Autor Wątek: Touchwood Lynx  (Przeczytany 3157 razy)

peacemaker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Touchwood Lynx
« dnia: Marzec 01, 2016, 10:32:33 am »
Czołem Kumotrowie.

Miałem Touchwood Lynx w ręku, miły dla oka, ładny. Dobrze wykonany.
Ale jak się sprawuje ? Strzelał ktoś z niego na forum i może parę słów powiedzieć na temat jego walorów użytkowych ?
Touchwood Lynx 60" 30#, Samick Lightning 40#, Longbow d/r Nawalny 64" 40#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Touchwood Lynx
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2016, 04:39:59 pm »
To się podłącze do tematu może ktoś wypowiedział by się o łukach touchwood albo jeszcze lepiej Buck trail
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

peacemaker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Touchwood Lynx
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2016, 09:52:49 am »
Zakupiłem go 2 marca, po dwóch miesiącach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że jak dla mnie to był trafny wybór.
Długość 60", siła naciągu 30 #, BH 7,75", cięciwa dakronowa, strzały świerkowe spin 40, 32", lotki naturalne 4,5".
Niestety z powodu braku czasu i kiepskiej aury nie mogłem z niego strzelać tyle ile bym chciał.
Byłem zaskoczony, że na turnieju Koła Leśników w Poznaniu udało mi się uplasować ciut wyżej niż w połowie stawki w kat. hunter/barebow.
Obecnie zintensyfikowałem trening. Przeciętnie po ok. 200 strzałów na sesję. Ręka łuczna nie męczy się, chwyt wygodny, nie odczuwam kopa przy strzale, choć nie wiem jak by to było przy większej sile naciągu.
Strzelam intuicyjnie, z 20 m  osiągam skupienie o średnicy 20 cm.
Stosuję rękawicę Herbis typ 3, spełnia swoje zadanie choć lubi mi się okręcać na palcu wskazującym i środkowym co mnie irytuje, więc chcę wypróbować Buck Traila lub BearPawa.
Wracając do samego łuku z upływem czasu nabieram do niego przekonania i nie mam o co się czepiać, jedynie do własnych umiejętności. Staram się wypracować odpowiednią technikę i powtarzalność.
Nie jest to recenzja sprzętu tylko wrażenia, a te są pozytywne, jestem zaledwie początkujący.
Ewidentnie załapałem bakcyla, że zaczynam się rozglądać za czymś dodatkowym - Longbow, łuki wschodnie.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2016, 11:44:56 am wysłana przez peacemaker »
Touchwood Lynx 60" 30#, Samick Lightning 40#, Longbow d/r Nawalny 64" 40#