Autor Wątek: łuk z usa  (Przeczytany 40050 razy)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 16, 2009, 10:20:23 am »
W USA w sklepach internetowych masz podane ceny nazwijmy to netto.
Jeżeli kupujesz w sklepie stacjonarnym lub przez internet, ale adres wysyłkowy masz w tym samym stanie co jest sklep doliczają Ci zamiast VATu ich TAX którego stawki są różne w zależności od stanu.
Tak więc cena która widzisz w sklepie internetowym jest "netto".

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 17, 2009, 07:00:03 pm »
Witam,
Cytuj
W USA w sklepach internetowych masz podane ceny nazwijmy to netto.

To niezupełnie tak...
Sklepy w USA na swoich stronach internetowych oferują ceny BRUTTO! Tzn, to, co widzisz i wybierasz - za to i za tyle płacisz. Owszem, ceny zawierają podatek stanowy.

A z innej beczki: kilka tygodni temu miałem okazję zamówić łuk (a raczej zestaw) dla kolegi w Huntersfriend.com. Pomny negatywnych opinii co do realizacji zamówień, pozwoliłem sobie na telefon do nich. Przedstawiłem się, wspomniałem o "negatywnych odczuciach klientów z zagranicy" - czytaj: olewaniu zamówień... i uprzedziłem o mailu z zamówieniem, czekającym w ich skrzynce mailowej. Pomimo faktu, że zamówienie nie było standardowe (część zestawu była OK, części nie chcieliśmy a prosiliśmy o "coś" w zamian). Maila z fakturą otrzymałem na drugi dzień. Zapłaciłem, i czekałem na informację o skompletowaniu zamówienia i wysyłce. Minął tydzień, kończył się drugi i już chciałem przypomnieć się... kiedy wyjąłem ze skrzynki awizo za przesyłkę z informacją o konieczności uregulowania opłat celnych!. Szok! Od wysłania faktury (mailem) do odebrania łuku na poczcie minęło 12 dni!!!

Kto pobije?

Pozdrawiam
Maciek

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 17, 2009, 08:40:56 pm »
O cie florek!!!
Jesteś miszcz ;D
Gratulacje.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 17, 2009, 10:12:45 pm »
 :o :o :o
w porównaniu z moimi ponad 3-ema miesiącami....

Faceci z Księgi Guiness'a nie dzwonili jeszcze do Ciebie ?
;)

paskud

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 21, 2009, 12:33:00 pm »
No wredni kusiciele :P
Ja jakoś uparłem się na Browninga i wysłałem dwa maile - do dystrybutora w Dresden i właśnie do Hunters Friend. Teraz mam rozterkę gdzie kupować.
HF pisało, że potrzebuje 3 tygodnie na skompletowanie i 2 tygodnie na wysyłkę. Odpisało po - mniej więcej - tygodniu na maila.

Niemcy za to nie mają pojęcia o terminie realizacji zamówienia - jest zależny od PSE. Jeżeli dobrze ich zrozumiałem, to mają kogoś, kto jest dwa razy w tygodniu w Polsce więc można byłoby zaoszczędzić na kosztach wysyłki. Niestety ich strona www jest całkowicie po niemiecku i mało co z niej rozumiem :P

Cena podstawowa w USA oczywiście niższa - 650USD do 549EUR, ale trzeba doliczyć cło i VAT.

A żeby mnie podjudzić na zakupy w HF Adam napisał, że zbierze dla mnie zestaw jaki będę chciał :D A zestawy Browninga Ready-To-Shoot to taniocha uciskowa :P

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 21, 2009, 01:17:18 pm »
Na PSE nie liczyłbym specjalnie że szybko się wyrobią.
Kiedy złożyliśmy u naszego dystrybutora specjalne zamówienie na X-FORCE których normalnie w Europie nie ma napisał nam że " nie lubi tam zamawiać"
Zrozumieliśmy to w lot! Łuk zamówiony w listopadzie zostało wyprodukowany (!) w lutym a dotarł w początkiem kwietnia.
Więc to oczekiwanie może być dość długie!

paskud

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 22, 2009, 08:16:21 pm »
[...]
A z innej beczki: kilka tygodni temu miałem okazję zamówić łuk (a raczej zestaw) dla kolegi w Huntersfriend.com. Pomny negatywnych opinii co do realizacji zamówień, pozwoliłem sobie na telefon do nich. Przedstawiłem się, wspomniałem o "negatywnych odczuciach klientów z zagranicy" - czytaj: olewaniu zamówień... i uprzedziłem o mailu z zamówieniem, czekającym w ich skrzynce mailowej. Pomimo faktu, że zamówienie nie było standardowe (część zestawu była OK, części nie chcieliśmy a prosiliśmy o "coś" w zamian). Maila z fakturą otrzymałem na drugi dzień. Zapłaciłem, i czekałem na informację o skompletowaniu zamówienia i wysyłce. Minął tydzień, kończył się drugi i już chciałem przypomnieć się... kiedy wyjąłem ze skrzynki awizo za przesyłkę z informacją o konieczności uregulowania opłat celnych!. Szok! Od wysłania faktury (mailem) do odebrania łuku na poczcie minęło 12 dni!!!

Kto pobije?

Pozdrawiam
Maciek
Witaj.
Maćku, a z kim Ty tam dobijałeś targu? Na stronie piszą, że niejaki Scott się tym zajmuje. Ja maila dostałem od Adama. Wysłałem mu przedwczoraj informację z prośbą o zrobienie kwotacji i... cisza. Może zaryzykuję kontakt z tą osobą, która realizowała Twoje zlecenie?
Ewentualnie zadzwoniłbym do nich, ale nigdy nie wiadomo na kogo trafię :(

Ech, to jest właśnie ten ich amerykański styl bycia, który uwielbiam. Gorzej to już chyba nigdzie na świecie nie ma....

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 25, 2009, 10:07:29 pm »
Hej!

Nie zaglądałem kilka dni i przepraszam za opóźnienie...

Rozmawiałem właśnie z Adamem.
1. Mail, ze wszystkimi szczegółami i prośbą o potwierdzenie ceny,
2. Rozmowa,
3.Faktura

Może miałem dużo szczęścia (łuk na stanie i dostępność personelu dla przygotowania przesyłki). Ale rzeczywiście odbyło się to błyskawicznie.
Inna sprawa to spadający dolar. Każdego dnia zyskujesz na cenie (dzisiaj 3,16...)

Pozdrawiam
Maciek

luqas

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 110
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 09, 2009, 12:54:30 am »
kissielec  jak wyglądałą sprawa ceny za przesyłke ?? i jak CI ja wysłali ?
Darton pro3500s  shadow black:)

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 09, 2009, 08:15:11 pm »
od momentu jak w końcu nadali paczkę, to zdaje się , że po tygodniu była na granicy w Polsce (poczta lotnicza). Transport z USA do Polski był w cenie zamówienia (coś ok. 150$). Na granicy, przy odbiorze musiałem dopłacić jeszcze 22% VAT i chyba 7% cła.


p.s.
przesadzialem z ceną transportu... po sprawdzeniu rachunku - transport paczki z USA przez USPS, drogą lotniczą, wyniósł dokładnie: 109,55$.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 08:49:19 pm wysłana przez kissielec »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 21, 2012, 09:50:35 am »
jakie będzie cło i vat od 460$?? znalazłem dla siebie sprzęt:
elite z 28
zastanawiam się ile mi "dowalą" u nas urzędasy??
sprzęt super cena ok tylko boję się celników :D
czy "gift" coś pomoże?? wysyłka usps.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 21, 2012, 10:05:22 am »
najlepiej abyś znalazł kogoś znajomego kto Ci ten łuczek przewiezie. Ja tak zrobiłem i łuczek przyjechał rozkręcony, a papiery do niego osobno. Bez oryginalnego pudełka celnicy nic nie mogą zrobić. Napis "gift" nic nie pomoże. Sprawdzają aktualną cenę i dowalają wszystkie stosowne opłaty. Ewentualnie dogadaj się u kupującego aby wysłał w dwóch paczkach w częściach ale czy wtedy nie będzie drogo za przesyłki
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 21, 2012, 10:19:05 am »
niedobrze:/
jeśli gift nie pomoże to i zaniżenie wartości też pewnie nic... nie znam nikogo kto by mi łuczek przewiózł i to jest problem.
a ile mniej/więcej muszę doliczyć do tej kwoty?? oclenie+vat?
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???