im więcej strzelania tym lepsza zabawa.

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2012, 03:42:48 pm »
Od kiedy zacząłem się interesować bowhuntingiem i myślistwem na serio... stwierdziłem, że 3D w znanych wszystkim postaciach regulaminów,...już dawno odeszło od genezy - czyli myśliwskiego treningu łuczniczego, a 2 strzały na jedną figurę - to kolejny, dobitny krok w tym kierunku.
Dlatego nie mam nic przeciwko temu by strzelać więcej. Mam tylko nadzieję, że zwiększy się liczba celów na jednym stanowisku, by przykładowo 5-cio osobowa grupa, nie usiłowała wstrzeliwać 10-ciu strzał w to samo miejsce... ;).

A co do fizycznego zmęczenia, to te 28 stanowisk rozsianych po stromych pagórkach... u mnie skutkuje w rezultacie mniej więcej tym samym co udział w standardowych zawodach tarczowych. Na tarczówce nie trzeba się wspinać i przemierzać kilometrów, ale zmęczenie psychofizyczne jest za to dużo większe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2012, 03:48:29 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Darek Barczyk

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 111
    • łowiecki
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2012, 04:54:57 pm »
Dokładnie tak.
Jak na pierwsze zawody Gryfa ustawiłem część celów tak jak bym na nie patrzył przez 8x56 swarka na 3006 spring w czasie podchodu to najlepszy wynik przy 24-ech celach był 270 pkt. Teraz kiedy stoją zgodnie z wytycznymi wynik najlepszego to ....351.
Drobniutka różnica.

Z tego samego względu nie próbuję forsować wąwozu bo bym chyba lektyki musiał załatwić :P

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2012, 07:18:45 pm »
Dokładnie tak.
Jak na pierwsze zawody Gryfa ustawiłem część celów tak jak bym na nie patrzył przez 8x56 swarka na 3006 spring w czasie podchodu to najlepszy wynik przy 24-ech celach był 270 pkt. Teraz kiedy stoją zgodnie z wytycznymi wynik najlepszego to ....351.
Drobniutka różnica.

Z tego samego względu nie próbuję forsować wąwozu bo bym chyba lektyki musiał załatwić :P

Po Twoich wyrafinowanych celach pewnie większość miała dość, mniejszość też ;) , wydaje mi się, żę na zawodach ogólnopolskich field tak wymagających celów raczej nie ma, ale im więc potu na treningu tym mniej problemów na zawodach.
Sage 35#

Darek Barczyk

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 111
    • łowiecki
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 01, 2012, 11:23:56 am »
Dawid cele nie były wariackie tylko .......praktyczne (wariackie wybiła mi z głowy Monika :))
czytaj takie jakie powinien spotkać obywatel uzbrojony w sztucer czy łuk z bocznym kołczanem na deptaku w łozach w czasie rykowiska czy w suchym rowie w olsowym lesie na wadze dzików wracających z pól o świcie. I też nie wszystkie tyko jakieś 50%. Reszta to był standarcik. Mniejsza o to.

Kociołek słusznie zauważył że regulamin powoduje odejście od od praktyki łowieckiej a bieżące zmiany jeszcze pogłębiają  te różnice. Bo w sytuacji kiedy kluczem jest prawidłowa ocena odległości mozliwosć oddania drugiego strzału to tylko walka o punkt.
No ale prawda jest taka że wszystkie regulaminy próbujące opisywać rzeczywistość z założenia sa chrome. I tak na przykład sędziowie odejmują punkty świetnemu opolowanemu psu bo nie stara się szarżować grupki 6-u dzików czekających na niego  pod nawisem gałęzi za szerokim na 3-y metry wypełnionym wodą rowem po to żeby mu przetrzepać skórę tylko głosząc obchodzi je i wyciska po suchym a najwyższe noty dostaje pies który nie dożył by  końca polowania w zasobnym w dziki łowisku.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: WA wprowadzi zmiany w 2013 roku
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2012, 12:08:32 am »
Dawid
no tak.

Poza tym uwazam, że masz rację.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2012, 12:10:51 am wysłana przez dany »
Sage 35#