Autor Wątek: Komisja Łucznictwa Polowego  (Przeczytany 15250 razy)

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2012, 02:30:48 pm »
Chciałbym poinformować, że II Mistrzostwa Polski 3D FITA będą organizowane wspólnie z PZŁucz. Organizatorem będzie klub X10 Jaworze, osobą odpowiedzialną będzie Adam Bisok.
Szczegóły wkrótce.

Hungry

  • Gość
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2012, 08:37:07 pm »
super :)

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2012, 08:47:12 pm »
Cytuj
A tak poważnie to mamy jeszcze sprawę odznaczeń czyli GROT FIELD WA (FITA) jest on przyznawany zawodnikom podobnie jak GWIAZDA WA (FITA). Ja posiadam już dwa takie odznaczenia a wyniki które wystrzelałem w Czechach uprawniają mnie do ich noszenia. Groty WA są różnokolorowe odpowiedni kolor do uzyskanego wyniku.
Bardzo chcielibyśmy wręczać te odznaczenia na naszych krajowych zawodach, więc to jest kolejny temat w którym PZŁucz będzie musiał nas bardzo mocno wspierać.

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2012, 08:49:13 pm wysłana przez Darek Wyciślik »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2013, 04:09:20 pm »
Każdy klub/stowarzyszenie, które chce zorganizować zawody rangi Pucharu Polski bądź Mistrzostw Polski musi posiadać ważną licencję klubową PZŁucz. To samo dotyczy zawodników, każdy kto będzie chciał wystartować na takich zawodach musi posiadać ważną licencję zawodniczą PZŁucz.
Koszt licencji klubowej to 20 zł/rok
Koszt licencji zawodniczej to 20 zł/rok
Na wszelkie pytania w sprawie licencji bedziemy niezwłocznie odpowiadać oraz oferujemy pomoc w zdobyciu takiej licencji.

W tym roku już tak chyba nie jest, aby otrzymać licencję klubową musimy zapłacić pełną składkę 200 zł.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2013, 08:14:56 pm »
W tym roku już tak chyba nie jest, aby otrzymać licencję klubową musimy zapłacić pełną składkę 200 zł.

Niestety tak  :(

Należy zwrócić uwagę, że opłata członkowska 200,00zł. funkcjonowała również w ubiegłych latach. Jest to składka członkowska klubu do PZŁucz - nie mylić z opłatą licencyjną. Kluby, które ją opłacały mogły brać aktywny udział m.in. w zebraniach, miały prawo głosu, uczestniczyły w kształtowaniu kierunków rozwoju łucznictwa. Jednym słowem, były i są członkiem organizacji jaką jest Polski Związek Łuczniczy. Nasuwa się więc wniosek, że można być członkiem PZŁucz, a wcale nie ubiegać się o licencję klubową.

Jednak dochodziło do sytuacji odwrotnej, kiedy klub wnioskował i otrzymywał licencję nie będąc członkiem. Fakt wydawania licencji klubowych bez przynależności członkowskiej prawdopodobnie wynikał z braku ścisłego uregulowania statutowego. Była taka możliwość, więc można było z tego skorzystać. Jednak - jak w takim przypadku uwzględniać współzawodnictwo i osiągnięcia tego klubu, a co za tym idzie, jego zawodników, jeśli de facto klub nie był zrzeszony w PZŁucz? Przyznam, chyba rzeczywiście coś było nie tak. Przecież, chyba nie chodzi tylko o kawałek plastiku.

Zgodnie z zatwierdzonymi zmianami w statucie PZŁucz, sprawa składek członkowskich została jednoznacznie określona. Klub ubiegający się o nową lub przedłużający licencję klubową, musi być członkiem zwyczajnym PZŁucz. Stąd konieczność opłaty członkowskiej 200,00zł/rok. I ma to logiczne uzasadnienie. Aby uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez PZŁucz, posiadać licencję wydana przez PZŁucz, i żeby uzyskane wyniki zawodników były honorowane przez PZŁucz – należy być członkiem PZucz.

A teraz koszty w 2013r, które poniesie klub przestępujący i/lub już zrzeszony w PZŁucz:

Opłata licencji klubowej nowego klubu = 50,00zł/rok (w 2012r. było 20,00zł)
Opłata licencji nowego zawodnika = 10,00zł/rok (20,00zł tylko niektóre kluby już zrzeszone), w 2012r. było 20,00zł

Opłata przedłużenia licencji klubowej  = 25,00zł/rok (w 2012r. było 20,00zł)
Opłata przedłużenia licencji zawodnika = 5,00zł/rok  (10,00zł tylko niektóre kluby już zrzeszone), w 2012r. było 20,00zł

Dodatkowo podaję koszty startu w ogólnopolskich zawodach centralnych dla zawodników posiadających licencje:
Seniorzy i juniorzy = 50,00zł
Juniorzy młodsi i młodzicy = 30,00zł


Analizując powyższe koszty, można zauważyć, że wzrosły koszty „klubowe”, a obniżone zostały „zawodnicze”.  Osobiście odbieram to jako działanie mające na celu popularyzację łucznictwa. Poprzez niższe koszty licencji zawodniczych jest szansa zwiększania liczby zawodników w klubie. Co za tym idzie, jeśli więcej zawodników w klubie, to także więcej wpływających składek klubowych, a więc koszty stałe (członkostwo, licencja klubowa) nie będą aż takim dużym obciążeniem.  

Pozwolę sobie dodać, na przykładzie Klubu Łuczniczego A3D Toszek - wyszliśmy „na plus”. Oczywiście biorąc pod uwagę nowe koszty stałe, aktualną ilość zawodników posiadających licencję i nowych wniosków, względem opłat z 2012r. na rzecz PZŁucz. Koszty licencji klubowej w 2013r. wyniosły aż (!) ... 1,00zł ze składki klubowej jednego zawodnika miesięcznie. Wiem, wiem. Zawsze można byłoby za to kupić pół maty  ;) Ale, czy tylko takie cele ma Klub?

Oczywiście, jest jeszcze oferta dla zawodników nie chcących zrzeszać się w klubach, czy będącymi członkami klubów nie należących do PZŁucz. Ta forma przewiduje starty w zawodach i uwzględnienie we współzawodnictwie, jednak koszty są już znacznie wyższe:

Przyznanie nowej licencji zawodnika niestowarzyszonego = 100,00zł
Przedłużenie licencji zawodnika niestowarzyszonego = 25,00zł
Udział w zawodach zawodnika niestowarzyszonego = 100,00zł


Można powiedzieć, że w przypadku braku przynależności klubowej, zawodnik oszczędza na składkach klubowych. Taka forma uzyskania licencji PZŁucz ma też uzasadnienie przy bardzo małej ilości startów w zawodach. Jeśli jednak jest inaczej, korzystniejsze jest zrzeszenie się w klubie, organizacji, stowarzyszeniu i uzyskanie licencji klubowej i zawodniczej. Być może koszty i tak będą porównywalne, jednak są jeszcze inne korzyści z tym związane – ale to już chyba nie temat tego postu.

No i ...niestety ....  :( , trzeba to sobie jasno powiedzieć. Każdy sport kosztuje. Jeden więcej, jeden mniej. Niestety, nie ma nic za darmo.

PS. Mam wielką nadzieję, że ww. składka członkowska 200,00zł nie wpłynie na decyzje o przynależności. Biorąc pod uwagę np. rozwój łucznictwa polowego (terenowego), członkostwo może przynieść korzyści. Im więcej zrzeszonych grup, klubów, a za nimi zawodników strzelających „terenówkę”, tym większy wpływ na kształtowanie rozwoju i decyzje. W ilości siła.

« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 08:18:59 pm wysłana przez Roman Krupa »

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 25, 2013, 10:42:08 pm »
Komisja ds. Łucznictwa Polowego przy PZŁucz, na zebraniu w dniu 10.03.2013 opracowała Ogólne Warunki Organizacji i Uczestnictwa w Zawodach Polowych organizowanych pod PZŁucz. Powodem stworzenia takiego dokumentu były sugestie i wnioski uczestników zawodów z 2012r. wynikające z zawiłości niektórych regulaminów i problemami odszukania podstawowych informacji. Jest skierowane zarówno do organizatorów i uczestników (zawodników).


Ogólne Warunki Organizacji i Uczestnictwa (OWOiU)
w Zawodach Polowych organizowanych pod PZŁucz
przez Komisje ds. Łucznictwa Polowego przy PZŁucz
 

 1. Zakres organizowanych zawodów Łucznictwa Polowego obejmuje:
 Puchar Polski FIELD WA – 3 rundy (w skrócie PP FIELD WA)
 Mistrzostwa Polski FIELD WA (w skrócie MP FILED WA)
 Mistrzostwa Polski 3D WA (w skrócie MP 3D WA)

 2. Zawody przeprowadza się w oparciu o Komunikat Organizacyjny, opublikowany przez wyznaczonego Organizatora przez Komisję ds. Łucznictwa Polowego, nie później niż 30dni przed zawodami.

 3. W zawodach biorą udział tylko zawodnicy posiadający ważną i opłaconą licencję zawodniczą Polskiego Związku Łuczniczego oraz aktualne badania lekarskie dla sportowców.

 4. Zgłoszenia zawodników do zawodów odbywa się poprzez Kluby zrzeszone przy PZŁucz posiadające ważną i opłaconą licencję PZŁucz, za pośrednictwem aplikacji AZZ lub na emali Organizatora oraz indywidualnie, jako zawodnicy niezrzeszeni, z uwzględnieniem pkt.3 OWOiU

 5. Podczas zawodów polowych zastosowanie mają: Regulamin Łucznictwa Polowego WA, Regulamin Łucznictwa PZŁucz oraz Regulaminy World Archery.

 6. Wszelkie zmiany i interpretacje warunków organizacji i udziału w zawodach, a także regulaminów muszą być zatwierdzone przez Komisję ds. Łucznictwa Polowego przy Polskim Związku Łuczniczym, a podczas trwania zawodów przez Sędziego Głównego PZŁucz.

 7. Klasyfikacja wyników jest prowadzona odrębnie dla MP FIELD WA, MP 3D WA i PP FIELD WA:
 7.1. Dla MP FIELD – Klasyfikacja Indywidualna - medalowa i tytuł Mistrza Polski FIELD WA
 7.2. Dla MP 3D – Klasyfikacja Indywidualna - medalowa i tytuł Mistrza Polski 3D WA
 7.3. Dla PP FILED WA:
 7.3.1. Klasyfikacja Indywidualna - medalowa każdej rundy
 7.3.2. Generalna Klasyfikacja Indywidualna 3 rund - tytuł Zdobywcy Pucharu Polski

 8. Za zajęte miejsca w poszczególnych rundach Pucharu Polski, zawodnicy otrzymują:

 I miejsce – 25 Punktów Pucharowych (PP)
 II miejsce – 23 PP
 III miejsce – 21 PP
 IV miejsce – 18 PP
 V miejsce – 15 PP
 VI miejsce – 12 PP
 VII miejsce – 11 PP
 VIII miejsce – 10 PP

 9. W przypadku jednakowego wyniku dwóch i więcej zawodników podczas Rundy PP WA lub MP WA, decydującym kryterium zajętego miejsca jest wg. kolejności:

 9.1. Ilość oddanych strzałów nie punktowanych „MISS” – im mniej, tym wyższa lokata
 9.2. Ilość trafień najwyżej punktowanych – im więcej, tym wyższa lokata
 9.3. Ilość kolejnych punktowanych trafień (po najwyższym) – im więcej, tym wyższa lokata
 9.4. Kontynuując wg. pkt. 9.3

 10. W przypadku jednakowej ilości zabranych punktów przez zawodników w Generalnej Klasyfikacji Indywidualnej Pucharu Polski, decydującym kryterium o zajętym miejscu jest suma wyników z wszystkich rund.

 11. Do Generalnej Klasyfikacji Indywidualnej, uwzględniane są tylko wyniki i przydzielane nagrody w kategorii sprzętowo-wiekowych, w których podczas trwania całego cyklu Pucharu Polski brało udział łącznie minimum 5 zawodników różnych zawodników

 12. Jeżeli zawodnik w czasie 3 rund Pucharu Polski dokonał zmiany kategorii sprzętowej, nie jest uwzględniany w Generalnej Klasyfikacji Indywidualnej.

 13. Nagrody:
 13.1. W Klasyfikacji Indywidualnej MP FIELD, MP 3D i wszystkich 3 rundach PP FIELD:
 13.1.1. Medale (złoty/srebrny/brązowy) za miejsca 1-3
 13.1.2. Dyplomy za miejsce 1-8
 13.1.3. Tytuły w MP FILED WA i MP 3D WA:
 1 Miejsce – Mistrz Polski
 2 Miejsce – Vice Mistrz Polski
 3 Miejsce – II Vice Mistrz Polski

 13.2. W Generalnej Klasyfikacji Indywidualnej PP FIELD WA:
 13.2.1. Puchary za miejsca 1-3
 13.2.2. Dyplomy za miejsca 1-3
 13.2.3. Tytuły :
 1 Miejsce – Zdobywca Pucharu Polski FIELD WA
 2 Miejsce – II-gi Zdobywca Pucharu Polski FIELD WA
 3 Miejsce – III-ci Zdobywca Pucharu Polski FIELDA WA

 14. Kategorie wiekowe obowiązujące w FIELD WA i 3D WA:
 14.1. Senior / Seniorka (21 lat i więcej)
 14.2. Junior / Juniorka (16-20lat)
 14.3. Kadet / Kadetka (Młodzik / Młodziczka) ( do 15 lat włącznie)
 14.4. Obowiązuje rok urodzenia, niezależnie od miesiąca i dnia urodzin

 15. Kategorie sprzętowe w konkurencjach FIELD i 3D:
 Szczegółowe parametry sprzętu łuczniczego określa regulamin WA (World Archery, Book 4) oraz regulamin Łucznictwa Polowego, w skrócie:

 15.1. Dla FIELD WA: MP I PP

 15.1.1. Kategorie podstawowe:
 15.1.1.1. Compound – łuk bloczkowy do 60#, z osprzętem lub bez, celowniki wielopinowe dozwolone są tylko na rundach o dystansach oznaczonych
 15.1.1.2. Recurve – łuk klasyczny z osprzętem
 15.1.1.3. Barebow – łuk goły, bez osprzętu, strzały dowolne

 15.1.2. Kategorie rekreacyjne:
 15.1.2.1. Instinctive – łuk instynktowny, bez osprzętu
 15.1.2.2. Longbow – łuk tradycyjny, angielski, strzały drewniane

 15.1.3. Kategorie lokalne (dodatkowe):
 15.1.3.1. OPEN Compound – łuk bloczkowy, do i więcej niż 60#, celowniki wielopinowe na dystansach nieoznaczonych, inne nie sklasyfikowane w pkt. 15.1.1.1

 15.2. Dla 3D WA: MP

 15.2.1. Kategorie podstawowe:
 15.2.1.1. Compound – łuk bloczkowy do 60#, z osprzętem lub bez, celowniki wielopinowe dozwolone są tylko na rundach o dystansach oznaczonych
 15.2.1.2. Barebow – łuk goły, bez osprzętu, strzały dowolne
 15.2.1.3. Instinctive – łuk instynktowny, bez osprzętu
 15.2.1.4. Longbow – łuk tradycyjny, angielski, strzały drewniane

 15.2.2. Kategorie lokalne (dodatkowe):
 15.2.2.1. OPEN Compound – łuk bloczkowy, do i więcej niż 60#, celowniki wielopinowe na dystansach nieoznaczonych, inne nie sklasyfikowane w pkt. 15.2.1.1
 15.2.2.2. Recurve – łuk klasyczny z osprzętem

 16. Charakterystyka zawodów:
 16.1. PP FIELD WA – 3 rundy na dystansach oznaczonych, a 1 runda składa się z 2 koła x 12 celów x 3strzały = 72strzały
 16.2. MP FIELD WA – zawody składają się z 1 rundy dystanse oznaczone, tj. 2 koła x 12 celów x 3 strzały = 72 strzały
 16.3. MP 3D WA – zawody składają się z 1 rundy dystanse nieoznaczone tj. 1 koła min.24 celów x 1-2 strzały = min.24 strzały

 17. Koszty startu w zawodach Łucznictwa Polowego:
 Seniorzy i Seniorki: 50,00zł /os./runda
 Juniorzy i Juniorki: 30,00zł/os./runda
 Kadeci i Kadetki: 30,00zł/os./runda

 18. Dopuszcza się start zawodnika w więcej niż jednej kategorii sprzętowej podczas jednych zawodów, pod warunkiem uzyskania zgody Organizatora oraz uiszczenia opłaty startowej w wielokrotności odpowiedniej do udziału. Sklasyfikowanie wyniku następuje tylko tej kategorii, która została określona przy rejestracji przed rozpoczęciem zawodów. Udział bez wymaganej zgody i uiszczenie opłaty będzie skutkował dyscyplinarnym skreśleniem z listy startujących i nie uwzględnieniem wyniku w klasyfikacji.

 19. Dopuszcza się start i honorowanie wyniku zawodnika z sprzętem w innej kategorii niż właściwa z zachowaniem zasady:
 19.1. Longbow w Instinctive lub Barebow lub Recurve
 19.2. Instinctive w Barebow lub Recurve
 19.3. Barebow w Recurve

 20. Prawo interpretacji niniejszych Ogólnych Warunków Organizacji i Uczestnictwa w Zawodach Polowych przysługuje Komisji ds. Łucznictwa Polowego przy PZŁucz.


Powód zmiany postu:
28.03.2013 - Błędna numeracja w treści pkt. 9.4
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2013, 07:31:01 am wysłana przez Roman Krupa »

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

Hungry

  • Gość
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 26, 2013, 10:54:39 am »
a dlaczego nie ma dystansów nieoznaczonych na zawodach Field?

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 26, 2013, 01:55:45 pm »
a dlaczego nie ma dystansów nieoznaczonych na zawodach Field?

Rzecz chyba w tym, że nie będą organizowane w 2013r. na dystansach nieoznaczonych. W rzeczywistości regulaminy przewidują możliwość organizacji rund oznaczonych, nieoznaczonych, a nawet mieszanych. W prostej odpowiedzi:

Dystans oznaczony daje możliwość udziału łukom bloczkowym do 60# z celownikami wielopinowymi w kategorii podstawowej Compound
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2013, 02:17:43 pm wysłana przez Roman Krupa »

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

lukilak1994

  • Gość
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 26, 2013, 05:22:30 pm »
Wg. mnie to jest rewelacyjne rozwiązanie. Sam w zeszłym roku strzelałem jeszcze z łuku "myśliwskiego", a na ten sezon już jestem przygotowany na zdrową, sportową rywalizacje pod PZłuczem w bardziej prestiżowej  kategori jaką jest "Łuk bloczkowy". Tak dalej musiałbym strzelać w OPEN, czyli kategorii lokalnej....
Mam nadzieje, że będzie coraz większa konkurencja. A to, że dotychczas są oznaczone dystanse, daje możliwość dozbrojenia łuku w odpowiedni osprzęt na następne lata i startowanie w Fieldzie na dystansach nieoznaczonych.
Pozdrawiam

Hungry

  • Gość
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 26, 2013, 10:00:45 pm »
ale brak dystansów nieoznaczonych powoduje, że odchodzi trudność z dobrym oszacowaniem odległości, co dla mnie jest ważnym punktem zabawy w field i 3D :(

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2013, 10:33:47 pm »
Nie bardzo zrozumiałem, co do dystansów oznaczonych i nieoznaczonych ma łuk z celownikiem wielopinowym  ???
Dlaczego jego obecność w zawodach ma przekreślać istnienie dystansów nieoznaczonych,...które są właściwym sensem strzelania terenowego.
Anarchy, Conquest Apex 8

Darek Barczyk

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 111
    • łowiecki
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 27, 2013, 01:48:01 am »
Nie bardzo zrozumiałem, co do dystansów oznaczonych i nieoznaczonych ma łuk z celownikiem wielopinowym  ???
Dlaczego jego obecność w zawodach ma przekreślać istnienie dystansów nieoznaczonych,...które są właściwym sensem strzelania terenowego.


No właśnie ??

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 27, 2013, 10:18:56 am »
Z tego co wiem chodzi o teoretyczną możliwość oceny odległości za pomocą celownika wielopinowego, i wynikającą z tego przewagę nad celownikiem sportowym.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Hungry

  • Gość
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 27, 2013, 03:33:21 pm »
wystarczy chyba wyjąć część pinów i pozostawić jeden ???
problem wtedy znika :P

btw. ilu jest zawodników mających problem z celownikiem wielopinowym?

Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Komisja Łucznictwa Polowego
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2013, 04:55:53 pm »
ale brak dystansów nieoznaczonych powoduje, że odchodzi trudność z dobrym oszacowaniem odległości, co dla mnie jest ważnym punktem zabawy w field i 3D :(
Nie bardzo zrozumiałem, co do dystansów oznaczonych i nieoznaczonych ma łuk z celownikiem wielopinowym  ???


Na zawodach Field w tym roku są tylko dystanse oznaczone bo tak wspólnie zdecydowaliśmy.
Głównym powodem przyjęcia takiej decyzji jest umożliwienie startu na zawodach łuczników, którzy mają celowniki wielopinowe o czym już wielokrotnie pisano. Tak mówi regulamin i zmieniać tego nie będziemy.
Nie rozumiem też czemu Wam to przeszkadza skoro i tak się nie pojawiacie na zawodach przez Nas organizowanych.

Nie bardzo zrozumiałem, co do dystansów oznaczonych i nieoznaczonych ma łuk z celownikiem wielopinowym  ???
Dlaczego jego obecność w zawodach ma przekreślać istnienie dystansów nieoznaczonych,...które są właściwym sensem strzelania terenowego.

To twoje podejście do strzelania terenowego.
Nasze podejście jest troszkę inne i traktujemy strzelanie terenowe jako rywalizację sportową i nie zastanawialiśmy się nad tym czy właściwy sens ma strzelanie rund oznaczonych, czy nieoznaczonych. Tylko wybraliśmy rundy oznaczone bo ...... (powód napisany wyżej).
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 05:11:41 pm wysłana przez Darek Wyciślik »