Autor Wątek: LET OFF  (Przeczytany 6109 razy)

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
LET OFF
« dnia: Marzec 05, 2008, 10:44:49 am »
WITAM

kolejny problem. Mam diamond justice 2006. mam cala instrukcje obslugi od firmy diamond i nawet tam nie uzyskalem odpowiednich informacji. chodzi mi o redukcje sily naciagu "let off". wiem ze moge ja regulowac w zakresie 65%-80%. problem polega na tym ze reguluje sie to przy pomocy wymiennych modulow i synchronizuje sie to z dlugoscia naciagu. moze ktos z was ma jakiekolwiek pojecie jak prawidlowo powinienm to ustawic?
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

adamc1

  • Gość
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 12:21:39 pm »
Witam nie znam modelu o którym piszesz,
Pozdrawiam niemniej mam bowtecha i regulacja redukcji siły ("let off") odbywa się tam poprzez odpowiednie ustawienie ogranicznika na camie (  ogranicznik jest mimośrodem ) wymiana modułów zmienia długość naciągu a to jest zupełnie inna sprawa.
Pozdrawiam Adam

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2008, 01:56:49 pm »
Witam,
Jesli to one cam to masz cam o nazwie liberty i umozliwia on regulacje dlugosci naciagu ( niewielki zakres) poprzez przesuwanie stopu wzdluz takiego wyciecia. Poprzez regulacje mozesz nieznacznie wydluzac badz skracac dlugosc naciagu i jednoczesnie zmienia sie let-off. Zasada prosta- dluzszy naciag= wieksze odpuszczenie, krotszy= mniejsze.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2008, 02:03:34 pm »
Właśnie przeczytałem instrukcje Diamonda na 2006 rok to co napisał Marek jest kwintesencją tematu CHANGING THE LET-OFF ze strony 3 tego opracowania :)
Pozdrawiam Adam

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2008, 10:26:33 pm »
witam kolegow

w kwestii tego LET OFF mam jeszcze jedno pytanie: skoro 85% pozwala mi trzymac napiety luk lzej to po co wogole ustawiac go na 65% - przeciez bedzie ciezej go trzymac.

czy jezeli ustawie luk na 65% LET OFF to bedzie on mocniejszy??? jesli tak to czy to jest jakas znaczaa wartosc???

Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2008, 12:42:00 pm »
witam kolegow

w kwestii tego LET OFF mam jeszcze jedno pytanie: skoro 85% pozwala mi trzymac napiety luk lzej to po co wogole ustawiac go na 65% - przeciez bedzie ciezej go trzymac.

czy jezeli ustawie luk na 65% LET OFF to bedzie on mocniejszy??? jesli tak to czy to jest jakas znaczaa wartosc???


nie nie będzie on mocniejszy ale mniejszy let off preferują raczej łucznicy tarczowi, ma to prawdopodobnie wpływ na celność łuku. Coś kosztem czegoś ale to tylko moja opinia niech bardziej doświadczeni koledzy się na ten temat wypowiedzą:)
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2008, 12:57:18 pm »
http://www.plaszowianka.fc.pl/articles.php?id=2

tutaj możesz więcej poczytać na temat let off:)
dobra stronka :)
dodam jeszcze że ja osoboście wolę mniejszy let off gdyż strzelając z łuku o mniejszym  let off czuję że strzelam z łuku:)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

kissielec

  • Gość
Odp: LET OFF
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2008, 02:26:31 pm »
Wsoki let-off został wprowadzony nie dla uzyskania lepszych parametrów strzału lub precyzji celowania - tylko dla wygodniejszego, często b. długiego wyczekiwania z naciągnietym łukiem - na odpowiednie ustawienie się zwierzyny, gwarantujące trafienie w komorę.
 :)
Zresztą w ogóle sam łuk bloczkowy jest odpowiedzią na pytanie: jak szybciej, łatwiej i wygodniej upolować - i dlatego najnowsze łuki myśliwskie mają :
- małą wysokość cięciwy,
- krótkie, równoległe ramiona,
- wysoki let-off,
- małe ATA,
- tłumiki drgań i decybeli
które to pomysły nie są bynajmniej adresowane łucznictwu sportowemu i precyzyjnego strzelania do tarczy w najlepszym wypadku nie ułatwiają.   
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 09:53:24 pm wysłana przez kissielec »