Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane z techniką strzelania

Wyniki punktowe na 18m i 50m WA

<< < (2/81) > >>

estelo333:

--- Cytat: Robroy28 w Październik 30, 2011, 06:58:30 pm ---Witam
Na forum jest dużo cennych porad dla każdego łucznika.
Mnie jednak interesuje jak Wam wychodzą strzelania na podane wyżej odległości i nie tylko.
Podzielcie się swoimi wynikami  ;). I nie chodzi o to że ktoś strzelił  trzy dziesiątki. Jakie wyniki uzyskujecie oddając pełną serie? No i do jakich tarcz celujecie?
Np tarcza 120cm odległość 20m  :D
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---


masz łuk HOYT PRO ELITE XT2000 TARGET 60#
i interesują cie wyniki do tarczy 122cm z odległości 20 m ?? ;D

ja mam tarcze 122cm, i łuk Nova więc ja moge ci dać wyniki jak ją rozłoże ;D

no ale ty z 20m powinieneś walić do tarczy przynajmniej 40cm a nie 120 ;D !!

Tomasz Szybalski (Sonix):
Hej.
Wyniki zależą od wielu czynników np. stres, samopoczucie, otoczenie itd. Na treningach jeszcze nie miałem wyniku poniżej 272 z odległosci 18m do dedykowanej na tą odległość tarczy. Na zawodach których byłem w Milówce (moje pierwsze zawody) pierwszy wynik miałem 256 druga runda była już lepsza bo zmieściłem się w mojej "normie" treningowej.

Hungry:

--- Cytat: Robroy28 w Październik 30, 2011, 06:58:30 pm ---...Podzielcie się swoimi wynikami  ;). I nie chodzi o to że ktoś strzelił  trzy dziesiątki. Jakie wyniki uzyskujecie oddając pełną serie? ...
--- Koniec cytatu ---

najpierw piszesz że nie interesują cię wyniki 3 strzał, a potem że chodzi ci o pełną serię (seria = 3 lub 6 strzał)  ???

Pewnie chodziło ci o pełną "odległość"

odległość =
    * np. 10 serii po 3 strzały na 18 metrów , a kwalifikacje na zawodach tarchowych składają się z 2 strzelaonych odległości (60 strzał)
    * np. 6 serii po 6 strzał na 50 m, a kwalifikacje to 2 odległości (72 strzały)

Piotr Kociołek:
A u mnie, w łucznictwie tarczowym - przez dłuuuugi czas wynik treningowy był większy średnio o ok. 20pkt. od wyniku osiąganego na oficjalnych zawodach. Ostatnio tę potężną dysproporcję udało mi się zmniejszyć do 3 punktów, co poczytuję sobie za moje osobiste, duże osiągnięcie  8). Zobaczymy czy to okaże się trwałą tendencją.

Robroy28:

--- Cytat: Darek Gawryś w Luty 24, 2012, 10:06:40 am ---najpierw piszesz że nie interesują cię wyniki 3 strzał, a potem że chodzi ci o pełną serię (seria = 3 lub 6 strzał)  ???

Pewnie chodziło ci o pełną "odległość"

odległość =
    * np. 10 serii po 3 strzały na 18 metrów , a kwalifikacje na zawodach tarczowych składają się z 2 strzelanych odległości (60 strzał)
    * np. 6 serii po 6 strzał na 50 m, a kwalifikacje to 2 odległości (72 strzały)

--- Koniec cytatu ---
Tak masz rację chodziło o pełną odległość 10 serii po 3 strzały na 18 metrów mój błąd


--- Cytat: Tomasz Szybalski (Sonix) w Luty 21, 2012, 11:55:12 pm ---Wyniki zależą od wielu czynników np. stres, samopoczucie, otoczenie itd. Na treningach jeszcze nie miałem wyniku poniżej 272 z odległosci 18m do dedykowanej na tą odległość tarczy. Na zawodach których byłem w Milówce (moje pierwsze zawody) pierwszy wynik miałem 256 druga runda była już lepsza bo zmieściłem się w mojej "normie" treningowej.

--- Koniec cytatu ---
Dużo nie strzelałem na zawodach ale dzisiaj już wiem że wyniki w znacznym stopniu zależą od umiejętności radzenia sobie ze stresem. Stres na zawodach jest nie porównywalny  żadnym innym stresem, przynajmniej u mnie. Stajesz przed tarczą obok ciebie strzela inny łucznik którego nie znasz i... wtedy zaczynają się schody, nogi mam jak z waty, ręka łuczna drży, czuję niesamowite emocje. Takiego stresu jak na zawodach nie doświadczyłem nigdy, matura egzaminy przy tym to pikuś.
Najtrudniejsza jest pierwsza odległość 10 serii po 3 strzały na 18 metrów. Ostatnio byłem w Teresinie, pierwsza odległość  i wynik 270pkt, obok mnie inny łucznik 282pkt.Co mogłem zrobić? NIC. Uspokoiłem się, pomyślałem że nie mam co się z nim ścigać i robiłem swoje. Udało się strzelić w drugim podejściu 280pkt.
A jeśli chodzi o większe odległości się nie wypowiadam bo nie strzelalem ich na zawodach a treningi to nie to samo

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej