Autor Wątek: łuk z usa  (Przeczytany 40071 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 31, 2008, 08:52:27 pm »
Witam,
czy ktoś z Was, kto ma niedawny, internetowy zakup łuku w USA już za sobą, mógłby przybliżyć, ile czasu czeka się na dowóz do drzwi - od momentu wpłaty pieniędzy ?
Pozdrawiam,
Piotr

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 31, 2008, 11:04:26 pm »
Witam,
Zakładając że został wysłany USPS to po przekroczeniu graniczy RP trafia niestety w ręce celników (UC) Poczty Polskiej (PP) no i dwa wyjścia albo klepną zieloną pieczątką Dopuszczono do obrotu i bez cła wychodzi na kraj lub pieczątka Tranzyt Celny i dla mieszkańców Polski południowe Urząd Celny przy UP w Bytomiu. No i tam często paczki lubią utknąć - raz szybciej raz wolniej bo chcą jakieś dokumenty, odsyła się im etc. Tak więc 2-3 tygodnie średnio to leży. Potem trzeba poczekać na paczkę z Bytomia do domu i najlepsze to to że trzeba za nią zapłacić! Jednym słowem raz bardzo szybko raz bardzo długo nie ma na to reguły - zależy to pewnie także od ilości paczek im zalegających.
Sama paczka z USA do PL lotnicza wędruje ok 2-3 dni. Aczkolwiek zdarzało się że w piątek wysłane z USA a we wtorek u mnie w domu.
Trochę lepiej jest z UPS:
Dla przykładu paczka w serwisie UPS Worldwide Expedited wysłana w poniedziałek ma dotrzeć do następnego poniedziałku plusem jest na pewno to że tam odprawy celne biegną szybciej ale zazwyczaj opłata jest za nie wyższa.
Transport morski trochę tańszy ale dłuuuugi...

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 04, 2008, 12:49:40 pm »
Ja czekalem ok miesiaca, bo natrafilem na strajk poczty.
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 05, 2008, 06:54:47 am »
A ja czekam już 2 tygodnie na numery paczek(od zapłacenia).
Taki skromny poślizg mają  na HF`ie :-D
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 10, 2008, 09:14:08 pm »
Witamy w klubie oczekujących. Ja zapłaciłem 19.08.08. Do dzisiaj nie mam nawet numeru paczki  >:(.
Żeby było śmieszniej zamówienie złożyłem 23.07.08 i  po otrzymaniu od HF instrukcji wykonałem internetowy przelew bankowy, który docelowy, amerykański bank 2-krotnie nie przyjął, z niewiadomych przyczyn. Zabawa z próbą przelewu internetowego trawała ponad 2 tygodnie, aż wreszcie zdecydowałem się za sowitą opłatą na transfer gotówki przez Western Union (słowem horror).
Słowem łuk z USA trochę tańszy, ale trzeba mieć silne nerwy... :(
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 09:39:01 pm wysłana przez kissielec »

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2008, 01:01:31 am »
No to prawda. Myslalem, ze to ja mialem najgorzej przez ten strajk, ale jak widze tez czekacie. Cierpliwosci i 3mam kciuki :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 11, 2008, 07:16:26 am »
Silne nerwy i Duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuużo cierpliwosci :'(
Mi się udało(8.09 dostałem numer paczki, a 10.09 wyleciała z chicago  ;D) tylko trochę ich molestowałem(raz na parę dni pisałem maila "co tam jak tam" ;D )
Za to bratu nie bardzo... zamówienia mniej więcej były składane razem, jego było wczesniej opłacone i nic  :o 
"Myślę że czekają na jakąś częśc"....(taka była odpowiedz na maila)
Nic tylko oczekiwac.
Ja płaciłem mniej więcej około 20.08, Ja na twoim miejscu bym napisał maila człowiekowi który zajmuje się twoim zamówieniem... może też twoje cacko oczekuje na jakaś cześc ???

Pozdro

Michał

P.S. Tak z ciekawości to co zamówiłeś? Do mnie leci to co w topicu a na częśc czeka PSE Rouge-X(a brat czeka na łuk)
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:02:11 am »
No tak, ja też im się przypominam co parę dni - ale jak na razie brak konkretnych odpowiedzi. A czekam na The Truth2 w zestawie z osprzętem, strzałami, walizką i dalmierzem. Pocieszające, że już wysłali do Ciebie paczkę, znaczy się do mnie też kiedyś wyślą...Jak dojdzie do Ciebie, wrzuć natychmiast fotki do "kącika chwalipięty".
Pozdrawiam,
Piotr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2008, 08:06:27 am wysłana przez kissielec »

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 12, 2008, 06:53:35 am »
Zdjęcia na pewno wrzucę  ;D
Najgorsze że teraz sezon mają...
Nic tylko czekac :'(

Pozdro.

Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2008, 09:12:46 am »
Cierpliwosc moja dobiega końca...
10.09. około godziny 12:22 naszego czasu, mój łuk wyleciał z USA(przez lotnisko w chicago).
I jak na razie do tej pory nie posiadam ŻADNYCH informacji co się z nim dzieje...
Na stronie USPS od ponad tygodnia widnieje to samo(przy namierzaniu paczki), że łuk wyleciał z USA i tyle...
Tydzień czasu chyba by nie leciał do Polski? a jeśli by doleciał to powinni nabazgrac jakąś informacje na stronie USPS? Chyba będę musiał zadzwonic na UC PP przy okęciu i się zapytam po numerach(jeśli łaskawie będą chcieli udzielic mi jakiejkolwiek informacji).
Masakra :'(

Pozdro 4 all

Michał
Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

pleja

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 18, 2008, 10:41:58 pm »
Witam,
ja łuk kupiłem na ebay 28.08 - zapłaciłem paypalem od razu, a 10.09 dostałem już z naszego UC zawiadomienie (listem) o paczce czekającej na odprawę. Przesyłka była USPS i kosztowała 48 baksów. Czyli raczej pozytywnie, jeżeli chodzi o czas i koszt przesyłki.

pozdr!

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 19, 2008, 09:22:32 am »
No to na "pocieszenie" dodam, że ja wciąż nie dostałem nawet tracking number, a sz.p. M.Scott z Hunter's Friend - milczy  >:( mimo, że napisałem już chyba z 5 e-maili z prośbą o informację o stanie zamówienia. Przy zamówieniu nie wymyślałem niczego extra. Zaakceptowałem zaproponowaną przez nich konfigurację. Na razie marzę by paczka już opuściła USA i coraz to bardziej żałuję, że podkusiło mnie aby kupować w HF.
Jak wyliczyłem suma zakupu i wszystkich opłat to 400zł mniej niż gdybym kupował to samo w Polsce. Bez sekundy wahania dopłaciłbym tą forsę by tak długo nie czekać. A najbardziej denerwujace jest to, że kontakt z HF urwał się w momencie gdy wpłaciłem pieniądze. Odpowiedzieli zdawkowo, że poinformują mnie jak już nadadzą paczkę i koniec.  ??? I mijają tygodnie...   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2008, 10:07:47 am wysłana przez kissielec »

Coyot22

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2008, 06:07:59 pm »
A ja z koleji mam "Pocieszającą" wiadomosc. Dzisiaj byłem na łączyny 8 i "zgłosiłem przesyłkę do oclenia" po parominutowym tłumaczeniu celnikowi co przesyłka zawiera :o i opisaniu na proformie zawartości, otrzymałem informację iż w przyszłym tygodniu. Prawdopodobnie w czwartek lub piątek będę mógł osobiście odebrac.

Pozdro

Michał


P.S. Łuk brata oczekuje cały czas. Po meilowej wymianie informacji dowiedziałem się ze czeka na celownik...
Moim i brata zamówieniem zajmował/zajmuje się A. Salyers.

Reflex Charger 70# @ 30"  284fps
Podstawka:Spot Hogg Whammy
Celownik:King Cobra 1 w 2x/mag
Stabilizator:Black sheep carbon
Spust: Tru fire Judge
Strzały: EASTON Lightspeed 392gr

kissielec

  • Gość
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 25, 2008, 06:14:41 pm »
U mnie bez zmian. Na szczęście HF odezwał się, ale już 4-ty raz przekładają obiecany termin wysyłki  :(, także mój łuk dalej jest jeszcze w HF i nie ma już szans bym wyjął go z walizki przed najbliższymi zawodami 3D w Jaworzu. A propos braku kontaktu, okazało się, że maile wysyłane jako odpowiedź na otrzymanego e-maila, automatycznie kwalifikowane są u nich jako spam i nie dochodzą. Trzeba za każdym razem utworzyć nową wiadomość  ???.

rav107

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: łuk z usa
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 25, 2008, 06:48:31 pm »
Witam

To mój pierwszy post więc chciałbym wszystkich serdeczne powitać. Poczytałem trochę forum i zdecydowałem sie na zakup łuku reflex growler. Chciałbym go kupić w USA np. tu http://www.huntersfriend.com/2008-Reflex-Growler-by-Hoyt/growler-compound-bow-package.htm
jeżeli znacie lepsze (czyli tańsze, ale sprawdzone) sklepy to byłbym wdzięczny za linki. Zależy mi na podstawce typu QAD Ultra Rest Hunter. Chciałbym też dobrać odpowiednie strzały ( naciąg obliczony ze wzoru wyszedł mi 29) np. http://www.huntersfriend.com/2007-Carbon-Arrows/beman-bowhunter-arrows.htm
A tak przy okazji to za ile strzał została podana cena w linku powyżej(nie wiem czy już jestem ślepy, ale nie mogę znaleźć tej informacji) Z góry dziękuje za odpowiedz.