Autor Wątek: Pękające nocki...  (Przeczytany 3643 razy)

Marcin B.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Pękające nocki...
« dnia: Luty 18, 2008, 10:22:43 pm »
Witam wszystkich serdecznie. Mam pewien problem a mianowicie dotyczy on pękających nocków w czasie zwalniania cięciwy. W ostatnim czasie zdarzyło mi sie to już ze 4 razy. Po pierwszym pęknięciu przed każdym następnym strzałem sprawdzałem nasadkę czy przypadkiem wcześniej nie "oberwała", jednak pomimo tego ze wszystko z nimi było ok zdarzyło mi sie to kolejne 3 razy. Zastanawiam sie co może być tego przyczyną. Nasadka pęka dokładnie na pół, zaś cięciwa wydaje przy tym bardzo nieprzyjemny odgłos (zrywanej linki). I tutaj mam pytanie - czy taki strzał przy pękającej nasadce nie jest tzw suchym strzałem? Osobiście wydaje mi sie że nie bo strzała za każdym razem dolatywała do strzałochwytu i się w niego wbijała prawie tak głęboko jak strzały wystrzelone normalnie. Czy ktoś z was miał podobny problem? Co robić?

pozdrawiam
Marcin

R.BHunt

  • Gość
Odp: Pękające nocki...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2008, 10:26:35 pm »
Jaki łuk? jakie strzały?

Marcin B.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pękające nocki...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2008, 10:54:18 pm »
łuk to Hoyt Cybertec naciąg 73# długość naciągu 29,5 cala Strzały Easton Gamegetter 2317 300

pozdrawiam

ReAkToR

  • Gość
Odp: Pękające nocki...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2008, 11:10:02 pm »
raz coś takiego mi się zdarzyło... dostałem nockiem w rękę i w pierwszym momencie myślałem że mi palec urwało... miałem naklejany nock, takie naklejane na stożek nocki nie są najlepszym rozwiązaniem, zamówiłem komplet insertów i nocków wsadzanych w strzałę do wszystkich moich strzał ze stożkiem, zetnę końcówkę wkleję insert i po sprawie. Naklejane nocki to kiszka... Takie jest moje zdanie.

podobne rzeczy się dzieją jak strzelasz z palców na ustawieniach przygotowanych pod spust. Przy słabszych łukach to się rzadko zdarza ale przy sile powyżej 60# trzeba na to bardziej uważać...


adamc1

  • Gość
Odp: Pękające nocki...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2008, 08:03:44 am »
Stosunkowo wcześnie zmieniłem strzały i nie używam modeli ze stożkowym zakończeniem na które nakleja się nasadki właśnie z powodu ich  częstego rozlatywania się .
Pozdrawiam

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Pękające nocki...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2008, 08:32:40 am »
Powód pękania nasadek:
1. za małe nocki w stosunku do średnicy cięciwy
2. nocki z kiepskich materiałów
3. za lekka strzała w stosunku do twardości łuku
pozdrawiam
marcin