Autor Wątek: w jaki sposób skrócić strzały?  (Przeczytany 21068 razy)

trad

  • Gość
w jaki sposób skrócić strzały?
« dnia: Marzec 25, 2008, 12:13:29 pm »
witam
zamówiłem strzały w centrum-luczniczym model easton jazz, nie określiłem długości strzał, podałem tylko moje "parametry" (180 wzrost i ta samo rozpiętość ramion), oraz łuku 68" i 28" naciąg no i dostałem strzały ...32" czy ta długość nie jest za duża, ewentualnie w jaki sposób mogę sam skrócić w.w. strzały aby nadawały się jeszcze do strzelania
dziękuję za poradę i pozdrawiam
Tomasz

adamc1

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2008, 01:02:19 pm »
To dość proste - uciąć na żądana długość. Pytanie brzmi raczej czym strzały aluminiowe  możesz obciąć
- Maszynką do cięcia strzał
- Szlifierką (małą ) kątową na stojaku
- Obcinakiem do rurek odpowiedniej wielkości i klasy
- Innym produkowanym sprzętem odpowiednim do cięcia pod kątem prostym
- Wykonanym przez siebie urządzeniem
- Poprosić znajomych lub sklep o przycięcie strzał na żądaną długość
Istnieje pewnie jeszcze szereg innych sposobów ale ja znam tyle :)
Pozdrawiam

trad

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2008, 06:42:38 pm »
dzieki za odrobinę złośliwą odpowiedź, ale przynajmniej jest reakcja  ;)
zaopatrzę się pewnie w coś w tym rodzaju, mam nadzieje ze bedzie dobre:
http://majstruj.pl/szczegoly/576/mini_obcinak_do_rur_322mm_cualu
teraz tylko bede musial pomierzyć zeby nie było jak w tym dowcipie ze stolarzem: tnę, tnę i wciąż za krótkie
ps. mozesz podac mi jakies link jak prawidlowo wyliczyc dlugość strzały?
pozdrawiam
tomasz

adamc1

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2008, 06:54:14 pm »
Hm kiedyś kupiłem kilka podobnych urządzeń i sprawdziło sie jedno i na pewno nie jest to wyrób topexu mimo że wygląda prawie tak samo http://www.rems.de/go.aspx?tid=15&lid=4&pgid=4 był to wyrób niemiecki do rurek ze stali nierdzewnej kosztował około 50 zł i dość przyzwoicie obcinał strzały aluminiowe, zupełnie nie nadawał sie o obcinania strzał carbonowych.
Pozdrawiam Adam
A co do długości z czego Ty strzelasz ??
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2008, 06:59:07 pm wysłana przez adamc1 »

trad

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2008, 07:06:38 pm »
rekreacyjny ragim victory, wiec pewnie patrzac po twoim sprzecie przestaniesz mi odpisywac ;)
dl. 68" naciąg 28" siła 36 "rozpiętość" ramion ok 180cm
zaczynam, wiec  doradzono mi taki łuk jako dobry i niedrogi do nauki

adamc1

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2008, 08:26:14 pm »
Co do długości naciągu według wymiaru rozstawu rąk nie pomogę Ci sam do dzisiaj nie wiem czy mam prawidłową długość naciągu :) a jeżeli chodzi o odpisywanie :)
Pozdrawiam

trad

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2008, 10:57:41 pm »
domyślam się że nie jest proste doradzanie przez internet,
przytnę strzały na 29", najwyżej będą wystawały 2-3 centymetry, a jak dojdę do jakiej takiej wprawy zawsze mogę dociąć, zobaczę może mi się ręce wydłużą???
pozdrawiam
tomasz

trad

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 26, 2008, 08:36:25 pm »
pełny sukces
najtańszy obcinak do rur z leroy ok 10pln,
kubek wrzątku żeby wyciągnąć groty,
2 drobne pilniki (okrągły i płaski)
odrobina cierpliwości.........
strzały mają 29"
i nie widać że sam coś przy nich grzebałem
mam tylko nadzieję że kleju było na tyle że nie pogubię grotów, bo nie miałem jak dodać
pozdrawiam

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2008, 09:50:05 pm »
Hej,

O klej się nie martw. Za kolejne kilka złotych kup klej do pistoletów (nie pamiętam fachowej nazwy). Są to pałeczki, które w dedykowanym "pistolecie" topią się i można aplikować klej na powierzchnie klejone. Pistoletu nie trzeba, Wystarczy użyć zapalniczki (nie świecy!).
Wybierz pałeczki o raczej małej średnicy, +/- 5 mm lub mniej.

A - jak widać z Twojego sukcesu - pierwsza odpowiedź Adama bynajmniej nie była złośliwa. Wszak doradził Ci urządzenia do cięcia rur, a nie "rzezanie" strzał brzeszczotem... (brrr...)  8)

Pozdrawiam
Maciek

trad

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2008, 10:37:39 pm »
dzieki za rade nawet widziałem takie wkłady w leroy'u ale nie przyszło mi do głowy
żeby kupić, ale myślę że starczy tego kleju który został na grocie po wyciągnięciu,  wyjdzie w praniu, jak beda sie wysuwać to "zainwestuje" w klej i znowu kubek wrzątku :)
ps.  "rzezanie"  brzeszczotem nawet przez myśl mi nie przeszło, pewnie po tym strzała do wyrzucenia, a tu małe tanie urządzonko i po problemie
pozdrawiam Tomasz

adamc1

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 27, 2008, 10:52:41 am »

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: w jaki sposób skrócić strzały?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2009, 10:05:54 pm »
Hejka, może podpowiem na przykładzie jak my kiedyś na obozie cięliśmy moje aluski: wbiliśmy 4 gwoździki w kant płyty wiórowej łóżka które miały trzymać promień, jeden z przodu, tak aby opierając się o miejsce wyjętego grotu dobrze odmierzył długość cięcia  i w żądanym miejscu cienki pilnik o przekroju trójkątnym. Sposób bardzo prosty - wystarczy kręcić strzałą dociskając ją do gwózdka z przodu i kantu pilnika, jak już dobrze przerysujemy lakier i aluminium delikatnie naginamy kombinerkami lub palcami przednią część strzały i pęka ona w odpowiednim miejscu.


   X - gwoździk
   U - pilnik
   = - promień strzały
-------------------U------------------------
          X              U                X                 /////////////////////
X======================================
          X              U                X                 \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
-------------------U------------------------