Autor Wątek: Wyniki punktowe na 18m i 50m WA  (Przeczytany 149230 razy)

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 10, 2016, 09:01:55 pm »
Chyba w sklepie Robin-Hooda to było. Naczekałem się. One może i mają jakiś sens, ale zdaje się zależeć od relacji między posiadanym na lipku kręgiem a średnicami tych mimośrodowych orbit. Być może ten krąg mam o złej średnicy, bo nie czułem, żeby "coś się działo" szczególnego.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 10, 2016, 09:10:22 pm »
Spoko Igor....jak masz PSE to przecież możesz sobie DL regulować. Nie ma w tym żadnej wiedzy tajemnej. A później to juz poszukiwania bo nie ma jednego ustawienia pasującego pod każdego.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 10, 2016, 09:51:08 pm »
Spoko Igor....jak masz PSE to przecież możesz sobie DL regulować. Nie ma w tym żadnej wiedzy tajemnej. A później to juz poszukiwania bo nie ma jednego ustawienia pasującego pod każdego.

Wiem, ale niestety u mnie trzeba to robić na prasie i mam trochę obawy przed kręceniem bloczkami i zdejmowaniem kabli, żeby nie rozwalić synchronizacji...
W tym Xpression od Ciebie jest super - dwie śrubki - jedna od długości naciągu, druga od ściany i koniec.
U mnie 6 śrubek w tym dwie są w takich miejscach, że zasłaniają je ramiona.

Ale nic to, bo zaśmiecam wątek :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 10, 2016, 10:34:07 pm »
Jak nie skręcisz ani nie rozkręcisz sznurków to nic sie nie zmieni. A i prasa niepotrzebna, wystarczy druga osoba która lekko napnie łuk.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 10, 2016, 11:12:29 pm »
Jak nie skręcisz ani nie rozkręcisz sznurków to nic sie nie zmieni. A i prasa niepotrzebna, wystarczy druga osoba która lekko napnie łuk.

Ostatnim razem jak tak próbowałem to mi kable spadły i mało camów nie rozwaliło, więc raczej podziękuję :)
Spróbuję na prasie, od dwóch godzin oglądam filmy i porównuje chwyty i pozycje zawodników, w poniedziałek się będę bawił.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 11, 2016, 07:12:55 am »

Pamiętaj że istota formuły BTK to 36 strzał na 50m i 30 na 18m. W międzyczasie nie możesz sobie nic próbować. Jak zaczynasz to już do końca :)


Dlatego odrazu nadmieniłem, że to treningowo w formule BTK żeby później nie było że trenuję między strzelaniem turniejowym :) turniej to turniej, a fakt że nikt nademną nie stoi ułatwia sprawę bo mniej stresu i chyba stąd taki wynik :) niemniej poprzeczkę sam sobie postawiłem wysoko, teraz nie można odpuścić ^^
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 11, 2016, 08:53:20 am »
Jak jest już jakaś poprzeczka to pózniej sie zaczyna ciagnąć. Strzelasz sobie chcąc dobrze, a wynik wychodzi jak zwykle.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 11, 2016, 01:21:17 pm »
Ja tam Tomku widzę,że trzeba się poważnie brać do roboty, Bo Koledzy mocno atakują i niedługo sukcesem będzie bycie w najlepszej dziesiątce w BTK 2016.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 11, 2016, 04:14:17 pm »
To nawet koledzy potwierdzają że poziom łucznictwa bloczkowego przez ostatnie lata poszedł w Polsce mocno w górę. Trzeba będzie spiąć pośladki i brać się do roboty  8)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 11, 2016, 04:27:42 pm »
Jak widziałem, co tu niektórzy strzelają, Panowie, to to są wyniki zbliżone do podium na Nowakowskim ostatnim - nawet przy założeniu "obniżki turniejowej", więc generalnie tu - na grupie, jest b. wysoko. Już trochę poznałem siebie i wiem, że doczłapanie do kolejnej poprzeczki (czyli częste odwiedzanie 340 z obu stron) to sprawa na parę miesięcy dla mnie... Nie ma strachu, trochę Was jeszcze będę gonił ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2016, 04:29:20 pm wysłana przez Boonk »
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 11, 2016, 10:53:58 pm »
Dlatego warto jeździć na zawody, żeby szybko otrzaskać się z zasadami, emocjami, itd.
Poza świetnymi ludźmi i fajną atmosferą (bo jak się nie napinasz na wynik to zabawa jest jeszcze lepsza) łatwiej opanować głowę :)

Ja na razie życiówkę strzeliłem na 326 pkt, ale mam nadzieję podejść pod 335 pkt w wakacje.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 11, 2016, 11:39:46 pm »
No to idziemy sobie równo w stronę Kolegów :)
Coś tam pamiętam z turniejowych klimatów - choć byłem wtedy ciut młodszy, bo 20 lat. :D Teraz blokują mnie już tylko formalności i "tylko" praca zawodowa.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 12, 2016, 04:15:11 pm »
Pewnie każdy z Was miał kiedyś taki swój "dzień konia". Dzisiaj padło na mnie i po seriach: 56,56,57,59,60,59( 9 x X,żadnej ósemki) ustanowiłem swój nowy rekord wynikiem 347 ptk. Czyli stary poprawiony aż o 6 ptk :o.
Miałem trochę farta bo z 10 strzał utkwiło w linii pomiędzy 9-ką a 10-tką,jednak wyraźnie szarpiąc dziesiątkę. X-ów też mało,ale jednak udało się fajnie strzelić.
Tym razem poświęciłem troszkę więcej czasu na rozgrzewkę. Zwykle strzelam 7-8 strzał i zaczynam punktowane serie,ale tym razem strzeliłem z 20 razy i dopiero zacząłem punktowaną.
Po pierwszych trzech,takich powiedzmy sobie średnich seriach, wróciłem do setu obciążenia, który przynosił mi w Xpression najlepsze skupienia. Próbowałem cos ostatnio w tym temacie zmienic. Bo ten układ obciążenia nie jest taki typowy i powiedział bym  nie podręcznikowy. Odjąłem tylko 2(i aż 2 ) ciężarki uncjowe(teraz jest 8 na bocznym i 11 na przednim stabie) i statyka od razu mi sie poprawiła. Aż nie chciało mi się wierzyć,że stanowiło to taką róznicę. I w następnych seriach czułem,ze mi dobrze idzie. Szczególnie dumny jestem z tej ostatniej ,bo wiedziałem że jest szansa na dobry wynik i adrenalina trochę skoczyła. Jeszcze pierwszy strzał wydawało mi się,że zerwałem i że to może być góra 8-ka. Ale następne wpakowałem w tarczę bardzo pewnie. Czułem ,że dzis moc jest ze mną i to było pięć 10 pod rząd. A ta zerwana okazała się mocną 9-tką ,bardzo bliską linii 10-tki.
Jestem happy .

PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 12, 2016, 04:55:48 pm »
Paweł bardzo dobry wynik, gratulacje.

Nowoczesny telefon komórkowy z dotykowym ekranem ...

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Wasze wyniki styrzelań na 18m i 50m
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 12, 2016, 05:09:06 pm »
No i gratulacje :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike