Autor Wątek: Pierwszy łuk i ja.  (Przeczytany 43254 razy)

IceFox

  • Gość
Pierwszy łuk i ja.
« dnia: Grudzień 31, 2011, 01:32:07 pm »
zdecydowałem sie kupić lepszy łuk bloczkowy...

1.mam 1000zł, za miesiąc 1300zł
więc jaki kupić? (goły łuk, podstawke ,strzały itd juz mam, spust sobie dokupie)
czy dozbierać jesszcze?
jaki łuk polecacie??

2.KIEDYŚ chciałem soobie kupić łuk, to kupiłem łuk bloczkowy  za 150zł :D
(i ale mnie tata zjeba*)
więc jak ich przekonać? żebym mógł sobie kupić..
bo oni mówią, : ehh,, łuków ci sie zachciało ty mały dzidziusiu :/
i ani mnie nie denerwuj

więc łatwo nie będzie przekonać


pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2012, 06:26:15 pm wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2011, 03:24:16 pm »
2. :)
 Kupuj i już ;) nawet się nie pytaj o zdanie :D w moim przypadku tak było :D Fakt,  z początku trochę lipa będzie, ale pózniej wszystko przejdzie zrozumieją, że łucznictwo masz we krwi ;)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2011, 03:41:35 pm »
matrix - no ale jak ja na łuk wydałem 150zł i już było bardzo źle, to jakbym wydał 1000zł na luk ???


Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2011, 03:49:06 pm »
Powiedz rodzicom szczeze czecho chcesz! Ze cie lucznictwo bardzo intereseje,pokaz pare filmikow o strzelaniu (You Tube).napewno sie zgodza  :)

Monster

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2011, 04:11:00 pm »
Wybór łuku: zanim Ci ktoś doradzi, podaj swoje parametry: długość naciągu, ile funtów naciągu Ci odpowiada i jaki rodzaj strzelania (rekreacyjny, czy sportowy).
A co do finansów... Nie chcę wyjść na moralizującego zgreda... ale jak komuniści (niech ich piekło pochłonie razem z ich pomiotem) wyrzucili z pracy mojego śtp. Ojca, i widmo głodu zajrzało moim Rodzicom w oczy - to  ja pracowałem i w czasie liceum i w czasie studiów. Kto pracy szuka - ten znajdzie. Ja zatrudniałem niedawno nastolatków do malowania płotu, prac ziemnych, sadzenia drzewek. Wolałem dać tą samą kasę młodzieńcowi na spełnienie jego marzeń, niż pijaczynie na wódkę. Poszukaj takiej pracy w najbliższej okolicy. Gdy sam zarobisz - nic Twoim Rodzicom do tego, co sobie kupisz za swoje zarobione pieniądze.

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2011, 04:28:14 pm »
IceFox -  Ja dokładnie tak samo jak Ty zaczynałem :) Na początku słynna ''cobra'' po roku strzelania zdecydowałem się na dużo droższy zakup i to wszystko w tajemnicy przed rodzicami ;D Po dwóch miesiącach niecierpliwego czekania w końcu otworzyłem moja upragniona paczkę ze stanów :) Oczywiście rodzice zaskoczeni, ale zrozumieli, że łucznictwo to moja pasja :) Możesz zrobić jak ja;)
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2012, 12:54:50 am »
własnie czym sie różnią luki mysliwskie od sportowych ??

mam 14lat
wysokość 173 cm
waga 64kg
co jeszcze podać ? ;)

jest taka strona : http://www.centrum-lucznicze.pl/
tam własnie kupilem strzały.. jak będę kupowal łuk to mam sie tam zamiar wybrać w jakiś dzień roboczy i kupić łuk.. polecacie ten sklep ?

teraz łuki jakie mnie interesują :

ten mi sie poprostu marzy :
 http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_30_105&products_id=2


a tu pare jeszcze takich ktore też mnie interesują:

1.http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_30_107&products_id=493


2.http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_30_107&products_id=491





Monster

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2012, 08:48:52 am »
ten mi sie poprostu marzy :
 http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_30_105&products_id=2

Jak postrzelasz, to za kilka lat zaczną Ci się inne marzyć 8)
A teraz tylko jeden łuk jest dla Ciebie po prostu idealny, i masz szczęście że nie jest drogi:
http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?cPath=1_30_109&products_id=506

Masz dopiero 14 lat i z pewnością będzie wzrastać siła naciągu jakiej będziesz później wymagał i być może również długość naciągu, a ten łuk ma największą na świecie skalę regulacji tych parametrów. To jest łuk który sam "rośnie" razem z łucznikiem. Do tego jest bardzo solidny, trwały, lekki, wygodny. Nie ma o czym gadać, na najbliższe 4 lata dla Ciebie tylko Mission Craze i nie ma pod tym względem żadnych wątpliwości.

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2012, 12:33:08 pm »
monster - no masz racje, idealny łuk

a łuk o sile 55LBS naciągne ;)
mój kolega taki ma. to dlamnie 60LBS to już dużo... 40 to tak w sam raz


i to jest : LBS czy IBS??

Monster

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2012, 01:07:24 pm »
Jak teraz naciągniesz 40 funtów, to za 4 lata 70 funtów - ciągle na tym samym łuku.

"Lb" jest skrótem od łacińskiego słowa "libra", która oznacza urządzenie o nazwie "waga". Tak też nazywała się podstawowa w Rzymie jednostka wagi - przejęta przez barbarzyńskich najeźdźców, którzy nadawali jej różne nazwy (na Wyspach Brytyjskich  "pound" czyli funt) - lecz skrót nadal został dawny, czyli "lb".
"Lb" to jeden funt (pound). Kilka funtów to liczba mnoga (pounds), czyli więcej niż jeden funt określa się skrótem "lbs"  

N

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2012, 01:32:19 pm »
Nazwa: pound

Liczba mnoga: pounds
Uzywane symbole: lb,lbs (czasem również: #)
Kategoria: weight (waga,ciężar)
Przelicznik: 0.45359237 kg

Określenie Draw weight=(dosł.waga naciągu-stąd lb)u nas zwyczajowo tłumaczone(w zasadzie błędnie) jako "siła"naciągu...

Lb jest skrótem od łacińskiego słowa Libra (waga,równowaga)-dawnej rzymskiej jednostki pomiarowej.
Słowo to występuje w tej samej formie w liczbie pojedynczej i mnogiej, więc często spotykana forma lbs jest właściwie niepoprawna(choć już od dawna przyjęta i stosowana)

Słowo Pundus od którego pochodzi Pound(funt) również ma rzymski rodowód i oznacza masę...

PS
Czesi posługują się Librami przy opisywaniu naciągów swoich łuków...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 01:42:42 pm wysłana przez N »

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 01, 2012, 02:02:12 pm »
o ale się rozpisaliście, za co wam dziękuje ! :)


ale dobra.. bo teraz zamówilem (do starego łuku, (nowy kupuje na wiosne))
podstawke, 3strzaly aluminiowe = 115zł

i jutro ma dojść paczka.. oczywiście rodzice ją odbiorą , bo ja będe w szkole, ciekawe co znow powiedzą, napisze wam jutro..

i co do łuku to wymyslcie jeszcze coś żeby ich przekonać.. bo to nie takk latwo :|

Monster

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 01, 2012, 02:22:52 pm »
teraz zamówilem (do starego łuku, (nowy kupuje na wiosne))
podstawke, 3strzaly aluminiowe = 115zł

Jaka podstawka, jakie strzały? Strzały muszą pasować do łuku, a do każdego łuku pasują inne. Podstawka też nie może być jakakolwiek.

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 01, 2012, 02:43:26 pm »
monster- wiem wiem :D to już brzmiało jak rozkaz

a przy okazji... tu sie zapytam

czy to dobra podstawka, kupiłem tanią, mi potrzebna tylko taka ktora "zrobi" tak że przy wystrzale strzaly z łuku lotki o nic nie zachacza...

(PAMIĘTAJCIE ŻE MAM LUK NOVA!! TEN Z ALLEGRO, DUZO ICH TAM, ten za 150-200zł)

http://allegro.pl/podstawka-sportowa-bloczkowa-cartel-tanio-hit-i2020370319.html

taka, sprzedawca dal też button, niewiem co to , ale powiedział że bez tego jej nie zamocuje.


a strzaly... takie tanie dobre :)
u tego samego  sprzedawcy, też w tych strzałach jest to co chce, aluminium i ostry grot

http://allegro.pl/strzala-aluminiowa-easton-stalker-do-42-lbs-okazja-i1999734776.html


a taką chciałem kupić, ale odraził (ale ta mi sie BARDZO podoba, szczególnie grot)
http://allegro.pl/strzala-aluminiowa-easton-gamegetter-50-70-lbs-hit-i2007026392.html

drugi raz zamowie jeszcze ok 5 tamtych za 14 zł i jedną tą co mi sie tak podoba ta do naciągu 50-70#

powiedzcie czy widzicie coś z tych linków, bo licytacja zakończona ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2012, 02:46:42 pm wysłana przez IceFox »

IceFox

  • Gość
Odp: Jaki kupić łuk i jak przekonać rodziców??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 01, 2012, 03:12:13 pm »
no ja sie nie znam, to sie powiedziałem "dobra, niech pan button też da do paczki"

wole go też wziąść niż potem się męczyć z mocowaniem tej podstawki...