Autor Wątek: Podstawka opadająca  (Przeczytany 2813 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Podstawka opadająca
« dnia: Marzec 13, 2008, 01:36:03 pm »
Witajcie,
Korzystam z podstawki opadajacej NAP.
Naszlo mnie ostatnio takie pytanie, czy taka podstawke sie jakos specjalnie ustawia?
Oczywiscie nie mam na mysli ustawienia prawo lewo czy tez wysokosci. Bardziej chodzi mi o aspekt ustawiania sprzezyny oraz momentu, kiedy podstawka zaczyna opadac.

Nie mam problemow z tym, ze luk nie zchowuje sie tak jak powinien, po prostu ciekaw jestem, czy ktos analizowal jakos glebiej temat.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Podstawka opadająca
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 03:32:07 pm »
Hmm, analizowałem temat prędkości opadania i momentu w którym opadanie sie rozpoczyna. Ogólnie temat ujmując czym szybszy łuk tym szybciej podstawka powinna zacząć opadać - stąd zmieniłem punkt zamocowania cięgna w podstawkach Spigarelli i montuję je na kablu a używam podstawek jak w opisie poniżej :). Co do wartości naciągu sprężyny powrotnej po różnych próbach ustawiam ja na jak najszybszy powrót .
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2008, 03:42:24 pm wysłana przez adamc1 »

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Podstawka opadająca
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2008, 06:59:22 pm »
Ja swoją kupiłem ze sklepu, była instrukcja. I w zasadzie nic z niej nie wynikało... Myślę więc, że należy zastosować klasyczne metody ustawiania: na papier i na strzałę bez lotek - to tak a'propos twardości sprężyny. A moment opadania, tu jest "grubszy" problem... Ale jeśli testy ww wychodzą dobrze, to chyba jest dobrze. Gdyż jak powiedział poseł Ochódzki "... dobrze jest gdy jest dobrze i dobrze!".
Pozdro
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku