Autor Wątek: Strzały dalekiego zasięgu.  (Przeczytany 40216 razy)

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2008, 01:18:11 pm »
Łuki nozne to nie nowosc, a ich pierwotne przeznaczenie nie bylo do pobijania rekordow odleglosci, lecz do polowanie na duzego zwierza (słoń).
Co do lukow bloczkowych to raczej brak konkurencji i co za tym idzie konstruowania lukow dalekiego zasiegu tego typu jest powodem braku nowych rekordow.
Jak na jednym  z powyzszych linkow do pdfa i na linku tutaj widac, ze mimo wszystko rekord nie jest taki zly.
1103.03 m dla 70# i 1207.39 m dla kategorii "bez ograniczen" (unlimited).
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 04:34:16 pm wysłana przez DDT »
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2008, 08:27:03 pm »
Witam na donośność strzelam na lotnisku ( muszę uzgadniać z nimi termin :) lecz jakoś się dogadujemy ) a strzelam na okolicznych łąkach i tutaj mam możliwość zabawy do 160m .
Jeżeli chodzi o donośność to jak na razie strzelałem z
Jennings - Stratus około 60# 340m
Mt sport ( bloczki versa cam ) 70# 370m
Hoyt Trycon 70#  420m
Hoyt Vectrix 60# 430m
Wind 60# strzały 32" 215m
Pozdrawiam Adam

...witaj Adamie ...czy sprawdziłeś Katerę na maksymalną odległość?

pozdrawiam
Grzegorz

Whitetail_Hunter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:13:10 pm »
Witam kolegów!

Otoz raz tylko sprawdzalem zasieg mojego luku bloczkowego Bear Whitetail Hunter 31" 80#, let off 50%. Strzala o wadze okolo 22g poszla na ponad 400m i to pod kątem okolo 35st.
Strzala miala 5,5mm srednicy, grot nieco grubszy od promienia i male lotki.
Taka tarczowa karbonowka.

Strzala mysliwska 8mm z duzymi lotkami dajacymi ruch obrotowy nie sadze zeby poleciala dalej jak na 300 m z tego luku, ale nie sprawdzalem tego.

Zdaje sie ze zasieg jest zalezny w pierwszej mierze od rodzaju strzaly i predkosci luku.
Ciekawi mnie teraz jak to mozliwe, ze nie pobija sie kolejnych rekordow w miare zwiekszania predkosci lukow.
Bo taki X-force Omen ma juz 366 fps, a wersja specjalna 400fps.
Skoro rekord 1,871.84m pochodzi z roku 1988, to wytlumaczcie mi dlaczego jeszcze nikt go nie pobil. Nie moge sobie wyobrazic zeby w tamtym roku istnial jakis szybszy luk.

adamc1

  • Gość
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2009, 10:21:09 pm »
To sobie wyobraź :) łuki i strzały do "lotów" są specjalnie konstruowane - nie są to seryjne sprzęty.
Pozdrawiam Adam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2009, 10:52:19 pm wysłana przez adamc1 »

N.E.M.O

  • Gość
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2009, 03:11:13 pm »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 20, 2009, 11:24:14 am »
Witam
Strzelaliśmy na odległość i przy strzałach w granicy limitu było tak:
Katera 70 ok 480 m
APA 70 ok 512 m
Piszę około bo pomiary były sumą pomiarów częściowych wykonanych za pomocą dalmierza.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2009, 04:54:26 pm »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Rodrigues

  • Gość
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2013, 01:03:55 pm »
Po prawie 4 latach chciałem jako nowy użytkownik ożywić ten niegdyś gorący temat. Szczególnie zależy mi na wypowiedziach Adamac1 oraz Toma, którzy zadeklarowali najdalsze strzały z łuków (bloczkowych) 430m i 512m. Jeśli to możliwe to prosiłbym o więcej szczegółów. Być może przez te 4 lata pojawiły się jakieś nowe lepsze wyniki. Ja ze swojej strony mogę dodać, że w tym roku będę chciał na innym sprzęcie osiągnąć porównywalne wyniki. Pozdrawiam i liczę, że temat jeszcze nie umarł, a jego uczestnicy są jeszcze aktywni. (Sprawdziłem: Tomo jest aktywny, ale Adamc1 niestety był tylko gościem. Wielka szkoda, bo to właśnie on był głównym prowodyrem tematu. Na marginesie to chyba znam jego nazwisko.)

Dopisane 5 czerwca:
Sprostuję, że w zamyśle autora temat miał chyba dotyczyć strzelania tarczowego, ale z dużych odległości, np. powyżej 100m. Niemniej jednak znaczna większość postów dotyczy strzelania na maksymalny zasięg (strzelanie flightowe), do czego i ja się podłączam.

Może uda się ożywić ten temat następującym linkiem http://kusznictwo.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=20, który zawiera dość szerokie omówienie osiągów flightowych. Jest tam sporo innych linków, a na drugiej stronie są zdjęcia pomników, które warto znać, jeśli się jest łucznikiem.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2013, 09:29:36 pm wysłana przez Rodrigues »

Rodrigues

  • Gość
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 11, 2013, 01:12:39 am »
Oj coś widzę, że forum zamarło i to nie tylko w tym temacie. Za bardzo nie mam nic kokretnego do dodania, bo Wisła podnosi poziom i nie ma gdzie strzelać odległościowo.

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2013, 01:44:25 pm »
Sezon żniw - jest masa pól nawet po 3-5km... Strzałę łatwo znaleźć nie to co kiedyś strzelałem koło domu na wiosce... po dwóch tygodniach strzelałem w to samo miejsce i .... no niestety jest to nieużytek i zarósł dość mocno przez ten czas.... 4 strzały pewnie znajdę na jesień/zimę...
Zazwyczaj była to odległość 390-415m ale jedna strzałka ma wyjątkową nośność i gdy znajduję skupisko Eastonów to po tego gold tipa muszę iść nawet 50 metrów dalej...
A tu link do "miernika odległości" w google:
https://picasaweb.google.com/lh/photo/2z0zRDjH7W3OLLqAazlTSEPSoNrX8zANYOhOR8qk4Oo?feat=directlink
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Rodrigues

  • Gość
Odp: Strzały dalekiego zasięgu.
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 25, 2013, 12:40:05 am »
Mieszczuchy mają trochę gorzej z tym polem, ale nawet na dwóch wioskach u rodziny nie ma dostatecznych warunków. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie i kiedy. Ale owszem, są odpowiednie ścierniska lub łąki w Polsce. Przykładowo widziałem takowe przy A1 koło Katowic. Ale najlepsza byłaby pewnie Pustynia Błędowska, choć nie widziałem. Może kiedyś zrobi się tam zawody flight tak jak na amerykańskiej Bonneville.
    Rozumiem Marcinie, że ten wynik ponad 400m jest z bloczka 70# i wierzę. Ja z dużym trudem osiągnąłem taką odległość łukiem konwencjonalnym - pewnym mocnym longbowem. Przy czym strzały z łuku wychodziły mi jak kluski z maszynki do makaronu (za miękkie). Następnym razem wystrzelę te same strzały na prowadnicy typu majra. Może wreszcie osiągnę pół kilometra.