Autor Wątek: Podstawka  (Przeczytany 1447 razy)

Ponury

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Podstawka
« dnia: Maj 28, 2016, 05:04:30 pm »

Mam pytanie jaka jest różnica podczas użytkowania podstawki sportowej a myśliwskiej opadającej ? Interesuje mnie strzelanie tarczowe oraz 3d użytkuje podstawkę opadającą ELITE QAD HDX i jestem z niej bardzo zadowolony. Jednak nigdy nie stosowałem sportowej i nie wiem jak wpływa na technikę oddanie strzału, użytkowanie również w terenie (3d) oraz skuteczność i celność dlatego będę zobowiązany za wszelkie opinie.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2016, 07:47:18 pm »
Z podstawki opadającej również się strzela tarczówkę. Sytuacja natomiast jest tego typu że:

1. Podstawka opadająca jest bardziej wybaczalna na błędy w naciąganiu, trzęsące się dłonie i inne czynniki stresopochodne. Jej wada to trudniejsza zabudowa i ustawienie. Chodzi o sprzężenie z łukiem oraz ustawienie właściwego timingu opadania.
2. Podstawka stała jest mniej wybaczalna przy naciąganiu natomiast nie trzeba w żaden sposób kontrolować jej pracy. Nie ma się co rozregulować i działa tak długo aż pęknie.

Posiadam podstawkę Hamskea Microtune i mogę ją polecić jako uniwersalną. Może być opadająca w różnych konfiguracjach albo stała jak teraz u mnie. Dzisiaj strzelałem I PP Field gdzie strzelało się pod dużymi kątami góra/dół i ani razu mi strzała nie spadła z podstawki. Reasumując to kwestia gustu i prywatnych predyspozycji. Ja lubię rzeczy proste gdzie nie ma się co zepsuć i rozregulować.

Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2016, 08:39:30 pm »
Z chęcią wracam do blachy, za prostotę i dobre skupienie przy prawidłowym ustawieniu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2016, 08:49:42 pm »
Nijak nie wpłynie, skupienie jest identyczne, ja jednak wolę nie ryzykować spadaniem strzał przy naciąganiu, nie chce mi się zmieniać blach przy zmianie strzał, oraz pilnować pozycji nocków dlatego zdecydowanie wole opadające.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 08:53:17 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Ponury

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 82
Odp: Podstawka
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2016, 09:30:55 pm »
Dziękuję za cenne opinie.Pozdrawiam