Autor Wątek: 2011 Bear Carnage celność  (Przeczytany 22108 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:43:52 pm »
...To rozwiązanie już stosuje nie tylko Mathews w modelach Monster oraz "M", ale i skopiowali inni ...

Co do kopiowania wszystkiego przez wszystkich od f-my Mathews  :)...to nie wnikam w to, kto jest autorem pomysłu na przegięte ramiona, ale o ile dobrze pamiętam... X-Force'y były szybciej na rynku... niż Monster'y.



To był pierwszy łuk w najnowszej technologi X:
mach x z 2007 roku.



pomysł był kopiowany przez pozostałych producentów :)

http://www.youtube.com/watch?v=By5pu2Gw2ak
zapalony łucznik

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2012, 12:52:28 pm »

Co do punktu 1 mam bardzo mieszane odczucie... :). gdyż firma Mathews stosuje z wielkim powodzeniem ten typ ramion w swoich najbardziej wyczynowych konstrukcjach.

Łuki sportowe, gdzie są mniejsze niż w myślistwie siły naciągu - to inna para kaloszy.

Co do kopiowania wszystkiego przez wszystkich od f-my Mathews  :)...to nie wnikam w to, kto jest autorem pomysłu na przegięte ramiona, ale o ile dobrze pamiętam... X-Force'y były szybciej na rynku... niż Monster'y.

Zgadza się, szybciej. Ale to kto był pierwszy to w sprawach konstrukcji nieistotny szczegół

Szybkość łuku (wg niektórych - parametr bez znaczenia, wyłącznie dla gadżeciarzy :)),... nie zależy wyłącznie od tego ile energii zmagazynują ramiona. Dlatego ich konstrukcja jest zaledwie jednym z kilku czynników warunkujących wysokie osiągi łuku.
Szybkość zależy również od tego, jak długo po zwolnieniu spustu strzale umożliwi się odbiór tej zgromadzonej przez ramiona energii...a wiec jak długo strzała jest pchana przez cięciwę. Najszybsze łuki posiadają niewielką wysokość cięciwy - skutkującą tym, że strzała pobiera tę energię dłużej, zanim rozpocznie samodzielny lot,...w efekcie czego jej prędkość wylotowa jest wyższa

Są łuki bez kłopotliwych "przegiętych" ramion, z większą niż Carnage wysokością cięciwy - a jednak od Carnage realnie szybsze. Zatem Co by nie gadać - Carnage to jedna wielka pomyłka. To jak skonstruowanie motocykla wolniejszego niż hulajnoga :-)

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2012, 01:00:49 pm »
Zgadza się, szybciej. Ale to kto był pierwszy to w sprawach konstrukcji nieistotny szczegół

Szczegół niezwykle istotny.
Pomysł można zanotować na serwetce...ale trudno tą serwetką strzelać. Bez umniejszania satysfakcji autorstwa temu, kto bazgrze po serwetce - ten kto wdraża i realizuje, dysponuje przemyślanym, przetestowanym rozwiązaniem - i ogłasza gotowość do ponoszenia za to rozwiązanie - odpowiedzialności. A pomiędzy serwetką a końcowym prototypem - jest jeszcze ocean myśli technicznej, wiedzy i doświadczenia.
Ponadto nie usłyszałem dowodu na to (być może istnieje ?), że pomysł przegiętych ramion - należy do Mathewsa.

Są łuki bez kłopotliwych "przegiętych" ramion, z większą niż Carnage wysokością cięciwy - a jednak od Carnage realnie szybsze...

Być może. Np... ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 01:44:20 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2012, 05:38:26 pm »
Są łuki bez kłopotliwych "przegiętych" ramion, z większą niż Carnage wysokością cięciwy - a jednak od Carnage realnie szybsze...

Być może. Np... ?

Choćby egzemplarz który posiadam i jego prędkość zmierzyłem.. a potem strzelając tą samą strzałą zmierzyłem prędkość Carnage... I z pewnością wiele innych łuków też będzie szybszych - oczywiście mowa o prędkościach mierzonych w świecie realnym, bo na papierku to można sobie napisać potrójną prędkość dźwięku... a co... mozna nawet więcej niż prędkośc światła... czemu nie?

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2012, 07:30:44 pm »
Są łuki bez kłopotliwych "przegiętych" ramion, z większą niż Carnage wysokością cięciwy - a jednak od Carnage realnie szybsze...

Być może. Np... ?

Choćby egzemplarz który posiadam...
Aaa, no tak...ixtremcio-super-star :D

O ile pamiętam, to pomiar prowadzony był innymi strzałami, choć o podobnej wadze, nie była mierzona ani siła łuków, ani dł. naciągu,...a wynik na chronometrze dał wyraźną przewagę Carnage. Wniosek można było wysunąć jedynie taki, że przy założeniu identycznych parametrów łuków (siła, dł. naciągu) - co nie było sprawdzane, oraz faktycznie tej samej, a nie podobnej strzały... stosunek zmierzonych prędkości powinien proporcjonalnie dawać w przypadku Carnage - niższą prędkość IBO, niż zadeklarowana przez Bear Archery. To wszystko.
I na tej podstawie, ikstremcio został królem wszech-łuków ?,...
Znamiona obsesji...wyczerpane  :-X.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 07:55:41 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:08:11 pm »
Większość  łuczników za najlepszy łuk uważa "własny łuk"
 

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:20:26 pm »
O ile pamiętam, to pomiar prowadzony był innymi strzałami, choć o podobnej wadze, nie była mierzona ani siła łuków, ani dł. naciągu,...a wynik na chronometrze dał wyraźną przewagę Carnage.

Aż taka skleroza - czy znów jedno wielkie wciskanie kitu?
Strzała była jedna do obu pomiarów, ważyła 444 grainy i była helikalnie oklejona Blazerami. Należała do właściciela Carnage. Długość naciągów była identyczna i dla obu łuków maksymalna (30 cali), zmierzona siła naciągów obu łuków nieco poniżej 70 funtów. Do tego Carnage miał fory, bo nie miał obciążeń takich jak Xtreme - tłumików na cięciwie i ramionach.

A wynik na chronometrze dał taką "przewagę" Carnage:
Bear Carnage 276 fps
Mathews Z7 Xtreme 280 fps

Nie da się jeszcze raz przeprowadzić próby, gdyż z właścicielem tego Carnage nie zamierzam utrzymywać żadnych stosunków towarzyskich.

A przecież Xtreme nie jest żadnym demonem prędkości. Góruje nad innymi łukami gabarytami i niemal bezszelestną pracą - lecz nie prędkością!!! Ale i nawet taki dość przeciętny w kwestii prędkości  Xtreme na Carnage wystarczy, nie dlatego że Xtreme taki szybcior, lecz że Carnage takie byle co.


Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:29:25 pm »
...Strzała była jedna do obu pomiarów, ważyła 444 grainy i była helikalnie oklejona Blazerami. Należała do właściciela Carnage. Długość naciągów była identyczna i dla obu łuków maksymalna (30 cali), zmierzona siła naciągów obu łuków nieco poniżej 70 funtów. Do tego Carnage miał fory, bo nie miał obciążeń takich jak Xtreme - tłumików na cięciwie i ramionach.
A wynik na chronometrze dał taką "przewagę" Carnage:
Bear Carnage 276 fps
Mathews Z7 Xtreme 280 fps

 :)...szkoda słów.
Anarchy, Conquest Apex 8

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:30:25 pm »
Ale jak przechodzi w fanatyzm  ???

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:35:58 pm »
:)...szkoda słów.

Ano szkoda - z liczbami się nie dyskutuje.
I radzę nie brnąć dalej, bo to było przy świadkach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 08:38:31 pm wysłana przez Monster »

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2012, 08:50:16 pm »
Ale jak przechodzi w fanatyzm  ???

Obsesyjne licytowanie się na zabawki...
...nie jest zbyt mądre - podczas gdy w internecie są dostępne filmy z testami prędkości obu łuków oraz artykuły z tabelami pomiarów prędkości wykonanych w trakcie testów strzałami o takiej samej wadze.
Ale wg jopsy...trwa światowy spisek medialnych oszustów by forować łuki Carnage, na złość ixtremciom... ;D.

No cóż, czasem lepiej powiedzieć uzurpatorowi: "Tak,...jest pan Napoleonem...tylko spokojnie, wszystko będzie dobrze..."  ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 09:32:33 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:01:10 pm »
Obsesyjne licytowanie się na zabawki...

Może ze strony Kociołka. Ja się nie licytuję na zabawki, tylko konkretnie odpowiedziałem na pytanie Kociołka jaki łuk jest szybszy od Carnage nie na podstawie jakichś prawdziwych bądź zmontowanych filmików, lecz osobiście przeprowadzonej próby, w której zresztą Kociołek uczestniczył, a teraz rżnie głupa. Byli świadkowie, jak Kociołek będzie dalej kręcił to tylko u tych co to widzieli ugruntuje swoją opinię "kręciny".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 09:04:53 pm wysłana przez Monster »

Monster

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2012, 09:21:30 pm »
Jeszcze przypomnę, że "Zulu" po to założył ten wątek, by uzyskać informacje o łuku Bear Carnage nie wyszukane w internetowych tabelkach i filmikach, lecz na podstawie naocznych obserwacji. Ja swoje obserwacje (czyli pomiar prędkości) przekazałem, a inni niech też przekazują informacje prawdziwe, a nie jakieś zakłamane brednie, bo "Zulu" oczekiwał informacji, a nie dezinformacji.

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 19, 2012, 11:41:27 pm »
Jeszcze przypomnę, że "Zulu" po to założył ten wątek, by uzyskać informacje o łuku Bear Carnage ...

Niejaki jopsa nie zauważył...ale z nas dwóch - ja akurat używam przedmiotowego modelu łuku i przekazuję swoje obserwacje z  dość częstych doświadczeń z tą machiną. Ma niewątpliwe zalety, ma też swoje wady jak każdy łuk...a ja jestem daleki od obsesyjnego zakochiwania się w ogóle,...a szczególnie w maszynach  ;D.

Niech niejaki jopsa sobie wyobrazi, że ja wypowiadam się na temat innego łuku...przykładowo - Z7Extreme, że to byle co, bubel, do niczego...itd., nie mając okazji do dłuższego użytkowania tegoż łuku... :) Paranoja i dezinformacja...

Moje zdanie o tym zmyślnym lilipucie... jest subiektywne i wyłącznie takie, że ze względu na swoje gabaryty i geometrię (którą nauczyłem się respektować przez moje doświadczenia z łukami), jest poza kręgiem mojego zainteresowania zarówno myśliwskiego jak i sportowego. Prawa fizyki są jakie są...a chciejstwo i propaganda nie pomoże...by ten łuk spełnił moje, subiektywne kryteria wyboru. Po prostu za słabo strzelam, by pozwolić sobie na model o takich gabarytach i geometrii. I tyle. Jak komuś pasuje...to daj mu Boże zdrowie.  
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 12:05:19 am wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: 2011 Bear Carnage celność
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2012, 06:43:32 am »
Amen.