Autor Wątek: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?  (Przeczytany 40676 razy)

lucznikruda

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 31, 2011, 11:10:45 pm »
Cytuj
Z tego, co mi wiadomo, to te same reguły dotyczą też dofinansowania klubów sportowych. I to nie rzecz marginalna ale w moim mniemaniu meritum tej dyskusji.

Niestety ale tak wyglądają Polskie realia. Samorządy niechętnie finansują kluby sportowe, które uprawiają nietypowe sporty. Między innymi takim nietypowym sportem jest łucznictwo. Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę ja ciężko jest zdobyć jakąkolwiek pomoc finansowa dla klubu. Klub, który prowadzę od dwóch lat cały czas boryka się z brakiem funduszy. Głównym powodem takiej sytuacji jest brak ośiągnięć (tak się tłumaczą władze miasta). Dlatego medale, które przywieźliśmy z Mistrzostw Polski 3D FITA ( a było ich sześć) będą naszą główną kartą przetargową w pozyskiwaniu funduszy w przyszłym roku.
Jeżeli o mnie chodzi to jest w pełni za tym by wszystkie zawody 3D były organizowane pod szyldem PZŁucz wtedy nasz kalendarz zawodów rozszerzy się o zawody 3D.

comando

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 31, 2011, 11:15:19 pm »
Ja  zawsze myślałem że jestem wygadany ale w tej chwili słów mi brakuje!!! Powiem tyko tyle że decyję o podjęciu rozmów z POLSKIM ZWIĄZKIEM podjąłem sam( w czasie rozmów byłem jeszcze prezesem X10) i bez aprobaty działaczy!!! Nikt mnie nie delegował...... nie no to jest straszne! Jak bardzo ludzie chcą pokazać że wszystko co się dzieje bez nich by się nie udało !!! I w tej chwili tylko czekać jak się okaże że ten wątek trzeba usunąć dla dobra PŁ 3D !!!Kolega Michał chyba też jest w szoku, bo te dwa cytaty pozostawił bez komentarza! Teraz nastąpi cisza a to co w tym wątku było najważniejsze zostało przyćmione jakimiś gierkami! To mało wam że w tak sympatyczny sposób pozbyliście się mnie z zarządu klubu? Który stworzyłem a dla zawodników w czasie kiedy było ciężko i nie było hali użyczałem wszystkiego czym dysponowałem? Wziąłem nieodpłatnie was pod swój dach (który a pro po dośc mocno oberwał przez wielomiesięczny obstrzał) Wielkie dzięki!!!

Jeleń

Swoją drogą ciekawa musiała być ta rada Darka Gawrysia o której dowiadujemy sie w dziale Poznajmy się! To co tu się dzieje to komedia czy dramat?

 
 
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2011, 11:45:49 pm wysłana przez comando »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 31, 2011, 11:47:28 pm »
Kolega Michał chyba też jest w szoku, bo te dwa cytaty pozostawił bez komentarza!
Nie, nie jestem w żadnym szoku. Liczyłem, że po przedstawieniu problemu pojawią się konkretne argumenty i konkretne decyzje. Zamiast tego poczułem się jak gówniarz, któremu na odczepnego wciska się ciemnoty.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 31, 2011, 11:57:20 pm »
Cóż na zebraniu sprawozdawczo wyborczym sam osobiście odmówiłeś kandydowania do zarządu klubu, oraz sam osobiście na pytanie dotyczące odpłatności za miejsce do treningu które udostępniłeś swoim klubowym kolegom ( z Jaworza i okolic, ja tam nie trenowałem ) odpowiedziałeś że  nie chcesz żadnych pieniędzy.
Jeżeli chodzi o Twoją niedyspozycję, polegała ona na zaniechaniu czynności rozmów i działań  które to miałeś wykonać (sam je sobie wymyśliłeś i narzuciłeś).
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 12:02:45 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 01, 2011, 12:05:30 am »
Lucjan to co tutaj się dzieje to dramat, w pełnym tego słowa znaczeniu.
Dramat który kreowany jest przez Ciebie, nie wiem po co i dlaczego, mam jakieś swoje teorie ale niekoniecznie są one zgodne z rzeczywistością.
Jedno jest pewne traktowałem Cię jak brata, Ty natomiast epatujesz emocjami których nie rozumiem.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 12:20:59 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 01, 2011, 12:21:26 am »
Jeżeli chodzi o Twoją niedyspozycję, polegała ona na zaniechaniu czynności rozmów i działań  które to miałeś wykonać (sam je sobie wymyśliłeś i narzuciłeś).
Polski Związek łuczniczy chętnie i drzwi są już otwarte wcieli w swoje szeregi łuczników strzelających 3D i FIELD, wyda licencje zawodnicze i da naszym imprezą prestiż. Odpada cała buchalteria którą ktoś społecznie musiałby robić! Jest też obiecane miejsce w Zarządzie PZŁ, Specjalisty do spraw łucznictwa terenowego. Więc czego chcieć więcej?
To jak to w końcu jest? Są ustalenia z PZŁ czy ich nie ma?

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 01, 2011, 12:28:00 am »
W końcu jest na mój stan wiedzy tak.
Lucjan prowadził  rozmowy z PZŁ, na zebraniu sprawozdawczo wyborczym ustaliliśmy że rozmowy powinny być poparte notatkami lub pisemnymi protokołami.
Lucjan rozmawiał na temat zwodów fita 3d które się odbyły oraz w zakresie innym bliżej mi nie znanym.
Po zawodach FITA 3D przestał się kontaktować z nami więc nie znam zakresu jego działań.
Przesłałem mu protokół z informacja dotycząca zawodów 3d fita który miał dostarczyć do PZŁucz. Ale taki protokół nigdy nie pojawił się na stronie PZŁucz. a Lucjan przestał odbierać telefony i rozmawiać ( przynajmniej ze mną)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 01, 2011, 12:32:23 am »
Oficjalne ustalenia  z PZŁ nie są spisane lub nic o takich dokumentach nie wiadomo. Dlatego na ostatnim zebraniu ustaliliśmy sposób postępowania który nie zatrzyma toku w działań na rok przyszły.
Wiem że część ustaleń była przez Lucjana prowadzona droga mailową kilka z tych maili miałem nawet u siebie ale zmieniałem w międzyczasie komputer i nie wszystko zarchiwizowałem.
Więc to co zostało ustalone, wie tylko Lucjan i jego rozmówca.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 01:53:46 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 01, 2011, 12:42:43 am »
Dziękuję za wyjaśnienie. Liczyłbym, że w dalszej dyskusji będziemy skupiali się mniej na tym co sami piszemy a czytali uważniej co piszą inni. I zadecydujmy, czy grzebiemy w przeszłości czy planujemy przyszłość.

Skoro Lucek pisze, że są jakieś ustalenia pomiędzy nim a p. Jerzakiem i te ustalenia  mogłyby być pomocne w pozyskiwaniu środków na rozwój osób z talentem łuczniczym czy klubów takich jak Darka to działajmy. Nie odkładajcie tego wszystkiego na bliżej nieokreśloną przyszłość tylko dlatego, że nie macie woli się porozumieć i wymienić informacją.

P.S.
Jeżeli protokół nie dotarł do PZŁ - bo Lucek zawalił sprawę - to chyba nie był to wielki problem, żeby ktoś inny go dostarczył?

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 12:54:31 am wysłana przez _michaś »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 01, 2011, 12:52:39 am »
Michale zamysł pierwotny Lucjana był taki ułoży się on z PZŁuczem i zajmie w nim miejsce specjalisty do spraw 3D.
Nie wiem co się stało, niemniej ten plan jak na razie nie został zrealizowany.
Poza tym nie da się prowadzić działań bez wzajemnego kontaktu, pisałem już w tym wątku że czekamy aż powróci na właściwe sobie miejsce.
Tyle ze moje słowa zostały zrozumiane jako obraza. Zdaje sobie sprawę że nie jest ważne to co mówimy, ważne jest to jak zostajemy zrozumiani.
Czasem pryzmat emocji uniemożliwia widzenie.

Dla wyjaśnienia dodam jakie nam przyświecały cele do osiągnięcia z PZŁ .

Wzajemne honorowanie licencji ( aby zawodnicy tradycyjni nie strzelający na zawodach tarczowych fitowskich nie musieli stawać się członkami PZŁ)

Dostosowanie regulaminów do realiów zawodów rozgrywanych w ramach międzynarodowego pucharu organizowanego z Węgrami Słowakami i Czechami lub organizowanie tych zawodów na podstawie regulaminów przyjętych w tych krajach.

Uzyskanie w miarę możliwości refundacji kosztów związanych z obsługa sędziowską.


« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 01:05:37 am wysłana przez Adam Cymkiewicz »

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 01, 2011, 01:03:09 am »
Michale zamysł pierwotny Lucjana był taki ułoży się on z PZŁuczem i zajmie w nim miejsce specjalisty do spraw 3D.
Nie wiem co się stało, niemniej ten plan jak na razie nie został zrealizowany.
Wnoszę w takim razie, że jesteśmy gdzieś na etapie realizowania tego planu. Jak widać jest w naszym środowisku przychylność wstąpienia w szeregi PZŁ. Pozostaje za to pytanie, kto w zarządzie PZŁ zajmie miejsce specjalisty d/s 3D.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 01, 2011, 01:07:11 am »

Mniemałem jak do tej pory że Lucjan.

_michaś

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 01, 2011, 01:16:56 am »
Skoro pracował tak długo nad tematem, że go wypracował to pewnie, że mu się należy.

P.S.
Odnoszę wrażenie, że jesteśmy u końca tego przydługiego sporu.

comando

  • Gość
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2011, 01:21:35 am »
Chłopie a wyślij sobie tych swoich delegatów. Ja generalnie mam już dość bo przestało mnie to wszystko bawić referendum już praktycznie macie, pozostało przybić sobie piątke i coś cie wymyślili to macie!!! Ja jak mówie że zupełnie wycofuję się z pomocy w uzyskaniu NORMALNOŚCI to też tak robię!!! Ty aspaniały dyskutancie i wszechwiedzący człowieczku!!! Ustępuję pola dla dobra Polskiego 3D. Od tego momentu obcieranie moim imieniem dupska bedę traktował jako obrazę osobistą na co sobie nie pozwolę! Z dniem dzisiejszym sprawa dalszych losów PŁ3D jest mi obca!!!

Lucjan Socha
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 01:27:35 am wysłana przez comando »

Achim Krupa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Co dalej z Polskim Łucznictwem 3D?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 01, 2011, 07:25:29 am »
1 listopada. Nostalgia i zadumanie.
Bardzo często ludzie doceniani są dopiero wtedy, kiedy ich już między nami nie ma. Potem odznaczenia pośmiertne, honory i inne pierdoły!!
A wystarczyłby jeden uścisk dłoni i szczere dziękuję. Ku... dlaczego tacy jesteśmy? ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 07:27:05 am wysłana przez achim »