Autor Wątek: Co wybrać?  (Przeczytany 5918 razy)

Pasacio

  • Gość

adamc1

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2008, 10:04:37 pm »
a co Ty właściwie chcesz kupić tzn obojętne
 byle tanie czy masz też inne kryteria

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 10:35:16 pm »
Hej!

Przyjacielu! Niebezpiecznie zbliżasz się do pozycji spamera. Nikt nie odmówi Ci odpowiedzi - o ile pozwolisz nam na ocenę i zrozumienie Twoich potrzeb.
Łuk (szczególnie bloczkowy) kupuje się "na wymiar" czyli MUSI odpowiadać Twoim rozmiarom "fizycznym", tzn. wzrost i rozstaw ramion. W uproszczeniu ten ostatni wymiar podziel przez 2,5 i przelicz na cale. Niestety to nie jest uniwersalny sposób!!!
Indywidualna budowa każdego z nas może wpłynąć na dobranie konkretnego łuku dla siebie! Tym samym - zważywszy na niemałe ceny sprzętu - nikt nie chce ryzykować porady "w ciemno". Nie dziw się zatem, że nie otrzymujesz odpowiedzi na swoje zapytania!
Jeśli naprawdę chcesz poważnej porady, to zdradź swoją lokalizację. Na tym forum pisze wielu bloczkowców i na pewno znajdzie się łucznik/klub w rozsądnej odległości od miejsca Twojego zamieszkania.
Poproś o spotkanie! Nikt z nas Ci nie odmówi!!! Zmierzymy Cię, Pogadamy i wyklarujemy Twoje Potrzeby pod kątem: "co chciałbyś kupić" i "co jest realne".
Podsyłanie ofert z internetu to NIE jest dobry sposób!. Nikt z nas nie weźmie odpowiedzialności za Twoje ewentualne niedopasowanie się do sprzętu.
Zaufaj, wydatek (minimalny) na podróż celem odbycia 1 (jednej!!!) rozmowy, może zaoszczędzić Ci mnóstwa frustracji wywołanej zakupem złego sprzętu.
Niemal wszystkie łuki pokazane przez Ciebie są OK. Pytanie brzmi ile z nich pasują do Twoich wymiarów i preferencji!!!
Zastanów się.

Pozdrawiam
Maciek

P.S. Na ew. odpowiedzi czekaj do poniedziałku. Większość forumowiczów (Bloczki) będzie na zawodach w ten weekend).

P.P.S. To oczywiście skierowane jest to Pasacio. Adamc1 (jak sądzę) podziela moje zdanie  ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 10:44:27 pm wysłana przez msl72 »

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2008, 11:51:08 am »
panie Macku zainteresowal mnie ten wontek. byc moze ja moglbym skorzystac z takiej rady, rozmowy z fachowcami. mieszkam w brzegu opolskim. jesli jest jakis klub bloczkowy w poblizu mojej miejscowosci to chetnie podjechalbym ze swoim bloczkiem i byc moze ktos kto sie zna na tym lepiej bylby w stanie poustawiac mnie i moj luk:):)

jak najlepiej poszukac takiego klubu albo chociaz jednego profesionalnego bloczkowca w poblizu brzegu?

pozdrawiam
adrian
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

adamc1

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 12:32:51 pm »
Skontaktuj się z Reaktorem on jest z Lędzin koło Opola znajdziesz go na tym forum
Pozdrawiam

Pasacio

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2008, 09:35:18 pm »
Witam!
Po przeliczeniu wychodzi 55 cali z małymi liczbami po przecinku.
Przepraszam za nieobecnośc na forum ale obowiązki szkolne zywają (nadmiar prac domowych)

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2008, 08:45:59 am »
Hej!

Coś Ci nie wyszło z tym liczeniem... Chyba, że rzeczywiście Twoja rozpiętość ramion to 3,5 metra  :o
Jeszcze raz (podam na swoim przykładzie):
194cm rozpiętości ramion (od końca palca środkowego) daje 76,38 cala. To podzielone przez 2,5 daje 30,55 cala długości naciągu.
A w praktyce - mam łuk o długości naciągu 33, 5 cala (razem z pętlą spustową. 30,5 było za mało...

Pozdrawiam
Maciek

Pasacio

  • Gość
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2008, 12:09:33 pm »
Witam rozpietosc ramion to 181 cm

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2008, 01:02:13 pm »
Czyli z obliczeń wynika 28,5 cala. Ale to tylko przybliżenie. Może się okazać, że łuk dla Ciebie będzie miał od 27" do 30". Bez "przymiarki" się nie obejdzie. No chyba, że łuk będzie miał regulację właśnie w tym zakresie. Na szczęście wiele łuków taką możliwość regulacji posiada.

Pozdrawiam
Maciek

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2008, 02:34:13 pm »
a ja jestem obecnie w reykjaviku i mam zamiar kupic łuk z usa moj stary dobry pse zpstał w polsce i tu musze sue was poradzic co wybrac, w tym momencie na szczescie cena nie gra wielkiej roli, nareszcie;) ale im taniej tym lepiej problem dodatkowo w tym ze tu nic albo bardzo mało o łukach wiedzą sekcja łucznicza malutka i z tego co wiel głównie ludzie niepełnosprawni tam strzelają o bloczkach podejzewam tez mało wiedzą.interesuje mnie targetbow dlatego ze tu wieje i to mocno wiec strzela sie głównie wewnątrz rzadziej na zewnątrz. teraz mam juz internet wiec będę mógł częściej śledzić co dzieje się na forum. z góry dziękuę za jakąkolwiek pomoc.
Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2008, 03:34:52 pm »
Witam,

Jeśli język angielski nie jest dla Ciebie problemem, to polecam:

http://www.archerytalk.com/vb/forumdisplay.php?f=99

Jest to podforum poświęcone tylko i wyłącznie odsprzedaży używanych bloczków (target). Jest to ekipa bardzo zdyscyplinowana - i ze swojego doświadczenia (5 łuków zakupionych w ostatnim roku) - ani jeden nie okazał się "kitem".
Ceny zazwyczaj są naprawdę okazyjne. Warto spróbować.

Pozdrawiam
Maciek

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Co wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:09:29 pm »
czy mógł bym prosic linka do jakiegoś sklepu z nowymi łukami chodzi mi głównie o hoyt'y(katera xl, seven, vectrix xl) szukałęm na sieci jest sporo sklepów ale może ktoś z was ma jakieś doświadczenie w kupnie sprzętu z za oceanu. na archerytalk znalazłem tylko używane zawsze jest to jakaś alternatywa ale może pokuszę się o zakup nowego łuku. Bardzo proszę o odp.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???