Autor Wątek: pierwszy łuk ?  (Przeczytany 12905 razy)

grzyb5

  • Gość
pierwszy łuk ?
« dnia: Kwiecień 27, 2008, 04:51:10 pm »
Wita,
Chcę kupić nowy łuk bloczkowy bedzie to mój pierwszy łuk. Zastanawiam sie nad modelami:
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_nova_(3112)_p3810.xml?cat=814
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_cobra_(3102)_p3806.xml?cat=814
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_druid_camo_(3129)_p3807.xml?cat=814
http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_little_dino_(3103)_p3808.xml?cat=814
nie mam zamiaru chodzic na zawody a ni nic z tych żeczy po prostu łuk żeby sobie postrzelać. Nie mam wiecej kasy na łuk niż te podane w linkach.

Ps. nie wiem czy to ważne ale chyba tak mój wzrost jak i rozpietość ramion 172.
Pozdrawiam

adamc1

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2008, 07:17:32 pm »
a czy nie mógłbyś sobie kupić łuku bloczkowego ?? w poszukaj np.

http://www.luksport.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=57&Itemid=31

grzyb5

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2008, 08:07:52 pm »
szukałem już w tym sklepie jednak ceny zaczynają się od ok. 700 zł co dla mnie jest za dużo mam 15 lat i nie mam tyle kasy. A czy z tych łuków co wymieniłem jakiś będzie dobry?

adamc1

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2008, 08:48:57 pm »
moim zdaniem szkoda kasy lepiej poczekać i uzbierać na jakiś łuk generacyjny
może micro midas 3 browninga jest dość tani i daje sie dostosować do większości rozmiarów masz 172cm   wzrostu wiec będzie dobry. Jet niestety droższy ale może warto do zbierać różnice tyle że goły łuk nie jest końcowym wydatkiem .
Potrzebujesz poza łukiem:
-celownik
-podstawka pod strzałę
-spust
-strzały
nie mówiąc o innych elementach które nie są niezbędne lecz potrzebne

link do strony producenta http://www.browning-archery.com/cat.php?k=62106
Pozdrawiam

grzyb5

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2008, 09:22:34 pm »
a czy tymi łukami które podałem naprawdę nie da się trafić w tarcze z odległości 20-30 metrów? Wiem że się upieram przy tych tanich łukach ale choćby ten micro midas 3 jest dla mnie zdecydowanie za drogi.
Mam jeszcze pyatnko czy do słabszych łuków bloczkowych potrzebny jest spust nie wystarczy skorka ochronna na palce?

adamc1

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2008, 07:11:09 am »
Pytałeś o radę :) decyzja należy oczywiście do Ciebie.
Pozdrawiam Adam

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2008, 08:21:56 am »
a czy tymi łukami które podałem naprawdę nie da się trafić w tarcze z odległości 20-30 metrów? Wiem że się upieram przy tych tanich łukach ale choćby ten micro midas 3 jest dla mnie zdecydowanie za drogi.
Mam jeszcze pyatnko czy do słabszych łuków bloczkowych potrzebny jest spust nie wystarczy skorka ochronna na palce?

Charakterystyka strzału łuku bloczkowego wymaga raczej spustu niż skórki. Oczywiście można strzelać ze skórki, a nawet z palców (bez ochrony), tylko wtedy ma to wpływ na samą powtarzalność oddania strzału, a tym samym na wyniki. W przypadku strzelania tarczowego jest to dość istotne.

Jeśli chodzi o sam łuk, to obawiam się, że propozycje które tu podałeś nie są najlepszym wyborem, nie są nawet jakimkolwiek wyborem. Musisz się najpierw zastanowić jak istotne jest dla Ciebie łucznictwo. Rozumiem, że skoro piszesz o skórce to masz już doświadczenie w strzelaniu z klasyka... "Łuki" bloczkowe proponowane przez sklepy militarne są po prostu bardzo żenujące pod względem samej jakości, wytrzymałości i przede wszystkim pracy.

Na prawdę lepiej wydać troszkę więcej (poczekać, odłożyć trochę pieniędzy) i kupić na przykład proponowanego wyżej Bowtecha Micro Midasa lub też łuk z którego ja sama zaczynałam czyli Hoyt Trykon Sport (lub Junior jest nieco mniejszy i chyba nawet lżejszy).

Zapewniam, że kupując łuki typu, którego wskazałeś bardzo szybko zniechęcisz się do strzelania :(

Spróbuj poszukać może czegoś używanego, zadzwoń do ŁukSportu lub jeśli jesteś z Warszawy to przejdź się do nich lub na trening do RKS Marymont (tory znajdują się na ulicy Potockiej 1, wt-pt. 16.00-18:00 lub sob-ndz. 12.00:14:00), porozmawiaj z trenerem Adamem Pazdyką, na pewno doradzi Ci coś sensownego.
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

grzyb5

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2008, 01:26:32 pm »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2008, 03:22:25 pm »
ja strzelałęm z PSE Nova i moge polecić ten łuk, jak dla początkującego jest całkiem niezły ale pamiętaj że musisz dokupić jeszcze sprzęt. PSE Nova można nabyć juz nawet za 500 zł ale conajmniej drugie tylo to osprzęt (celownik spust strzały).Nie kupij byle czego bo ozdoba z tego kiepska a postzrelać się nie da, miałem podobny problem - wstrzymałem się kupiłem PSE i jestem z tego zakupu naprawde zadowolony:)
ja na początku strzelałem z palców i bez żadnego celwnika było to ciekawe doświadczenie ale jak to juz ktoś wyżej wspomniał odbija sie na wynikach lepiej mieć osprzęt wtedy łucznictwo bloczkowe to naprawdę frajda")
pozdrawiam.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

argun

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2008, 09:18:50 pm »
Witam
ja wlasnie zamowilem sobie moj pierwszy luk Hoyt SuperTec czy to dobry wybor ?
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2008, 09:24:40 pm wysłana przez argun »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2008, 08:39:21 pm »
a skad zamowiles?? daj znac na priv
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Daro

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2008, 08:54:40 pm »
A ja mam KAP Maxtry'a i jestem bardzo zadowolony. Dla początkującego bardzo dobry, a z osprzętem wydaje się być doskonały. ;D ;D

Odie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 76
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 09, 2008, 04:29:25 pm »
Wiesz co, mnie sie wydaje ze ta cene to nie kupisz sensownego bloczka z osprzetem...

Nie zeby Cie odciagac od bloczkow, ale moze luk klasyczny bylby lepszy? Skoro jak twierdzisz, nie zamierzasz chodzic na zawody a tylko strzelac sobie rekreacyjnie, to doradzalbym strzelanie "barebow" - czyli z luku z minimalna iloscia osprzetu. Wtedy jedyne co Ci trzeba to majdan, ramiona, podstawka pod strzale (nie zawsze - w niektorych majdanach da sie strzelac "z polki" choc nieco gorzej), cieciwa, strzaly, skorka/rekawiczka, cel/tarcza - i jedziesz z koksem :) Nawet w tej konfiguracji sprzet troche kosztuje ...

No chyba ze naprawde i koniecznie chcesz bloczek :) Ale wtedy bym odlozyl wiecej kasy niz to co masz.
1. 21'' "Warf" Black Jenings Lightning  / Samick Universal Glass - 32#@28
2. 23'' Hoyt Radian / Win & Win Winus - 34#@28
3. Dwa "Bisoki" - angielskie z malym refleksem - 34 & 41#@28
Strzaly: Easton Redline oraz swierkowe  :)

kissielec

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 09, 2008, 07:46:44 pm »
Macie absolutną rację, dla zawodnika tarczowego lub 3D łuki te są bezwartościowe, ale chłopaka aż nosi do strzelania z łuku i nic na to nie poradzisz, na zasobność portfela prawdopodobnie też nie, więc najlepiej nie doradzać oszczędzania lub skoku na bank. Ja zanim kupiłem myśliwskiego Browninga, strzelałem z kupionego w Decathlonie bloczka EZ01 za niecałe 500 zł - który jak widzę, jest mniej więcej odpowiednikiem wymienionej COBRY. Z wyglądu taki sam tylko z kamuflażem. Do ekscytującej zabawy - doskonały, a po doposażeniu w krótki stabilizator, podstawkę i peep - zabawa jeszcze lepsza. A łuk taki, że "wyciągniety spod gąsienicy czołgu strzela dalej"  ;D. Jako zielony strzelec oddałem nim mnóstwo suchych strzałów, w raz czasie strzału wyleciał mi z ręki (wtedy nie miałem jeszcze pojęcia co to jest smycz)i spadł z 3-ego piętra na betonowy chodnik w ogródku, a strzały nadal lecą do celu wbrew wszelkim teoriom. Małe jabłko z 20-tu metrów nie ma szans. Do łucznictwa wcale mnie nie zniechęcił, wręcz przeciwnie. Warunek tylko jeden - takim łukiem trzeba się bawić a nie zliczać punkty na przepisowej tarczy 8) .

Jarek

  • Gość
Odp: pierwszy łuk ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2008, 07:45:52 pm »
Witam serdecznie

Piszę w tym wątku gdyż stoje przed podobnym problemem. Mam zamiar kupić łuk w najblizszym czasie, i problem polega na tym że to będzie mój pierwszy bloczek. Do tej pory strzelałem z łuków tradycyjnych okazyjnie sportowych, niestyety tylko rekreacyjnie. Zależy mi na solidnym, celnym i przyzwoicie szybkim łuku. Narazie zastanawiam się nad:

Diamond Marquis http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/diamond-marquis-2008-488.html

a w porywach

PSE X Force http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/pse-x-force-hf-854.html

Prosze o opinie na temat tego sprzetu oraz ewentulne inne propozycje