Autor Wątek: Takie sobie ciekawostki  (Przeczytany 27602 razy)

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 25, 2011, 06:09:48 pm »
Andrzej, a powiedz mi czy w tym gripie SHREWD'a nie brakuje Ci lekkiej półeczki pod palec wskaujący, bo mi brakuje :( .Ponieważ mam zwyczaj wkładać łuk w dłoń w taki sposób, że zwisa mi swobodnie zawieszony na kciuku i części palca wskazującego a oparcie i ułożenie następuje wraz z ciągnięciem cięciwy. A bez tej półeczki trzeba go jednak lekko przytrzymać i oś kosi się w lewo.
Przyzwyczaiłem się to tego kołnierzyka w gripie klasycznym (czyli z kielichem na górze), dlatego wybrałbym jednak FOCUS.


« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 08:58:05 am wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 25, 2011, 06:33:33 pm »
ja od kiedy wymieniłem kable i cięciwe walczę z cam lean ale do tematu... próbowałem w moim hoycie klasycznej gumowej rękojeści, potem goły uchwyt z taśmą tenisową i drewniana rękojeść i co o tym myślę... dodam że bardzo pocą mi się dłonie i zauważyłem że w przypadku drewienka które jest śliske ale nie zbyt cienkie ręka zawsze ukłąda się podobnie, jak chodzi o taśme to różnie jest natomiast najgorzej jest z gumową ponieważ jak źle osadzisz na niej dłoń... tu już przegrywasz dlatego uważam że właśnie śliska "rączka" działa najlepiej układa się tak naturalnie. rzadko strzelam beż rękojeści kładąc dłoń na samym majdanie ale to ma sens. Niestety testy papierowe robią mi w głowie mętlik :-[ ale i tak obstaje przy cienkim i śliskim uchwycie. pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

joopsa

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 25, 2011, 06:57:39 pm »
1. Cienka rękojeść ma być lepsza dla celności - ale nie można zmniejszać szerokości bez końca. Z żyletki się nie strzeli.

2. Grubszą rękojeść trzyma się wygodniej - ale wtedy łuk ma być mniej celny.

3. Chropowata, przyczepna rękojeść jest lepsza do uchwytu od śliskiej - ale mniej sprzyja celności.

Lecz uważam, że da się te z pozoru wykluczające cechy pogodzić - może być rękojeść wygodnie wyprofilowana, dość gruba, chropowata i "lepiąca" się do dłoni - a jednocześnie celniejsza nawet od rękojeści bardzo wąskiej i śliskiej.
Pod jednym warunkiem - że taka rękojeść nie będzie przytwierdzona do majdanu na sztywno, lecz obrotowo.

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 26, 2011, 01:28:10 pm »

Pod jednym warunkiem - że taka rękojeść nie będzie przytwierdzona do majdanu na sztywno, lecz obrotowo.


Sa takie luki;)
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 26, 2011, 01:40:11 pm »
Była kiedyś taka firma która montowała system samonastawny uchwytu, "matchews" pewnie ma jakieś linki lub pliki graficzne. Ja straciłem stary dysk i nie potrafię znaleźć swoich notatek.

joopsa

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 26, 2011, 01:55:16 pm »

Pod jednym warunkiem - że taka rękojeść nie będzie przytwierdzona do majdanu na sztywno, lecz obrotowo.


Sa takie luki;)

Ale jakie, mógłby Kolega uchylić rąbka tajemnicy? Dotąd zetknąłem się tylko z nasadkami na rękojeść na łożyskach kulkowych, ale zakres ich ruchu był niewielki, gdyż były nakładane na sztywny metalowy rdzeń majdanu o przekroju prostokątnym. A dla uzyskania pełnego efektu "torqueless" cały przekrój majdanu powinien być ruchomy. Mathews takich nie robił.

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 26, 2011, 04:08:54 pm »
Nie firma Mathews tylko uzytkownik Mathews - p. Andrzej, zdjecia ma na komputerze napewno, poczekajcie to wrzuci... ja pamietam tylko tyle z jego opowiadan ze to byly drogie luki i chyba robione na zamowienie(?):)

Pozdrawiam!
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

Karkasonne

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 26, 2011, 04:58:55 pm »

Pod jednym warunkiem - że taka rękojeść nie będzie przytwierdzona do majdanu na sztywno, lecz obrotowo.


Sa takie luki;)

Ale jakie, mógłby Kolega uchylić rąbka tajemnicy? Dotąd zetknąłem się tylko z nasadkami na rękojeść na łożyskach kulkowych, ale zakres ich ruchu był niewielki, gdyż były nakładane na sztywny metalowy rdzeń majdanu o przekroju prostokątnym. A dla uzyskania pełnego efektu "torqueless" cały przekrój majdanu powinien być ruchomy. Mathews takich nie robił.

Co znaczy "torque"?

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 26, 2011, 09:09:39 pm »
Vero jakie masz zdanie na temat stabilizatorów uzupełniających wysuniętych w tył.
Jest to u nas dość rzadki ptak :).


VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 26, 2011, 10:02:25 pm »

Wszystkie ciekawostki techniczne i materiałowe testują najpierw wyczynowcy, ale wiele z nich nie trafia szybko (natychmiast) na parkury gdzie wykorzystywane są przez większość, a tym bardziej do masowego użytkownika.
Natomiast to oni wraz z kadrą inżynierską wyznaczają kierunki rozwoju i mają wpływ na działy marketingu i reklamy w tym sensie że pewnie pierwsi opiniują rozwiązanie.
Dam przykład (string stoper), w 95% nie używany przez graczy wyczynowych ponieważ powszechnie uważają że to uderzenie ma niekorzystny wpływ na start strzały i lekko wytrąca ją z trajektorii. Ale reklama bardzo upowszechniła ten hamulec cięciwy.

Co do tylnych stabilizatorów, to wklej jakieś zdjęcie ponieważ nie wiem czy o tym samym myślimy.





Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 26, 2011, 10:06:18 pm »
Proszę

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 26, 2011, 10:21:30 pm »
takie też buty.. 

http://www.morescore.at/htm/content2.php?sprache=2

nazwa obiecuje lepsze wyniki  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 10:28:49 pm wysłana przez PP »
zapalony łucznik

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 26, 2011, 10:21:56 pm »
Mam pytanko Adasiu jak działa takowy stabilizator, pierwszy raz coś takiego widzę  ???  jak to działa czy przesuwa się ciężarek w stronę łucznika i odwrotnie ,a może jakaś ciecz stabilizuje przechył łuku ? Intrygujące to troszkę ,ale i ciekawe zarazem.
Jakiś tam łuczek jest .....

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 26, 2011, 10:32:18 pm »
Więc dokładnie o te grupa Mozołowskiego miała taki sprzęt w Potachach.
Nie miałem czasu na wypróbowanie.
Według relacji Krzyska generalnie tłumi poziomy rozrzut  na macie .

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Takie sobie ciekawostki
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 26, 2011, 10:34:30 pm »
Tak myślałem że o to chodzi. ;)
Doskonale spełnia swoją rolę (dwa dampery) i staje się coraz bardziej znane, ale w praktyce rozwija się słabo.  A dlatego że zawodnicy wyczynowi i nie tylko wolą zdecydowanie rozwiązanie ze skosem (to stare) i obecnie najlepiej z firmy FUSE o innym przekroju stabilizatora centralnego i bocznego. Podstawą jest uwaga że lepiej wyważa się łuk w dłoni i stoi poziomo jak zamórowany. Tak mówią na forach. ;) Coś w tym jest !

http://www.fusearchery.com/stabilizers/
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2011, 10:37:00 pm wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.