Autor Wątek: Konserwacja sprzętu  (Przeczytany 3926 razy)

Furuss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Konserwacja sprzętu
« dnia: Styczeń 22, 2012, 03:27:54 am »
Cześć, jako że to mój pierwszt sezon zimowy chciałbym zadać kilka pytań :) Na zimę rozkręciłem mój łuk na części i teraz sobie spokojnie leży w szafie :) Teraz moje pytania:

1. Jak przechowujecie cięciwę. Mam cięciwę fastflight i wsadziłem ją do takiej żyłkowej torebki. Nic jej sie tam nie stanie? Wygląda jakby się trochę "gięła" :)
2. Czy przy ponownym składaniu łuku na wiosnę trzeba zastosować jakieś konkretne zabiegi? Woskowanie cięciwy etc?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :) Pozdrawiam.



Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2012, 07:25:15 am »
Woskowanie nigdy nie szkodzi ,czy to przed czy po rozebraniu luka.aczkolwiek w stanie napietym latwiej woslowac ;)

N

  • Gość
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:04:37 am »
@ Furuss

W tej torebce nic nie powinno się jej stać-pod warunkiem że jest ona(torebka) na tyle duża by zmieścić ją(cięciwę) w możliwie najmniej pogiętej formie; jeśli już musisz, to zawsze składaj cięciwę jak najmniejszą ilość razy i tak by najdłuższym, niepogiętym odcinkiem była owijka środkowa; każde jej załamanie prowadzi zwykle do jej rozluźnienia i rozejścia...

Jeśli przed włożeniem do torebki nawoskowałeś ją(włókna nie są porozdzielane) to po wyjęciu nie będzie już tego wymagała...wystarczy że ją tyko przetrzesz kawałkiem szmatki gdy będzie już na łuku ...  chociaż przeglądów nigdy za wiele ;)

PS
Masz Fastflight w swoim Mind`dzie ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 11:41:42 am wysłana przez N »

Furuss

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2012, 02:07:21 pm »
Zgadza się. Tak polecił mi Pan w sklepie

mateusz23

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2012, 04:27:42 pm »
A ja mam takie pytanie. Niedawno szarpnąłem się na trochę lepszą skórkę (w moim mniemaniu :) ) cartel cordovan i tak się zastanawiam czy można jakoś przedłużyć jej żywotność poprzez pielęgnację, woskowanie/pastowanie itp. ?

N

  • Gość
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2012, 06:36:30 pm »
A ja mam takie pytanie. Niedawno szarpnąłem się na trochę lepszą skórkę (w moim mniemaniu :) ) cartel cordovan i tak się zastanawiam czy można jakoś przedłużyć jej żywotność poprzez pielęgnację, woskowanie/pastowanie itp. ?

"...Skór CORDOVAN nie należy pastować, ani konserwować zwykłymi środkami, które mogą je zniszczyć. W procesie garbowania są one w większym stopniu niż większość skór natłuszczane. W celu osiągnięcia połysku, skóry polerujemy na sucho... CORDOVAN z wiekiem nabiera unikalnej, szlachetnej patyny. "

źródło : http://www.wbutach.pl/topic/183-skora-shell-cordovan/

;)


Emtec

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 58
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2012, 07:07:09 pm »
Kiedyś jak strzelałem z klasyka przypominam sobie, że smarowaliśmy skórki kremem Nivea. Szczególnie po treningu podczas deszczowej pogody.

aszop

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 294
  • Łucznik bloczkowy od 1993r :-)
Odp: Konserwacja sprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2012, 09:19:18 am »

"...Skór CORDOVAN nie należy pastować, ani konserwować zwykłymi środkami, które mogą je zniszczyć. W procesie garbowania są one w większym stopniu niż większość skór natłuszczane. W celu osiągnięcia połysku, skóry polerujemy na sucho... CORDOVAN z wiekiem nabiera unikalnej, szlachetnej patyny. "


a czy ktoś wie gdzie kupić w Polsce skórę Cordovan (nie skórkę łuczniczą na palce Cordovan), ale kawałek Cordovan'u, choćby wielkości połowy A4 ? Potrzebny kawałek wielkości rozłożonego portfela.

Czekam na info.
Pozdrawiam 
Starty:
pierwsze zawody z bloczkiem - 1993r. , pierwsze zawody 3D 1996r., pierwsze MŚ Indoor FITA 2001r., pierwsze MŚ FITA 2003r., pierwsze MŚ FIELD 2004r.,
---
dotychczasowe Łuki: PSE-15x, Hoyt-12x, Mathews-7x, Bowtech-3x, EliteArchery-1x,