Autor Wątek: Rekonstrukcja forum  (Przeczytany 17411 razy)

burykot

  • Gość
Rekonstrukcja forum
« dnia: Październik 19, 2011, 05:55:20 pm »
Jak niektórzy zauważyli, nasze forum powoli przekształca się jarmark dla ludzi, którzy pragną tylko się pokłócić i komuś dopiec bez żadnej odpowiedzialności za słowo. Takie warunki stwarza ukrywanie się za pseudonimem. Widzę też, że coraz rzadziej na forum zaglądają, a co gorsze rzadziej się wypowiadają ludzie, którzy mają wiele mądrych rzeczy do powiedzenia. Jak taki poważny forumowicz ma się wykłócać i wyczytywać obelgi to wolą zrezygnować z uczestnictwa w tym forum. Każdy powinien podać swoje nazwisko i miasto w którym mieszka. Jeśli się nie podpisuje nazwiskiem to powinno być podane w stopce forumowicza. Takie ujawnienie się na pewno spowoduje większą odpowiedzialność za swoje wpisy. Nikt nie będzie wpisywał głupot wiedząc, że w jakieś perspektywie czasy stanie oko w oko z adresatem postu. Ja na przykład jeśli  będę chciał poczytać sobie wypowiedzi frustratów to otworze sobie pierwsze z brzegu forum polityczne i tam widac jest stan psychiczny polaków. Forum łucznicze powinno być tylko poradą i wsparciem dla łuczników.
Druga rzecz to proponuje nowy podział tematyczny.
Czytając posty na naszym forum, coraz bardziej przekonuję się , że forumowicze wypisują swoje sentencje byle gdzie, nie parząc na temat postu.  Myślę, że trzeba rozgraniczyć typy łucznictwa. Łucznictwo tarczowe, łucznictwo PBA, łucznictwo tradycyjne. Każda z tych dyscyplin rządzi się swoimi prawami, zarówno w zakresie regulaminów, technik strzelania jak i doboru sprzętu. Uczestnicy forum i tak nie rozgraniczają tematów związanych ze sprzętem i techniką strzelania. Jestem prawie pewien, że nowy podział ułatwił by szybsze znalezienie tematów interesujących poszczególnych łuczników.
Przykład podziału:
Zasady korzystania z forum:
Łucznictwo tarczowe: 1. Łucznictwo klasyczne, 2. Łucznictwo bloczkowe,
Łucznictwo PBA: 1. Łucznictwo 3D, 2. Łucznictwo terenowe,
Łucznictwo tradycyjne: 1. Łucznictwo berbow, 2. Łucznictwo historyczne
Porady sprzętowe: 1.  Łucznictwo klasyczne, 2. Łucznictwo bloczkowe, 3. Łucznictwo tradycyjne
Tematy ogólne: Hydepark (forum "polityczne"), Imprezy łucznicze, Tematy ogólne
Giełda sprzętowa:

Jest to propozycja do przedyskutowania. Proszę o tylko poważne wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 09:06:09 am wysłana przez burykot »

Arkadiusz Socha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 85
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 17, 2011, 08:01:02 pm »
Jestem za! Ale Panowie i tak będą" robić" swoje!
Łuki, strzały, akcesoria łucznicze ! Super zabawa, rekreacja !
KLIKNIJ!: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=15942067
Masz pytania? PISZ TYLKO w tematach DOTYCZĄCYCH aukcji!
Lub na mail: joachimallegro@o2.pl !!!

N

  • Gość
Odp. : Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2011, 08:43:26 pm »
Witam serdecznie

Pomysl bardzo dobry ale obawiam sie ze obecny podzial jest juz dla wielu osob zbyt skomplikowany co powoduje niekiedy totalny tematyczny i tresciowy cicer cum caule...
Poza tym wielu forumowiczom-zwlaszcza nowym-nie chce sie przeszukiwac forum w celu znalezienia jakiejs informacji...zreszta po co, skoro mozna po raz milionowy zadac to samo pytanie i zawsze znajdzie sie ktos "uczynny" kto nie wytrzyma i ten milionowy raz odpowie...w ten sposob tworzy sie tu po prostu najzwyklejszy bajzel w ktorym niemal bezpowrotnie gina bardzo cenne i rzadko spotykane tresci...

Owy bajzel wciaz rosnie, poniewaz poza administratorem nie ma tu choc jednego moderatora ktory moglby go od czasu do czasu posprzatac... a szkoda...

Pozdrawiam
"na rozdrozu"
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2011, 09:06:12 pm wysłana przez N »

_michaś

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2011, 11:05:12 pm »
Ostatnimi czasy ubyło nam z forum kilku trenerów łucznictwa. :( Ale nie wątpię, że ciężko im przekazywać swoje myśli, jak wyznacznikiem "fachowości" jest licznik wysłanych postów.

"Rozdroże też pozdrawia" ;)

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2011, 09:26:22 am »
Bardzo podoba mi się nowy podział tematyczny, dla mnie jest bardziej czytelny niż obecny.

Wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś kto wstawi swojego posta gdzie tylko się będzie podobać, ale tego nie da się uniknąć.

PK

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2011, 12:58:50 pm »
Jestem w całości za propozycją burykota.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 22, 2011, 02:15:39 pm »
Zgadzam się z propozycją kolegi Burykota i w związku z tym kolega powinien także podpisywać się imieniem i nazwiskiem. Oprócz forum łuczniczego jestem także na innym forum gdzie pewne zasady są ścisle i wręcz rygorystycznie przestrzegane ale dzięki temu panuje pełna przejrzystość i porządek. Przede wszystkim wymagane jest zdjęcie forumowicza a konkretnie twarzy co myślę i tutaj byłoby dobrym pomysłem. Wszelkie treści nie zwiazane z tematem są traktowane jako spam i usuwane przez moderację. Przy czym mozna też podyskutować na luzniejsze tematy , coś w rodzaju tutejszego Hydeparku.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

burykot

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2011, 02:46:36 pm »
Napisał pan Arkadiusz Kania
Zgadzam się z propozycją kolegi Burykota i w związku z tym kolega powinien także podpisywać się imieniem i nazwiskiem.
Napisałem też jeśli nie nazwiskiem, to w stopce powinny być dane o forumowiczu, a tam podałem adres mojej prywatnej strony www i tam też można wszystko o mnie się dowiedzieć.
Rozszerzenie podpisu o zdjęcie też mi się podoba. Nie wiem tylko jak takowe umieścić. Nurtuje mnie jeszcze jedna myśl, czy czyta ten wątek założyciel strony FORUM ŁUCZNICZE i jakie ma on na ten temat zdanie.
Ryszard Bukański
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 02:49:39 pm wysłana przez burykot »

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2011, 02:52:24 pm »
Jestem przeciwny podawaniu nazwisk. W dzisiejszych czasach pracodawcy szukają informacji o pracownikach na internecie, i jakiś przykładowy post wyrwany z kontekstu może świadczyć na naszą niekorzyść. Nie każdy na przykład akceptuje zabijanie zwierząt z łuku... Nie każdy również nazywa się Krawczyk, niektóre nazwiska bardzo łatwo zidentyfikować. Patrzcie na ostatnie kłótnie w PBA... Nawet jeśli te posty znikną, to jeśli google je zindeksuje to będą widoczne w internecie jeszcze miesiącami.

Nasze dane osobowe są chronione przez prawo. Jeśli ktoś nie potrafi się zachować i podpisze się imieniem, nazwiskiem i wklei jeszcze swoje zdjęcie to co mu zrobicie? Wyślecie na niego mafię?
 
Porządek na forum równie dobrze mogą zaprowadzić moderatorzy.

Podejrzewam że jeśli na tym forum zagoszczą obyczaje rodem z państw totalitarnych to bardzo szybko pojawi się gdzieś forum alternatywne.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 22, 2011, 03:21:35 pm »
Pytanie tylko , czy tak naprawdę w dzisiejszych czasach możemy być anonimowi ?? Chyba nie...Mnóstwo regulaminów w internecie nakazuje wręcz akceptować nam przetwarzanie naszych danych w celach jak to się ładnie określa- marketingowych. Istnieją portale społecznościowe jak Facebook czy Nasza Klasa itp. gdzie nikt z tego nie robi problemu. Ja nie mam nic do ukrycia i zdaje sobie sprawę ,ze internet to kopalnia wiedzy na mój temat.Medal ma dwie strony. Potencjalny pracodawca znajdując na necie informacje na temat naszej osoby może uznać nas za osobę aktywną , kreatywną , z pasjami a potencjalna kandytadka na żonę / kochankę ;) za osobę nietuzinkową i godną uwagi ;D. Świat wirtualny jest anonimowy i z tego też względu umieszczając swój wizerunek w postaci zdjęcia mamy niemal pewność ,ze po drugiej stronie jest konkretny człowiek , bywa że znajomy ze spotkań czy zawodów. To nie jest żadne nowum , w ten sposób działają różne fora. Ma to tę dobrą stronę ,ze ludzie szybko się poznają kto kim jest a wszelkie nadużycia mają krótki żywot.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

PK

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2011, 03:34:27 pm »
Anonimowość nie wpływa na wypowiedzi osób opanowanych, ale rozluźnia obyczaje osób niezrównoważonych, które bardzo szybko potrafią z rzeczy wartościowych uczynić wokół siebie - szczurze śmietnisko. Na płaszczyznach komunikacji - gdzie mamy do czynienia z takim ryzykiem,...normą jest wymóg podpisywania się imieniem i nazwiskiem,... z ew. przezwiskiem dla fasonu ;).

Jestem przeciwny podawaniu nazwisk. W dzisiejszych czasach pracodawcy szukają informacji o pracownikach na internecie, i jakiś przykładowy post wyrwany z kontekstu może świadczyć na naszą niekorzyść. Nie każdy na przykład akceptuje zabijanie zwierząt z łuku... 

Nie można zjeść ciastka...i mieć ciastko.
Wg mnie,...jeśli boję się ocen, ze względu na to co robię... to po prostu tego nie robię. 
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 08:03:10 pm wysłana przez Piotr Kociołek »

PB

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2011, 03:36:17 pm »
A może tak?

Tematy ogólne: 1. Zasady korzystania z forum, 2. FAQ, 3. Imprezy łucznicze, 4. Hydepark (forum "polityczne"),  5. Inne
.
.
.
Giełda sprzętowa:

Co do podziału:
Łucznictwo tarczowe: 1. Łucznictwo klasyczne, 2. Łucznictwo bloczkowe,
Łucznictwo PBA: 1. Łucznictwo 3D, 2. Łucznictwo terenowe,
Łucznictwo tradycyjne: 1. Łucznictwo berbow, 2. Łucznictwo historyczne
to nie jestem do końca przekonany.
"Łucznictwo tarczowe" to łucznictwo sportowe FITA rozumiem?
Co to jest "Łucznictwo PBA"? Może raczej Łucznictwo polowe. Co z 2D i Fieldem?
No i wyrzucenie tradycyjnego zupełnie z powyższych... Hmm.
Nie czepiam się, tylko nie do końca rozumiem.

Łucznictwo sportowe FITA: 1. Łucznictwo klasyczne, 2. Łucznictwo bloczkowe
Łucznictwo polowe: 1. 2D/3D, 2. FIELD, 3. Inne
Łucznictwo tradycyjne: 1. Łucznictwo barebow, 2. Łucznictwo historyczne

Sam nie wiem.

Proszę nie mylić klubu A3D Toszek (skrót od Archery 3D Toszek) z nieformalną grupą (osobą?) TOSZEK ARCHERY 3D. Zbieżność jest zapewne przypadkowa. ;D

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2011, 03:45:02 pm »
Pytanie tylko , czy tak naprawdę w dzisiejszych czasach możemy być anonimowi ??
Jeśli się tylko chce można nie ujawniać swojej tożsamości na internecie.
Ty na przykład (Arek K.) podałeś na tym forum gdzie mieszkasz, swój nr gg, wzrost itp... Pewnie czasem piszesz kiedy planujesz wyjechać na jakieś zawody a więc również kiedy jest szansa że Twoje mieszkanie będzie puste. Stać Cię na łuk bloczkowy, tak więc potencjalnie w domu trzymasz inne wartościowe przedmioty. Nie mówię nawet postach innych osób dotyczących posiadania kuszy czy sugerujących kłusownictwo które też się tu czasem pojawiają.

Nie ma co popadać w paranoję, ale jeśli nie jest to konieczne nie ma powodu żeby pisać pamiętnik na internecie.

Poza tym i tak nie będziecie w stanie sprawdzić kto podaje prawdziwe dane...

burykot

  • Gość
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2011, 04:05:05 pm »
Panowie, zaczynacie filozofować nad rzeczami zupełnie prostymi. Nikt nie żąda podawania adresu czy pisania życiorysu. Panie SAS jeśli jakiś złodziej będzie chciał kogoś okraść to nie będzie szukał ofiary na forum łuczniczym. Szajki złodziejskie mają swoje doskonałe rozeznanie w terenie i nie potrzebują do tego forum łuczniczego. Jeśli ktoś nie chce się ujawnić to niech się nie ujawnia, ale nie miejmy pretensji do tego, że nasze forum robi się śmietnikiem, na którym można wylać wszystkie swoje żale i pretensje do całego świata.
Poza tym i tak nie będziecie w stanie sprawdzić kto podaje prawdziwe dane...W pana wypowiedzi jest już stwierdzenie, że każdy jest oszustem. Anonimowi forumowicze powinni występować tylko jako goście.
Propozycje wysłane przez PB tez są ciekawe. Na pewno można znaleźć jakiś złoty środek wszystkich satysfakcjonujący.
Ryszard Bukański
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2011, 04:08:10 pm wysłana przez burykot »

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Rekonstrukcja forum
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2011, 04:07:07 pm »
Z tym wzrostem to lekko przesadziłeś  ;D a pamiętników na necie nie piszę ani nie prowadzę bloga. Jak ktoś ma taką potrzebę to proszę bardzo w końcu żyjemy w wolnym jak mniemam kraju. Dane osobowe można w jakimś stopniu zweryfikować. Ludzie przecież spotykają sie na zawodach , róznego rodzaju zlotach itp. Oczywiście pewna częśc uzytkowników zostanie anonimowa ,to normalne ale sądzę ,że zdjęcie zasłony ma dużo plusów. Piszę to patrząc przez pryzmat innego forum gdzie posiadam profil.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250