Autor Wątek: GROTY BROADHEADS  (Przeczytany 9406 razy)

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
GROTY BROADHEADS
« dnia: Listopad 03, 2011, 08:52:59 pm »
Witam wszystkich stanołem właśnie nad wyborem zkupu grotów BROADHEADS nie bardzo wiem co kupić bo nie bardzo się znam na tego typu grotach wiem że nie wszystkie "latają" jak groty tarczowe i że istnieje ich kilka typów i wiele firm. I tu moja wielka prośba> doradzcie coś doświadczeni koledzy co i jak, takie abc. grotów BROADHEADS. Z góry dzięki.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2011, 08:58:32 pm »
A do czego tych grotów chcesz użyć


Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2011, 09:02:43 pm »
Pomartretować troche tarcze i inne przedmioty stojące bez użytecznie na podwórku. Słyszałem i widziałem na YT że to niezła zabawa.

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2011, 09:17:32 pm »
Witaj

Polecam  RAGE   ( http://www.ragebroadheads.com/ ) w zestawie masz grot treningowy , którym możesz sprawdzić jak latają ( a latają naprawdę jak groty treningowe do 50m). Posiadam też G5 Striker też dobre ale tu już trzeba się bawić w dokładne ustawianie łuk żeby latały tak jak treningowe. Tak się zastanawiam po  co polskiemu myśliwemu   BROADHEAD-y czyżbyś przeszedł na ciemną stroną mocy  ???  8)












łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2011, 09:32:46 pm »
To nie Star Wars koledzy nie przeszedłem na ciemną strone :D. Jestem dość grzecznym łucznikiem a jeśli chodzi o zwierzaczki to chyba że 3D
 ;D

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2011, 09:47:35 pm »
Wiem doskonale czym to grozi nie jestem w tym nowy prawo znam te tematy też, wizja ostrożnego schylania się po mydło przez kilka lat przegania wszystkie myśli dotyczące bowhuntingu w naszym kraju więc póki co potrenuje na tarczy czekając na legalizacjw w polsce ;D Aż tak sie mi znowu nie śpieszy :D ale dzięki za ostrzeżenia  ;)

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2011, 10:06:59 pm »
A gdybyś nie daj Boże trafił w jakieś zwierze, to cena wzrasta do 5 lat.

A gdyby trafiony ssak okazał się z gatunku homo sapiens - to nawet 25 lat.
Ale że są już kraje, gdzie można do zwierząt łownych strzelać - kupuj śmiało i używaj za granicą. Tylko uwaga na Holandię - tam broadheady są zabronione przez prawo.

A ja myślałem ,że w Holandii zabronione są tylko broadhedy mechaniczne   ???
Jakiś tam łuczek jest .....

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2011, 01:48:35 pm »
P.S. a propos noża myśliwskiego - niedawno kupiłem za 15 (słownie piętnaście) zł na jakimś odpustowym straganie potężnie wyglądający nóż sprężynowy. W czasie ostrzenia lekko przejechałem po kciuku - i mam dwa szwy. Nie rozumiem, po co myśliwi kupują noże za kilkaset złotych, gdy taką taniochą przecinam płat surowego boczku z chrząstkami jednym łatwym cięciem?   

To zapraszam z takim nożem do lasu na kilkudniową wyprawę gdzie głównie musisz polegać na nożu.

kłamca

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2011, 03:01:16 pm »
polecam forum knives.pl/forum!!

tam sa tacy sami maniacy jak tutaj... po co luk za 3000 skoro za 500 tez strzela? m?


 ;D  ;D ;D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
zapraszam!

Ali

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2011, 03:22:17 pm »
Twój nóż stępił sie pewnie po przejechaniu po kciuku a PROFESIONALNY nóż myśliwski jest z takiego stopu stali że moze przaz długi czas nie widywac się z ostrzałką i napewno nie zardzewieje i nie pęknie więc jest wart wydania większej kwoty niż 15zł :) ;)

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2011, 04:04:15 pm »
Groty Montec G-5 polecam, a nóż nie musi być drogi, nóż to narzędzie do cięcia, osobiście bardzo chętnie korzystam z kupionego na bazarze za złotych polskich dwadzieścia noża rzeźnickiego.Znakomite noże myśliwskie Szwedzkiej firmy Frosts można kupić za niecałe 40zł,na naszym rynku od kilku lat, firma z ponad stuletnią tradycją,stal laminowana,oprawa plastikowa,może kogoś mierzić,ale nie puchnie od wody,i dobrze leży w dłoni,...:)
Samick Woodsman 50#

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 04, 2011, 05:24:43 pm »
Jako myśliwy z 12-sto letnim doświadczeniem powiem tak. Trzeba znaleźc kompromis, pomiędzy twardością klingi a możliwością jej ostrzenia. Noże nawet z najlepszej stali też się tępią. Że nóż trochę się zaczerni bądź też zaczerwieni, to efekt tylko estetyczny. W praktyce ja osobiście wolę go od błyszczącego TWARDZIELA. Dlaczego? Ano dlatego że twatdziel potrafi pęknąc, że go trzeba długo ostrzyc diamentową osełką a nóż ze stali miększej naostrzę na kamieniu i w razie zgięcia wyprostuję.
Dostałem od Adama Cymkiewicza taki nóż ze stali jaką preferuję (sam go zrobił), obrobiłem nim w jeden dzień 10 byków daniela. Jak się przytępił? Pare posiągnięc o byle kamień i robi dalej. Mam też nóż ze stali której nie lubię. Na szczecinie dzika się przytępi (błoto piach) i pół godziny jazdy diamentem.
Dobre i tanie noże robi francuska firma OPINEL. 40zł i mamy składany nóż z bardzo prostą blokadą ostrza.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

Monster

  • Gość
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 20, 2012, 06:50:17 pm »
Groty Montec G-5 polecam

Wczoraj doszły, dziś z nich strzelałem. Faktycznie można polecić. Strzały lecą jak z fieldpointami, tylko trzeba było zmienić strzały na nieco niższy spin i trochę pomajstrować w ustawieniach podstawki. Solidne, grube, wyglądają na trwałe i wielokrotnego użytku. Oddałem ponad 100 strzałów jednym grotem by nie stępić wszystkich - i ten jeden się nie stępił widocznie. Za to pewnie potem będzie problem z ostrzeniem gdy się w końcu stępią. Tną bardzo dobrze.  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 06:59:20 pm wysłana przez Monster »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: GROTY BROADHEADS
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2012, 07:05:30 pm »
Groty Montec G-5 polecam
Za to pewnie potem będzie problem z ostrzeniem gdy się w końcu stępią. Tną bardzo dobrze.  

http://www.youtube.com/watch?v=XBg4aYBAdt0

Ostrzenie raczej łatwe, trzeba mieć dobrą ostrzałkę diamentową..

Bardzo porządne groty.. :) mi też dosyć dobrze latały, ale dochodzę do wniosku, że trzeba mieć i tak łuk do normalnych grotów i łuk do bojowych (lub celownik z wygodnym i szybkim micro.. bez kluczy), dosyć ciężko jest pogodzić 2 typy strzał bez poprawek na celowniku lub wyrzutni, wagowo takich samych.

Ciekawy jestem tych grotów.



http://www.newarchery.com/products/1-11/broadheads/shockwave.html

U Dawida są w dobrej cenie, a jest to produkt firmowy, z chęcią usłyszałbym opinie o tych maleństwach :)

czubek wygląda trochę jak do punktowania średniowiecznej zbroi  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2012, 07:10:21 pm wysłana przez PP »
zapalony łucznik