Autor Wątek: Mathews Mission Craze.......... ?????  (Przeczytany 14572 razy)

Andrzej_w

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 25, 2016, 05:13:30 pm »
Dzięki za zwrócenie uwagi już poprawiłem :)
Hoyt Podium-X  27"  54#
Hoyt Alpha Elite 27 '54#
Shibuya Ultima+ CBE 0,75
Arrow Rest Arc System MonoRest
AAE PRO BLADE
T.R.U BALL The Incredible / ARC SYSTEME INDEX

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2016, 05:14:36 pm »
to co napisał Tavot to aż cieszy oczy jak sie czyta, wcale nie trzeba miec dużo $ żeby sobie postrzelać, grunt zeby byc zadowolonym. ja teraz tez zamowilem luk i nie moge sie doczekac.


Cytuj
-Matchews Mission Craze dal mi więcej radochy niż te wasze wszystkie burżujskie, luksusowe łuki.

-Skąd wiesz? ;)



to tak samo jak znajoma całe życie jeździ pandą, i twierdzi że to najlepsze auto i nigdy nie zmieni, dlaczego? odpowiedz prosta, bo nigdy nie jezdzila innym autem hehe ;D
to tak jak dla bylekogo starczy 90ps w samochodzie bo nigdy nie siedzial przynajmniej w 150konnym. a mi akurat 150starczy wiec nie chce sie przejezdzac mocniejszym :D
taki przykladzik.



PS: craze jest naprawde maly w porownaniu do łuków 30" w zwyż, patrzcie jaka różnica przy Riot'cie. 3" roznicy ATA




ps: nie czepiac sie  ;D
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2016, 07:37:44 pm »
Ale tutaj nikt ,nie wyśmiewa się z posiadaczy tanszych łuków. Ale też nikt nie ściemnia ,że rasowa taczówka z ATA 40 czy 37" będzie gorsza w strzelaniu do tarczy od Mission Craze.
No ale trzeba mieć tupet,aby odświezyc jakis stary temat  i ni z gruchy ,ni z pietruchy  nazwać posiadaczy droższych łuków burżujami.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2016, 07:45:48 pm »
Mission to bardzo dobra firma - córka Matthewsa, robi jedne z lepszych kusz oraz łuki myśliwskie. Sam chetnie bym kupił kusze Mission zeby tylko były dostępne w Polsce. W łukach wszystko bazuje na technologii Matthewsa, tylko czekac jak za rok, dwa wypuszczą łuk NO-CAM. W polsce problemem tej firmy jest to że znany jest tylko model Craze który nie jest doceniany mimo wszystko że jest jednym z lepszych tanich łuków myśliwskich wystarczy ciężka strzała i dodać string stoper i na łowisko nie trzeba więcej. Strzelałem z droższego modelu Missiona od kolegi zza południowej granicy Balistic v1.0 z którego strzelało mi sie o niebo lepiej niż z podobne cenowo PSE (brute itp)- rażą jedynie te tandetne kieszenie. Do tarczy  dyskwalifikuje je małe ATA ale na łowisko są bdb i tanie.

Ale też nikt nie ściemnia ,że rasowa taczówka z ATA 40 czy 37" będzie gorsza w strzelaniu do tarczy od Mission Craze.
zależy jakie strzelanie, do tarczy lepsza tarczówka ale do polowania wolałbym Craze-a niż np. twoją tarczówke  ::)
każdy łuk ma swoje zastosowanie a Craze to typowy myśliwy
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 08:28:19 pm wysłana przez MD »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2016, 11:56:49 pm »
Mission to bardzo dobra firma - córka Matthewsa, robi jedne z lepszych kusz oraz łuki myśliwskie. Sam chetnie bym kupił kusze Mission zeby tylko były dostępne w Polsce. W łukach wszystko bazuje na technologii Matthewsa, tylko czekac jak za rok, dwa wypuszczą łuk NO-CAM. W polsce problemem tej firmy jest to że znany jest tylko model Craze który nie jest doceniany mimo wszystko że jest jednym z lepszych tanich łuków myśliwskich wystarczy ciężka strzała i dodać string stoper i na łowisko nie trzeba więcej. Strzelałem z droższego modelu Missiona od kolegi zza południowej granicy Balistic v1.0 z którego strzelało mi sie o niebo lepiej niż z podobne cenowo PSE (brute itp)- rażą jedynie te tandetne kieszenie. Do tarczy  dyskwalifikuje je małe ATA ale na łowisko są bdb i tanie.

Ale też nikt nie ściemnia ,że rasowa taczówka z ATA 40 czy 37" będzie gorsza w strzelaniu do tarczy od Mission Craze.
zależy jakie strzelanie, do tarczy lepsza tarczówka ale do polowania wolałbym Craze-a niż np. twoją tarczówke  ::)
każdy łuk ma swoje zastosowanie a Craze to typowy myśliwy

To też jak przeczytasz jeszcze raz co napisałem,to zauważysz że napisałem "w strzelaniu do tarczy".
Oczywiście,że taki 40" łuk nie jest absolutnie przeznaczony do łowiectwa. Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Zresztą gdzie tu z burżujskim łukiem,udać się na biednego zwierza ;D
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 26, 2016, 01:05:47 am »
A w USA polują i np. z Apexów ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 26, 2016, 02:30:39 am »
Drodzy Koledzy.
Prawda jest taka, że zdecydowana większość ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z łucznictwa nie chce na początku wydawać dużych pieniędzy na sprzęt. Znajdują coś w sklepie co jest w ich zasięgu i na forum szukają potwierdzenia, iż to dobry wybór. Na wszystkie Wasze dobre rady, reagują na zasadzie " kurde tyle kasy na start, a jak mi się nie spodoba". Wiem bo dokładnie tak, było w moim przypadku. Wybrałem "słynną" Cobre i dawaj na forum. Na szczęście najpierw trochę poczytałem i zacząłem szukać dalej. Znalazłem Barrnett Vortex- myślę sobie cena 2x większa niż Cobra, wszyscy mnie na forum pochwalą, za dobra decyzję. A tu co, a tu lipa! :) Ostatecznie mój wybór padł na Bear'a, też jakoś nie specjalnie przez Was polecanego - teraz wiem dlaczego;)

Kolejna sprawa to wybór pomiędzy typową tarczowka, a łukiem mysliwskim. Te drugie zdecydowanie tańsze, ale w Polsce jest garstka ludzi, którzy polują z łukiem ( bo wyjazdy na polowania to też spory wydatek). 99% z nas strzała i bedzie strzelać do tarczy. Chociaż wg mnie na 3D trochę "śmiesznie" wygląda kolorowy łuk z długą lagą, ale przecież liczą się efekty. Ja osobiście się na tarczowke nie przesiade, ale mam w planach kupić taki "burzujski" łuk myśliwski, choć do polowań droga bardzo daleka.

Reasumując. Koledzy rozumiem irytację Was-bardziej doświadczonych, którzy muszą kolejny raz odpowiadać na te same pytania, podając te same argumenty. Ale tak to już będzie. I za tydzień lub dwa znów pojawi się ktoś, kto będzie zadając pytania, jedynie szukał potwierdzenia swojego wyboru...

Pozdrawiam Wszystkich, życząc Tym bardziej doświadczonym więcej cierpliwości, a Tym "nowym" wiecej pokory.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 26, 2016, 08:08:35 am »
Wiadoma sprawa że każdy ma swoje preferencje. Raz finansowe a dwa estetyczne. Ja staram się strzelać wszystko od tarczówki po 3D. Łuki i ich wyposażenie mam typowo tarczowe - nawet jak strzelam 3D. Dlaczego? bo chcę nastrzelać jak najwięcej punktów. Mój czerwony łuk i długa laga nie nakłoni gumowego zwierzaka do ucieczki. Względy akustyczne też nie mają tu znaczenia. Może jedynie wielkość łuku przy strzelaniu pod dużymi kątami trochę przeszkadza. Sam jestem członkiem Polskiego Związku Łowieckiego i poluje na co dzień. Pomimo tego nie łącze tych dwóch światów i sprzęt dobieram tak aby był jak najbardziej efektywny. Zawody to nie teatrzyk ani bal maskowy ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 09:12:06 am wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 26, 2016, 10:34:02 am »
A w USA polują i np. z Apexów ;)
Jaco nie mieszaj polowania w USA z naszym na Słowacji czy na Węgrzech bo to dwie różne bajki.
Spróbuj sobie wejść w trójke z apexami do suzuki SX4 słowaków :) w pełnym rynsztunku, gdzie wątpie zeby amerykanin wogóle wsiadł na tył nawet bez łuku :)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 10:41:22 am wysłana przez MD »

Munin

  • Gość
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 26, 2016, 02:12:27 pm »
Dla Amerykanina nie byłoby problemu na Węgrzech czy Słowacji zapolować z Apexem zwłaszcza jeśli za to zapłacił ;)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2016, 04:51:52 pm »
Cytuj
Spróbuj sobie wejść w trójke z apexami do suzuki SX4 słowaków :) w pełnym rynsztunku, gdzie wątpie zeby amerykanin wogóle wsiadł na tył nawet bez łuku :)

Za taką kasę to powinni ich na lektyce nosić ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:12:28 pm »
Skoro kotlecik tak ładnie już odgrzany , dorzucę swoje trzy grosze .

Ostatnio kolega poprosił mnie o sprawdzenie co się stało z jego Craze ( podobno komuś spadła cięciwa ??? ) myślę sobie nie jest dobrze , ale o dziwo nie było tak źle , ktoś próbował go trochę nieumiejętnie naprawić i pomieszał nieco kable , po poprawnym ustawieniu wszystkiego , sprawdzeniu ramion itd. okazało się że ten suchy strzał o który go podejrzewam , nie zrobił na Mission żadnego wrażenia ( co innego że łuk jak do mnie trafił był odpuszczony na jakieś 20/25# i pewnie dlatego nic mu się nie stało )
Po poprawnym wyregulowaniu dałem go do przestrzelenia mojej partnerce ( bardzo początkująca łuczniczka , zresztą klasyczna ) i o dziwo jej wyniki mile mnie zaskoczyły , tylko chwila instruktażu , trochę ćwiczeń postawy na krótkim dystansie , potem 18m. i piękne skupienie ( jak na kogoś kto trzymał bloczka w ręku drugi raz w życiu )

Wniosek jest taki że nie jest tak źle z tym Mission Craze , myślę że pomimo tego że rzeczywiście w tej półce cenowej znalazło by się coś lepszego , wybór Craze jako pierwszy łuk nie jest taki zły , chociażby na ogromny zakres i łatwość regulacji , poza tym nie wszyscy muszą strzelać zawsze do tarcz.

Jeśli chodzi o łucznictwo "terenowe" i zawody 3D i Field gdzie jest duże zróżnicowanie wysokości terenu i nieokreślone odległości do celu myślę że taki Craze całkiem spokojnie na początek wystarczy.
 

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:55:29 pm »
Kolego wszystko fajnie,ale jak sam napisałeś dałeś go do przestrzelania swojej partnerce. Ale jak by go do rąk wziął jakiś facet o wzroście 180 i powyżej,to z tym łukiem wygladał by troszkę-delikatnie mówiąc dziwnie. ATA 29" to nie jest jakiś świetny parametr dla łuku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

FiqsDMX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:00:50 pm »
Niby tak , ale to nie o to jak wygląda się z danym łukiem chodzi . Nawet jak ktoś ma 180cm wzrostu i rozpiętość rąk goryla to Craze i tak da się pod niego ustawić ( max chyba 30") a to że będzie dziwnie z nim wyglądał to już inna para kaloszy.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 01:03:32 pm wysłana przez FiqsDMX »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Mathews Mission Craze.......... ?????
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 01, 2016, 03:22:49 pm »
Zeby tylko o sam wygląd chodziło,ale łuk z ATA 29" jest dużo mniej wybaczalny i trudniej go powtarzalnie kotwiczyć.
Jeśli więc miałbym kupic łuk o ATA chociaż 33",to wolał bym nawet trochę dopłacić i go kupić ,niż takiego Craze'a. Oczywiście mówię tu o jakimś firmowym łuku,a nie o chińczyku.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500