Autor Wątek: Regulamin  (Przeczytany 11789 razy)

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 16, 2012, 11:21:19 am »

Każda ciekawsza dyskusja - jak kierdel owiec ;) - rozłazi się niekiedy na boki,
ale baca ma swoje owczarki które trzymają porządek. I tak to powinno funkcjonować...by panować nad dygresjami.
A drapieżniki... muszą być bezwzględnie przepędzane z hali.
 :)

Obrazowo to ująłeś, o co mi chodzi  :)


...ale na wielu forach ostrzeżenia moderatorów ....itd. ,...ban następuje z automatu, bez tzw. "trudnych personalnych decyzji" ... .

To możliwe, jeśli jest min. dwóch moderatorów określonego działu. Jeśli jest jeden - wiemy kto daje ostrzeżenia.
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 04:15:47 pm wysłana przez Rommi - Roman Krupa »

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 16, 2012, 11:32:04 am »
Uważam, że jeżeli miałby być regulamin, to jak najkrótszy i prosty. Inaczej mało kto go przeczyta.

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 16, 2012, 11:53:01 am »
Tak,  jak przykazania Mojrzeszowe---10. Krótkich i  na temat, I jedno zdanie o godności i szacunku wyrażanym publicznie.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2012, 12:14:06 pm »
... Nie jedno ...
... nie konsekwentny ...

Mnie też denerwuje niechlujna pisownia i błędy, ale jak się komuś zwraca uwagę, to wypadałoby nie popełniać takich samych błędów. ;)
:-[

To nie mój pomysł, tylko Tomka drogi PB.
Sage 35#

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2012, 03:02:22 pm »
Na jednym z moich ulubionych forów zagranicznych jest tylko jeden punkt regulaminu:

1. Bądź miły dla innych.

i to się świetnie sprawdza. Nie potrzeba zdjęć, biografii ani odcisków linii papilarnych. Jak ktoś jest niemiły to mu się dziękuje za uwagę i nie zaprasza ponownie...

Pozdrawiam,
Rafał

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2012, 04:10:54 pm »
... Nie jedno forum jest tak skonstruowane i ma to powodzenie.[/font]
Witam.
W związku z zostaniem moderatorem w jednym z tematów ogólnych ...

...b ) Dla zachowania przejrzystości wypowiedzi prosimy używać słowników ortograficznych lub sprawdzać napisany tekst np. w Wordzie! Poważne błędy ortograficzne i składniowe w postach - zwłaszcza dotyczące słów i zwrotów związanych z tematyką łucznictwa - nie będą tolerowane.


Chyba ktoś tu jest niekonsekwentny odnośnie błędów pisowni języka polskiego. ;)
... Nie jedno ...
... nie konsekwentny ...

Mnie też denerwuje niechlujna pisownia i błędy, ale jak się komuś zwraca uwagę, to wypadałoby nie popełniać takich samych błędów. ;)

Panowie zaczynacie się bawić w gościa, który został niedawno zbanowany. Każdy z nas może zrobić jakiś błąd. Za chwile dojdzie do tego, że co post pojawi się krytyka odnośnie ortografii i gramatyki.

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2012, 04:47:05 pm »
Witam.
Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi.
Dodam też, że regulamin ulegnie zmianie i po omówieniu z innymi moderatorami oraz administratorem zostanie przedstawiony forumowiczom. Szkoda tylko że niektórzy potrafią znaleźć i wytknąć błąd, a nie potrafią wnieść czegoś pozytywnego i uwagi która by pomogła w tworzeniu regulaminu.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2012, 05:16:35 pm »
Jeden z punktów regulaminu według mnie--       Należy dbać o poprawność    ortograficzną   języka   Polskiego.   A tak żartem    1- moderator ma zawsze  rację.  2  zwracaj się kulturalnie  do  moderatora.   3   jeśli uważasz  że moderator  jest w  błędzie  patrz  punkt  1.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2012, 05:33:16 pm »
Na jednym z moich ulubionych forów zagranicznych jest tylko jeden punkt regulaminu:

1. Bądź miły dla innych.

i to się świetnie sprawdza. Nie potrzeba zdjęć, biografii ani odcisków linii papilarnych. Jak ktoś jest niemiły to mu się dziękuje za uwagę i nie zaprasza ponownie...

Pozdrawiam,
Rafał

Tak, to jest chyba sedno sprawy.
Tylko czy u nas ta zasada może być regułą czy raczej bywa wyjątkiem..... ;)
Oraz czy swoiście pojmowana złota wolność słowa nie podkopywała często zdobyczy tego forum i wcześniej ustalonego przez admina status quo .
Łucznictwo będzie rozwijać się coraz bardziej a wraz z nim przybywać nowych forumowiczów, dlatego należy ustalić czytelne dla wszystkich "Forumowe zasady ruchu drogowego "  zaakceptowane przez zarejestrowaną większość. :)

 
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

N

  • Gość
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2012, 06:23:53 pm »
Na jednym z moich ulubionych forów zagranicznych jest tylko jeden punkt regulaminu:

1. Bądź miły dla innych.

i to się świetnie sprawdza. Nie potrzeba zdjęć, biografii ani odcisków linii papilarnych. Jak ktoś jest niemiły to mu się dziękuje za uwagę i nie zaprasza ponownie...

+1

Dodałbym jeszcze :

2. Szanuj czyjąś pracę oraz poświęcony na jej wykonanie czas i nie powielaj tematu jeśli już taki istnieje-przedtem skorzystaj z wyszukiwarki
(W sekcji tradycyjnej na przykład powielone tematy zajęły 14 stron ! jeśli macie ochotę- proponuję lekturę  ;) przekonacie się ile czyjegoś czasu w którym można było napisać o czymś innym poszło na marne )

3. Nie pisz o pupie Maryny(chyba że w dziale specjalnie do tego celu przeznaczonym) ani nie zakładaj wątków w stylu : "wiem że nic nie wiem-proszę o instrukcje od a do z  " ;)

...

A odrobina dbałości o ortografię i jasność przekazu w swoich wypowiedziach jeszcze nikogo nie zabiła tak jak i samodzielne poszukiwanie interesujących kogoś informacji  ;)

PS
Najlepiej by było gdyby każdy z użytkowników był sam dla siebie moderatorem wtedy ci "dodatkowi" nie byliby w ogóle potrzebni... ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 07:17:23 pm wysłana przez N »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2012, 06:44:51 pm »
Witam.
Dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi.
Dodam też, że regulamin ulegnie zmianie i po omówieniu z innymi moderatorami oraz administratorem zostanie przedstawiony forumowiczom. Szkoda tylko że niektórzy potrafią znaleźć i wytknąć błąd, a nie potrafią wnieść czegoś pozytywnego i uwagi która by pomogła w tworzeniu regulaminu.

Nie odbieraj tego aż tak osobiście bo jak sam zauważył PB wpadłem w wykopany dołek przez siebie ;D.
Miałbym też kilka uwag, ale są one mało znaczące i pewnie niewiele wnoszące bo jest to jedyne forum na którym coś tam piszę, 
jak do tej pory raczej nie byłem osobą wychylającą się i tak pozostanie. Mam nadzieję, że spodoba mi się regulamin. Rzuć okiem na forum optyczne.pl - uważam, że jest fajnie i przejrzyście prowadzone.
Sage 35#

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 16, 2012, 07:23:36 pm »
Obecny regulamin jest dobry. Uważam że należało by go uściślić i jaśniej z obrazować, mamy prosty przykład z obecnie piszącym 14-latkiem,który regulaminu nie zrozumiał. Sam mam parę wątpliwości co do nie których punktów obecnego regulaminu.  ;)  po prostu go przecedzić  i tyle. Michał.---majdanek66
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Baltazar Gąbka

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 20, 2012, 11:26:26 am »
Punkty:2b,c,d,f,g,h.  3b.  5a,b,f.



Muszą zostać poprawione to jest tylko forum a nie jakieś wielkie dyktando ortograficzne.
Trzeba to jeszcze przemyśleć i lepiej dostosować regulamin.
PSE Supra                      Javerlina 40#
Maximal Glow Micro         Easton Power Flight 500
NAP Apache
Maximal Edgge 400

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 20, 2012, 12:23:30 pm »
Pracujemy nad modernizacją regulaminu.

N

  • Gość
Odp: Regulamin
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 20, 2012, 05:18:42 pm »
Muszą zostać poprawione to jest tylko forum a nie jakieś wielkie dyktando ortograficzne.

Elo ziomy !!!
chmmm...no ja tesz niewiem oco kaman s tom całom ortografiom i kóltórom fypofiedzi....pszeciesz to niema rzadnego znaczenia co, jak i czy sie pisze tak czy inaczej ...wszyscy itak zrozumiejom oco sie roschosi itd. i wogule co nie ?

...ok , dosyć tych bzdur...

Ludzie !!!

Przecież nikt Was nie zmusza do pisania wierszem  ;D ... a zwraca jedynie uwagę na to by pisać po Polsku nie po "polskiemu" ;) w sposób zrozumiały dla odbiorców...sami przyznacie że czytanie takiej "wolnej amerykanki" jak powyżej stanowi raczej wątpliwą "przyjemność" ... nie jest to co prawda powód wystarczający do zbanowania kogokolwiek ale jest oznaką braku szacunku do rozmówców i świadczy o kulturze piszącego... i żeby nie było : też nie jestem ortograficznym"orłem" ale staram się walczyć ze swoimi "bykami" choćby przez wzgląd na tych, którzy ewentualnie zechcą przeczytać moje wypociny... ;D

Pozdrawiam

PS
Pracujemy nad modernizacją regulaminu.

"my" to znaczy kto ? ;)