Autor Wątek: little dino czy warto?  (Przeczytany 3744 razy)

trad

  • Gość
little dino czy warto?
« dnia: Marzec 03, 2008, 11:11:30 pm »
witam
mam mozliwosc nabycia w/w luku w nie duzych pieniadzach ok 300 pln tylko brak doswiadczenia i wiedzy powstrzymuje mnie przed decyzja , moj wzrost to 180 cm rozpietosc ramion tez 180 cm wyczytalem ze moze on (luk) miec za krotki naciag jak na moje "parametry" Draw Length: 19" - 21" (48cm - 53cm)
zapytanie czy bede mial mozliwosc przy tej dlugosci naciagu strzelac z tego luku
dziekuje za porady
pozdrawiam
tomasz

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: little dino czy warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2008, 08:14:46 am »
Obawiam się, że przy takim wzroście Twój naciąg powinien mierzyć ok. 29". Poza tym ważna jest jeszcze siła naciągu. Little Dino to łuczek bardzo młodzieżowy o sile naciągu zwykle 20-30# co oznacza, że dla Ciebie będzie zwyczajnie za słaby. Jeśli jesteś z Warszawy to polecam wizytę w sklepie ŁukSport.pl. Oni Ci tam dokładnie powiedzą o co chodzi i na co zwracać uwagę i dokładnie Cię zmierzą ;)
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

trad

  • Gość
Odp: little dino czy warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2008, 08:45:43 am »
dzieki za porade, ale problem lezy w tym ze mieszkam na podkarpaciu okolice rzeszowa i mozliwosc zakupu luku istnieje jedynie przez internet, mam jeszcze taka alternatywe http://www.militaria.pl/luk_sportowy_bloczkowy_cobra_(3102)_p3806.xmograniczeniem jest tez troche kasa nie chce wydawac wiecej niz 500-600 pln
nie wiem czy cobra nie bedzie za silna, nie mam porownania dopiero zaczynam "bawic" sie lucznictwem
dziekuje za sugestie
tomasz

cyna

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
    • cymkiewicz.eu - archery my love ;)
Odp: little dino czy warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2008, 09:26:18 am »
W takim razie bliżej masz do centrum łuczniczego w Jaworzu. Ale jeśli mam być szczera... problem tanich łuków był to już wielokrotnie omawiany. Prawda jest taka, że jeśli chcesz z tego czerpać jakąkolwiek przyjemność to kwota 500-600 jest niewystarczająca. Do takiego łuku musisz mieć osprzęt w postaci stabilizatora, celownika, spustu, strzał itp.

I nie mówię to o jakimś pro sprzęcie, ale o czyś co pozwoli Ci poczuć ten sport i zdecydować, czy chcesz się w to bawić dalej. To co mogę Ci polecić na początek to PSE NOVA, nie jest to może łuk rewelacyjny, ale jest w przystępnej cenie i co ważniejsze dla Ciebie teraz jest bardzo elastyczny jeśli chodzi o ustawienia. Możesz na nim spokojnie dopasować długość i siłę naciągu. Dość ciekawym i w miarę niedrogim łukiem jest również Hoyt Trykon (wersje hunting są tańsze).

Oczywiście możesz spróbować upolować łuk używany, na co w PL mamy dwie metody.
1. Dzwonisz do Łuksportu lub Centrum łuczniczego i tam pytasz o łuki używane, czasem są dostępne fajne łuczki w przystępnej cenie, po pełnym serwisie, któe są ustawiane pod Twoje parametry.

2. Szukasz na e-bay / Allegro łuku używanego w przystępnej cenie, ale musisz przedtem znać dokładnie siłę naciągu i długość naciągu (a ponieważ jesteś wysoki to również wielkość samego łuku - Axel to Axel, czyli odległość mierzoną w calach od bloczka do bloczka).

Na allegro pojawił się bardzo fajny zestawik używanego łuku http://www.allegro.pl/item322585203_hoyt_ultratec_xt_2000_zestaw_.html

Tu masz wszystko skompletowane i na początek byłby to dla Ciebie chyba ostateczny wydatek. Nie jest tanio, ale warto moim zdaniem, nie wiem jak reszta forumowiczów uważa  ???

Na prawdę przedzwoń do łuksportu, tam porozmawiasz o łukach i przede wszystkim dowiesz się dla czego nie warto inwestować w to co chciałeś. Nie jest to naciąganie klienta, przeciwnie. Wielu ludzi chcąc zaoszczędzić tak na prawdę wyrzuciło pieniądze w błoto.

pozdrawiam cyna
Hoyt Ultra Elite XT 3000   //   2008 xD


cymkiewicz.eu   //   marymont.waw.pl   //  3Darchery.pl

adamc1

  • Gość
Odp: little dino czy warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2008, 02:19:02 pm »
Zestaw polecany przez Cynę widziałem na żywo i raczej nie jest to wygórowana  cena poza tym w okolicach Rzeszowa chyba w Czudcu jest lub był gość który oferował łuki ze stanów na allegro występował jako xmikix.
Łuk  za 600 złotych raczej będzie trudny do znalezienia ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyś próbował może jakiś szczęśliwy traf ( pomijam zabawki )
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 04:50:51 pm wysłana przez adamc1 »

Roman

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: little dino czy warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2008, 09:12:12 pm »
Mam do sprzedania PSE SPIRIT z celownikiem bolcowym i podstawką widełkowa ruchoma STRINGER HUNTER

Podaję parametry łuku z tabliczki:
?   Draw Lenght: 28,
?   Peak Weight: 50,
?   Cable Tune: 988,
?   String Leght: 35,
?   Min. Grain Arrow: 300.
Używałem go dwa sezony, jest w pełni sprawny.
Sprzedam go za min. 450 zł.
Mogę przesłać zdjęcia.
Kontakt robocie @wp.pl