Autor Wątek: Norbert's Chellenge  (Przeczytany 1842 razy)

Jacek_K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
    • 966APP - YouTube
Norbert's Chellenge
« dnia: Październik 20, 2011, 12:11:35 am »
Szczegóły "wyzwania" są przedstawione w krótkim filmie:

http://tinyurl.com/3jbf2zb

W tym samym miejscu opisane są zasady (2:10).

Zapraszam do podjęcia rękawicy :).

Pozdrawiam,
Jacek
966APP - Archery - Pride of Poland since 966

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Norbert's Chellenge
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2011, 08:36:10 am »
 ;D czemu nie, przegrać z lepszym to nie hańba  ;D

Jacek_K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
    • 966APP - YouTube
Odp: Norbert's Chellenge
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2011, 09:29:34 am »
Myślę, że wynik jest tu najmniej ważny. Poza dobrą zabawą chodzi też o wymianę doświadczeń. Na filmach kolejnych zawodników będzie widać technikę i mam nadzieję, że będzie to źródłem owocnych dyskusji. Może w ten sposób wreszcie zobaczymy,  jak na dystansie 60 saraceńskich łuków trafić trzema strzałami w cel wielkości człowieka, tak by trzecia strzała była w powietrzu zanim pierwsza trafi w cel.

Uważam, że w technice zaprezentowanej na filmie można zbliżyć się do czasu 10 sekund, a może nawet go przekroczyć. Kwestią mistrzostwa będzie uzyskanie minmalnego wyniku na wskazanym dystansie.

Pozdrawiam,
Jacek
966APP - Archery - Pride of Poland since 966

Tomek "Czarny"

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Norbert's Chellenge
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2011, 09:36:37 am »
Myślę, że wynik jest tu najmniej ważny. Poza dobrą zabawą chodzi też o wymianę doświadczeń. Na filmach kolejnych zawodników będzie widać technikę i mam nadzieję, że będzie to źródłem owocnych dyskusji. Może w ten sposób wreszcie zobaczymy,  jak na dystansie 60 saraceńskich łuków trafić trzema strzałami w cel wielkości człowieka, tak by trzecia strzała była w powietrzu zanim pierwsza trafi w cel.

Uważam, że w technice zaprezentowanej na filmie można zbliżyć się do czasu 10 sekund, a może nawet go przekroczyć. Kwestią mistrzostwa będzie uzyskanie minmalnego wyniku na wskazanym dystansie.

Pozdrawiam,
Jacek


wynik z trzema strzałami jest dla mnie teraz nie osiągalny. Jednak to lubię w tym sporcie, że jak się człowiek przyłoży to do zakładanego rezultatu dojdzie. Nic innego nie pozostaje jak tylko ćwiczyć  ;D
Miło było by się spotkać na wspólne postrzelanie i wymianę doświadczeń.
Pozdrawiam
Tomek
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2011, 09:38:40 am wysłana przez Czarny »

Jacek_K

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
    • 966APP - YouTube
Odp: Norbert's Chellenge
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2011, 11:39:49 am »
Myślę, że na świecie jest zaledwie kilka osób, które potrafią tego dokonać, na YouTube jest króki filmik na ten temat, niestety nie jest pokazany sposób zakładania strzał, mimo iż autor cytuje źródło (Saracen Archery). Ta sama książka cytowana jest przez Swobodę, technika opisana i pokazana jest dość dokładnie. Może w ten sposób uda się powtórzyc wyczyn łuczników sprzed bodajże tysiąca lat, tzn trzy skuteczne, celne strzały na dystansie ok 70 metrów w ciągu 1,5 s!

Pozdrawiam,
Jacek
966APP - Archery - Pride of Poland since 966