Autor Wątek: Rekonstrukcja forum  (Przeczytany 17410 razy)

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2011, 04:33:17 pm »
Tak, ale te dane nie są podane jako informacja w moim profilu a to jest różnica. Poza tym podanie tych danych nie jest niczym zdrożnym na tym forum gdyż tyczy spraw związanych z naszą pasją. Wiele osób postępuje podobnie.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2011, 04:57:21 pm »
Popieram burykota i PB, w takiej propozycji:

1.   Tematy ogólne:
a.   Zasady korzystania z forum
b.   FAQ
c.   Powitalnia
d.   Hydepark (forum "polityczne")

2.   Łucznictwo tarczowe
a.   Łucznictwo klasyczne
b.   Łucznictwo bloczkowe
c.   Imprezy łucznictwa tarczowego

3.   Łucznictwo terenowe
a.   Łucznictwo 2D/3D/FIELD
b.   Myślistwo
c.   Imprezy łucznictwa terenowego

4.   Łucznictwo tradycyjne
a.   Łucznictwo barebow
b.   Łucznictwo historyczne
c.   Imprezy łucznictwa tradycyjnego

5.   Giełda sprzętu

6.   Inne tematy związane z łucznictwem


Oczywiście, to główne zarysy, do dopracowania
Pozdrawiam.

HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2011, 05:41:13 pm »
Podział tematyczny moim zdaniem nie jest zły, ale jak będzie inny to się każdy przyzwyczai.
Gorzej z dyscypliną piszących

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2011, 06:32:38 pm »
Tak się zastanawiam, czy rekonstrukcja jest w ogóle realna? Czy coś zmieni? Czy to w ogóle ma sens?

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2011, 06:35:10 pm »
Pomysł dobry.
Zamiast myślistwa, może.. łuk w łowiectwie, żeby z panami z piórkiem się jednoznacznie nie kojarzyło ;)
po za tym wydaje się być ok. normalna kolej rzeczy, że coś ewoluuje.
Miejmy nadzieję, że po tych burzach zrobi się ładna pogoda na naszym forum.
zapalony łucznik

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2011, 06:36:06 pm »
jest szansa że Twoje mieszkanie będzie puste.

Arek ma to sposoby aby nie było puste ;D ale to już bardzo prywatne bo tyczy się jego pracy

Roman Krupa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 462
  • Strzelać każdy może ...
    • Klub Łuczniczy A3D - Toszek
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2011, 06:47:00 pm »
Podział tematyczny moim zdaniem nie jest zły, ale jak będzie inny to się każdy przyzwyczai.
Gorzej z dyscypliną piszących
...
Tak się zastanawiam, czy rekonstrukcja jest w ogóle realna? Czy coś zmieni? Czy to w ogóle ma sens?

Tak, macie rację. Nawet do bałaganu można przyzwyczaić się. Prawdopodobnie sama rekonstrukcja niczego za wiele nie zmieni. Z czasem znowu będzie to samo.
Dlatego też, bardziej potrzeba Moderatorów działów.

Moderator ? osoba oceniająca komentarze, oraz inne treści wprowadzane na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej, serwisie społecznościowym lub na forum, zazwyczaj posiadająca dostęp do narzędzi technicznych, zarządzania treścią oraz kontami uczestników na poziomie wyższym niż zwykli uczestnicy (jak np. trwałe usuwanie komentarzy, blokowanie i/lub usuwanie kont). Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy , zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni i rozstrzyganie sporów między użytkownikami. Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych. Moderowanie może być wykonywane w trybie prewencyjnym ? publikacja treści zależy wtedy od moderatora - lub w trybie nieprewencyjnym.

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Moderator_(internet)


HU / Hoyt Rampage 60#, CU / Hoyt Vantage X7 58#
i jeszcze jakieś 10 innych

burykot

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2011, 07:16:22 pm »
Gdzie jest moderator, czy inny zarządca tego forum. Może w końcu da znać o sobie i wypowie się na powyższy temat. Jak twórca tej strony nie ma zamiaru nic uczynić to nasza dyskusja staje się bezprzedmiotowa.
Ryszard Bukański

Arkadiusz Socha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2011, 08:18:56 pm »
A to może jeszcze dostanie się Panu Markowi za to że dorośli ludzie piszą tu czasami bzdury? A on ma siedzieć i czytać to co  niektórym ślina na język przyniesie i poprawiać? To jest jego czas i on decyduje co z nim ma zrobić, a my powinniśmy być Mu wdzięczni za sam pomysł!I czuć się tu gośćmi a nie jak "u siebie" Wystarczy od teraz nie pisać bzdur i nie wdawać się w głupie dyskusje!!!Durne pytanie zostawić bez odpowiedzi a zaczepki ignorować ! A jak tak bardzo komuś to forum nie odpowiada to stworzyć sobie nowe!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 08:37:29 pm wysłana przez Arkadiusz Socha »
Łuki, strzały, akcesoria łucznicze ! Super zabawa, rekreacja !
KLIKNIJ!: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=15942067
Masz pytania? PISZ TYLKO w tematach DOTYCZĄCYCH aukcji!
Lub na mail: joachimallegro@o2.pl !!!

Karkasonne

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2011, 08:30:46 pm »
Poza tym i tak nie będziecie w stanie sprawdzić kto podaje prawdziwe dane...W pana wypowiedzi jest już stwierdzenie, że każdy jest oszustem. Anonimowi forumowicze powinni występować tylko jako goście.
Propozycje wysłane przez PB tez są ciekawe. Na pewno można znaleźć jakiś złoty środek wszystkich satysfakcjonujący.
Ryszard Bukański


Idea takiej jawności nie przemawia do mnie. Może obecni użytkownicy by to przełknęli, ale jestem pewien, że znacząco obniży to napływ nowych użytkowników, bo nikt nie ma ochoty na dzień dobry legitymować się, a i tak większość znamy z imienia i nazwiska.

Rosomak

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2011, 08:51:08 pm »
Karkasonne - nowi użytkownicy- ja osobiście mam ich dosyć-  pierwsza strona działu tradycyjnego w dziale o sprzęcie jest 6 tematów pod tytułem "pierwszy łuk". Nie dziwię się N czy innym że czasami wybuchają bo lenistwo to straszna rzecz...
Tym bardziej anonimowość temu służy -lenistwu.
Podanie imienia i nazwiska to przecież nie permanentna inwigilacja tylko grzeczna prezentacja.

Nowe forum też nie zda egzaminu bo zawsze się znajdą jacyś PIENIACZE , AWANTURNICY I ANONIMOWI TROLLE !!
Powinno być więcej Moderatorów i już.. I jak Arkadiusz mówi nie karmmy TROLLI... ;)
Przedtem na forum wszyscy prawie  się znali i poza pojedynczymi przypadkami było ok.
Napływają nowi którym się nic nie chce dla których łuk to chyba tylko zabawka a nie hobby i pasja bo dla mnie to tak wygląda.

_michaś

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 22, 2011, 09:14:10 pm »
Ten nasz łuczniczy świat jest taki mały, że pisanie pod pseudonimem czy imieniem i nazwiskiem absolutnie niczego nie zmieni. Osoby, które tu bywają doskonale wiedzą kim jest joopsa, bowman2, commando, PK,  Otto Flick, tomo, baila, burykot, itd... Z gierek typu "wymyślmy sobie pseudonimy" czy tam "podajmy swoje nazwiska" wyrosłem gdy byłem nastolatkiem.

Sposób pisania jest bardzo charakterystyczny dla poszczególnych osób. Na tyle, że gdyby nawet zrobić konkurs "ja Ci zacytuję a Ty zgadnij kto pisał" to byłby on dosyć prosty.

Myślę, że trzeba pisać tak, żeby nie musieć się czerwienić, gdy się swojego adwersarza spotka przy jakiejś okazji.

Arkadiusz Socha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 22, 2011, 09:37:13 pm »
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czemu coraz to większa grupa forumowiczów czai się w ukryciu na naszym forum? Wstyd czy o co chodzi? My tu piszemy o ujawnieniu się a pewna grupka nawet swój nik chowie!

Ukryci bawią się w chowanego?
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 09:40:20 pm wysłana przez Arkadiusz Socha »
Łuki, strzały, akcesoria łucznicze ! Super zabawa, rekreacja !
KLIKNIJ!: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=15942067
Masz pytania? PISZ TYLKO w tematach DOTYCZĄCYCH aukcji!
Lub na mail: joachimallegro@o2.pl !!!

Karkasonne

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 22, 2011, 09:39:25 pm »
Karkasonne - nowi użytkownicy- ja osobiście mam ich dosyć-  pierwsza strona działu tradycyjnego w dziale o sprzęcie jest 6 tematów pod tytułem "pierwszy łuk". Nie dziwię się N czy innym że czasami wybuchają bo lenistwo to straszna rzecz...
Tym bardziej anonimowość temu służy -lenistwu.
Podanie imienia i nazwiska to przecież nie permanentna inwigilacja tylko grzeczna prezentacja.

Nowe forum też nie zda egzaminu bo zawsze się znajdą jacyś PIENIACZE , AWANTURNICY I ANONIMOWI TROLLE !!
Powinno być więcej Moderatorów i już.. I jak Arkadiusz mówi nie karmmy TROLLI... ;)
Przedtem na forum wszyscy prawie  się znali i poza pojedynczymi przypadkami było ok.
Napływają nowi którym się nic nie chce dla których łuk to chyba tylko zabawka a nie hobby i pasja bo dla mnie to tak wygląda.

Można mieć ich dosyć, ale bez nich forum jest skazane na stagnację i w końcu śmierć naturalną przez powolne znikanie jednych użytkowników, a brak napływu innych. Dlatego byłbym ostrożny. Nie mówiąc już o tym, że mimo, że jest tu sporo osób znających mnie z nazwiska, nie mam wielkiej ochoty obwieszczać tego każdemu odwiedzającemu.