Autor Wątek: Początek.  (Przeczytany 5754 razy)

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Początek.
« dnia: Grudzień 11, 2011, 02:28:55 pm »
Witam, z góry przepraszam bo pewnie nie znalazłem czegoś co już jest ale może po prostu ktoś zechcę napisać w tym wątku, ale przejdźmy do sedna. X lat temu zrobiłem sobie pierwszy łuk byłem zadowolony wciągnęło mnie to ale zacząłem dorastać i wiele rzeczy się zmieniło teraz mnie naszło takie coś że muszę do tego wrócić po 6 latach. I tu moje pytanie, nie zamierzam wywalać 1500pln łuk tak jak w poradniku opisywano bloczkowy, tylko chcę rozpocząć od jakiegoś dobrego łuku klasycznego, pewnie techniki mam 0 więc to również wchodzi w skład pytania, więc jaki powinien być łuk ? i od razu mówię że myślę że jestem silny fizycznie tzn ponad przeciętny i nie pisze tego w celach innych niż odpowiedni dobór łuku bo nie chce znów za słabego bo nie chcę mi się dokupować, zamierzam nauczyć się na klasycznym i później kupić najlepszy jaki będę mógł bloczkowy. Taki jest mój cel. Więc pytam konkretnie o to co powinienem wybrać i jak powinna wyglądać technika strzelecka, i czy mogę również strzelać jako osoba leworęczna, bo od długiego strzelectwa (mówie o kilku dziesięciu latach) nabywa się wade i skrzywienie kręgosłupa. Tak udowodnione naukowo i tak pomyślałem czy nie było by źle jak by strzelać na przemiennie ?

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Początek.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2011, 04:51:37 pm »
zaczne tez od pytania: masz w okolicy twojego miejsca zamieszkania klub Luczniczy?

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2011, 06:29:26 pm »
Niestety nie ale dla mnie to nie jest źle jestem samoukiem choć nie zawsze jest to łatwe, z tego co poczytałem i się dokształciłem bez dwóch zdań polecicie mi łuk  SAMICK POLARIS, i powiem szczerze że jestem w stanie się zgodzić na to, chyba że macie lepsze propozycję. I jeżeli byli byście mi łaskawi wytłumaczyć podstawowe pojęcia i jak dobrać np rozpiętość ramion bo o zasięgu czytałem i strzały co to za parametr np 500 albo 750 czy jakoś tak będę również wdzięczny. Mam 186 wzrostu jeżeli to coś zmienia i dosyć szerokie plecki.

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Początek.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2011, 06:47:43 pm »
To jest zawsze zalezne od tego ile chcesz (mozesz )wydac na luk :).ja osobiscie bym polecal luk z aluminiowym majdanem NP.KAP T-REX albo KAP Evolution2.
przy nich mozesz juz pozadna podstawke zamontowac ,Button,celownik etc
Uwazasz ze jestes silnym mezczyzna ,napewno tak jest ,tylko te miesnie ktore sa odpowiedzialne za korekte rozciaganie luku raczej do tej pory nie uzywales ;).mozesz mi wiezyc albo i nie.Widzialem juz wielu silnych facetow ktorzy z lukiem 26-28 lbs czyli 14 kg zugkraft drgali jak osika na wietrze.
Jak przesadzisz na poczatku z sila luku nigdy nie nauczysz sie poprawnie stzrelac (To moje zdanie )
Z tego co piszesz jestes duzym chlopem  bedziesz mial napewno 30 jak nie wiecej cali rozciagu .mozesz to latwo sprawdzic: wez np.kij od szczotki ,stan prosto ,przyloz koniec kija do klaty i wyciagnij obie rece do przodu,niech ktos zaznaczy gdze dotykaja palce plus 2,5 cm .Przelicz cm  na cale i to jest twoj rozciag.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 06:50:07 pm wysłana przez Marek Tessarzik »

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Początek.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:00:40 pm »
Jeszcze jedno : Jakie sa twoje cele? Chcesz brac udzil w Turniejach 3D Czyli w lesie do zwiezakow albo FITA czyli 18,50,70 itp metrow do tarczy.Czy tylko dla rekreacji w ogrodku albo za stodola sobie postrzelac. ;)

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:49:02 pm »
Jednym celem dla którego zamierzam "skilować" łucznictwo jest upolowanie jakiegoś zwierza, może to głupie po prostu takie mam aspiracje, turnieje mnie nie interesują ale celność już tak, i strzelanie z wyprzedzaniem. Ewentualnie strzelanie do oddalonych celów, ale to i tak muszę to robić żeby cokolwiek osiągnąć. Dla relaksu również, kto twierdzi że zabijanie nie relaksuje :D (żart, wybaczcie za specyficzne poczucie humoru).
Po przeliczeniu na cale (tzn jeżeli dobrze zmierzyłem) wyszło prawie 34 cale Twoim sposobem.
Co do kosztów nie chcę wydawać nie wiadomo ile, chcę się po prostu nauczyć najpierw, później wywalę kupę kasy na coś porządnego z wyższej półki ale dopiero jak opanuję łuk i tylko po tym. I na pewno dokupił bym parę dodatków typu celownik albo podstawka (nawet nie wiem do czego jest...) i button np.
Nie chcę się kłócić ani mądrzyć i nie zrozum mnie źle ale wydaję mi się że np. przy wiosłowaniu hantlem, sztangą pracują prawie te same mięśnie co przy naciąganiu cięciwy ale mogę się mylić wyrażam tylko zdanie, ale oczywiście i tak nie wezmę z nie wiadomo jakim naciągiem, ale nie chcę też żeby był za słaby.

P.S. Tego Kap co podałeś jednego i drugiego modelu nie mogę znaleźć w polskich sklepach.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 07:54:11 pm wysłana przez WreX »

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Początek.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:57:08 pm »
To masz dluuuuuugie ramionka ;)

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2011, 07:58:12 pm »
to dobrze? bo myślę że jak by klata nie była dosyć obszerna i bym się postarał to bym trochę dalej wyciągnął ;p
I co mi radzisz w takim wypadku ?
I w długościach łuku zaczynają się one od 48 do 70 jak mam się do tego odnieść ?

Marek Tessarzik

  • Gość
Odp: Początek.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2011, 08:32:23 pm »
Przy twoim wzroscie i rozciagu 70 zoll .Jaki typ musisz sam zdecydowac czy recurve albo longbow (Luk dlugi albo Angielski)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2011, 08:56:45 pm wysłana przez Marek Tessarzik »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Początek.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:43:12 pm »
A ja bym jeszcze przemyślał.  Po co chcesz uczyć się na klasyku, jeżeli docelowym ma być bloczek? Żeby mieć porównanie, zainwestuj w ustaloną wcześniej wizytę w klubie/sklepie i sprawdź, co Ci lepiej leży. BĘDZIE TANIEJ! A co do pracy mięśni, to fakt, miałeś rację - wydaje Ci się. I nie jestem tu złośliwy - wykonując poprawnie podciąganie sztangi w opadzie w seriach z ciężarem 140 i więcej kg zdziwiłem się naciągając poprawnie 65# (a właściwie 70#) recurve'a...
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2011, 01:54:30 pm »
Ostatniego zdania nie do końca rozumiem, ale wierze.
W moim mieście jest dobry sklep myśliwski mają tam wszystko... oprócz łuków. Mieszkam w Wieluniu 60km od Częstochowy, możecie mi jakiś najbliższy punkt polecić gdzie mógł bym zweryfikować co mi bardziej leży ?
I jaki ten łuk bloczkowy ? i dlaczego wychodzi taniej ?

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Początek.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2011, 02:04:17 pm »
Taniej - w dobrych sklepach sprzedawcy doradzą co i jak. Takim miejscem jest na pewno Łuk Sport. Oszczędzisz czas, kasę bo będziesz mógł się przymierzyć już do konkretnych modeli łuków a kto wie, może nawet przestrzelać. Gdzie jest taki sklep w Częstochowie - niestety nie wiem. Z południa Polski znam tylko http://www.centrum-lucznicze.pl

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2011, 02:09:55 pm »
No do Częstochowy jeszcze byłbym w stanie pojechać daleko nie ma ale do Bielska mam ponad 200km ;|

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Początek.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2011, 02:47:08 pm »
Spokojnie  ;D Jest kilku Kolegów Łuczników z Twoich stron, na pewno coś Ci podpowiedzą

WreX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Początek.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:41:14 pm »
Jak na razie cisza niestety ;|