Autor Wątek: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT  (Przeczytany 13874 razy)

definicja666

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« dnia: Wrzesień 27, 2011, 01:44:07 pm »
i może coś o tym sprzęcie opowiedziec  ::)

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2011, 06:43:57 pm »
Fajny hunter,dość krótki,bardzo dynamiczny,ładny,trwały,tani,długo by opowiadać,to był mój pierwszy łuk,polecam :)
Samick Woodsman 50#

N

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2011, 07:05:56 pm »
i może coś o tym sprzęcie opowiedziec  ::)

A jednak poszedles na latwizne... ::)

N

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2011, 08:42:05 pm »

Zalety - tani. I nawet dość ładny, jak nakleiłem na ramiona skórę węża (niestety, to tylko imitacja, choć dwie autentyczne skóry żmij już czekają w szufladzie na jakiś lepszy model...) zasłaniając wielki napis "SAMICK" to wygląda bardzo przyzwoicie. Plus ozdobne gadżety pokryte czarnym futrem z królika. I to koniec zalet.

Skora weza, krolicze futerko ? Wybacz Jopsa ale przynajmniej dla mnie to szczyt kiczu nie zaleta  ;)


Dużo gorsza celność - a to się bierze stąd, że ma złą charakterystykę naciągu: na początku naciągania przyrost siły jest niewielki, a na ostatnich calach gwałtownie wzrasta. Poprzedni łuk miał na dwóch ostatnich calach przyrost siły 5-6 funtów, a ten aż 9. Ponieważ hunter to nie bloczek, nie ma "ściany" i stan zdrowia nie pozwala mi na długie celowanie (między naciągnięciem a strzałem mija ułamek sekundy) - za każdym razem naciągam na nieco inną długość. W SHT niewielka zmiana długości naciągu skutkuje nie tylko znacznie różnymi prędkościami i pomyłkami w pionie - ale i zmiennym "falowaniem" w locie wywołanym przez różnego stopnia "paradoks łuczniczy".

Gorsza celnosc nie lezy po stronie luku ani zlej charakterystyki naciagu-luki sa troche jak ludzie nie ma dwoch takich samych nawet w obrebie jednego typu- tylko Twoich bledow ktore sam opisales...a to ze luk tradycyjny czy klasyczny nie ma sciany i trzeba masy cwiczen by te sciane w i na sobie znalezc jest tylko plusem nie na minusem...luk tradycyjny wymaga po prostu innego rodzaju umiejetnosci a takze innych cech charakteru niz np. luk bloczkowy...dla niektorych to droga nie do przejscia(zarowno pod wzgledem fizycznym jak i psychicznym)...

Jesli nie jestes w stanie zachowac jednolitego kotwiczenia to najlepszy Bear albo Black Widow albo Belcher w niczym Ci nie pomoze...
Strzelalem nie raz z SHT i jakos nigdy nie mialem problemow ze skupieniem czy  celnoscia...

Eeeee.... I do tego uchwyt mało wygodny.

...zlej baletnicy i rabek spodnicy... ;)


Nie wiem, czy jest trwały, bo mało z niego strzelam (nie polubiliśmy się nadmiernie) i ogólnie stosunek do niego mam oziębły, w przeciwieństwie do poprzedniego łuku, w którym byłem zakochany po uszy.

To se ne vrati Jopsa... ;)

Postrzelałem też co nieco z innego Samicka - model Spikeman - należącego do kolegi "Mathewsa" - i ten jest niewiele droższy, lecz strzela o niebo lepiej.

Nie kazdemu moze to samo odpowiadac... :)

Pozdr
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 08:46:23 pm wysłana przez N »

definicja666

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2011, 11:00:58 pm »
Fajny hunter,dość krótki,bardzo dynamiczny,ładny,trwały,tani,długo by opowiadać,to był mój pierwszy łuk,polecam :)

Więc czy kolega może ocenić zdjęcia podpięte w temacie. Gdyż ja się oczywiście mogę mylić lecz to na zdjęciach bardziej przypomina SHB a nie SHT.

N

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2011, 11:02:21 pm »
Nie widziałeś - a oceniasz estetykę? Podstawkę zrobiłem z przystrzyżonego króliczego czarnego futerka i moim skromnym zdaniem wygląda lepiej od tego typu podstawek firmowych. Zdjęcia podeślę w weekend.

Co do podstawki to moze ok ale w kwestii wezowej skorki podtrzymuje to co poprzednio napisalem a bylo to tylko wyrazenie mojej wlasnej subiektywnej opinii co zreszta zasygnalizowalem na poczatku...to po prostu nie moja estetyka
...
i prosze nie nazywaj mnie nawet ironicznie mistrzem bo wciaz baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo daleka droga przede mna...jak to mowia wiedza jest tylko kropla w morzu niewiedzy  ;)

milego wieczoru

ps
Fajny hunter,dość krótki,bardzo dynamiczny,ładny,trwały,tani,długo by opowiadać,to był mój pierwszy łuk,polecam :)

Więc czy kolega może ocenić zdjęcia podpięte w temacie. Gdyż ja się oczywiście mogę mylić lecz to na zdjęciach bardziej przypomina SHB a nie SHT.

To sie nazywa przyklad definicjo 666  ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 11:04:44 pm wysłana przez N »

N

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2011, 11:44:59 pm »
Gusty są różne, zatem czy skóra węża na łuku zdobi go czy szpeci jest nierozwiązywalna. Ale spójrzmy na to nie z punktu widzenia estetyki, lecz praktyki: Skórę węża naklejają na swoje łuki bowhunterzy, gdyż potrzebują kamuflażu. Skóra węża jest świetnym kamuflażem, i do tego naturalnym. Nawet gdy uznasz, że skóra węża szpeci łuk - to chyba przyznasz, że alternatywa, czyli naklejenie na ramiona łuku tradycyjnego taśmy winylowej realtree jest jeszcze większym obciachem.

Masz racje chociaz jak sam dobrze wiesz kazda dodatkowa masa na ramionach powoduje spadek osiagow...winylowa tasma to rzeczywiscie nienajlepszy pomysl... ;)
wbrew pozorom czarny matowy(nie blyszczacy) laminat takze dobrze sie maskuje zwlaszcza wsrod lesnej plataniny konarow i galazek...jesli komus to nie wystarczy moze uzyc odpowiednio zabarwionych paskow plotna lub w napredce , prowizorycznie nawet naturalnych lisci lub traw..pamietajac jednak by odpowiadaly one gatunkowo otoczeniu i nie swiecily jasniejszymi spodami swoich blaszek...

Kiedys natknalem sie gdzies na specjalne, rekawki na ramiona w deformujacym kamuflarzu ktore mozna bylo bez problemu sciagac i zakladac jak cienkie skarpetki...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 11:49:36 pm wysłana przez N »

_michaś

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 06:24:46 am »
Z Samicka SHT - o ile się nie mylę - strzela Motek. A jeżeli się nie mylę, to jego łuk naprawdę bardzo mi się spodobał. I - żeby nie moje za długie łapy - to chciałbym mieć taki w swojej kolekcji. Nie przypominam sobie paskudnego napisu "Samick", który trzeba byłoby szybko schować. De gustibus... ale moim zdaniem zrobiłeś coś, na co u nas potocznie mówi się "wiejski tuning" ;)

_michaś

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2011, 09:48:37 am »
Nie twierdzę, że napisu na ramionach nie było, tylko że ja nie widziałem powodu, dla którego trzeba byłoby go szybko ukryć. Sztuczna skóra węża mi się kojarzy z damskimi torebkami rodem z PRLu. Dla mnie to wygląda, jakbyś nakleił sobie kawałki takiej torebki na ramiona. No, ale jak sam piszesz - de gustibus....

Wiesz, to niestety nie jest łuk przystosowany na nasze długie łapy. Niewskazane jest, żeby go przeciągać, a np. przy moich łapach odpada potrzeba docinania promieni, takie 32" - jak wychodzą prosto z fabryki - są w sam raz :)


Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2011, 06:15:16 pm »
Nie ma sensu ocenianie zdjęć,czytajmy wolniej a dokładniej,cyt."tak wygląda pewien łuk,..." mowy nie ma o SHT ocenić mogę łuk od strony praktycznej,bo używałem tego modelu kilka lat,Motek(pozdr:)) strzela ze Stingraya właśnie dlatego że ma dłuuugie łapki,i słabe też nie są,napisy na ramionach mogą razić,ale nie muszą kwestia indywidualnego poczucia estetyki,fajna decha do kibla,jak już będę miał swoją leśniczówkopodobną chatkę na podlasiu to sobie taką w sławojce zainstaluję:) pozdr. (bez względu na poczucie estetyki i opcje polityczną ;D)
Samick Woodsman 50#

definicja666

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:55:14 pm »
"to niestety nie jest łuk przystosowany na nasze długie łapy"
to jakie łapy są za długie?? Czy 180cm wzrostu dyskwalifikuje?

A forumowicz Świstak to jakim wzrostem dysponuje - tak grzecznie się zapytam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 12:02:07 am wysłana przez definicja666 »

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2011, 07:42:41 pm »
Wielkoludem to nie jestem :D 173 wzrostu,ale nie miało to dla mnie znaczenia,ani przy wyborze pierwszego,drugiego,i kolejnego łuku,wzrost nie definiuje do końca długości naciągu
Samick Woodsman 50#

N

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2011, 09:29:13 pm »

A teraz zdjęciuszka mojego SHT. Najpierw kiczowata podstawka z czarnego króliczego futerka mojej roboty:


No co za paskudny KICZ!!
Nie to co taka gustowna, powszechnie używana do łuków tradycyjnych podstawka plastikowa:



Lub równie popularna, z poliestru, jak wiadomo - do łuków tradycyjnych - tylko plastik, naturalne materiały to kicz ;) ;D:



Jednak na swoją obronę muszę dodać, że choć kicz - ale za to jest absolutnie bezszelestna. Gdyby ktoś przezwyciężył wstręt i ze względu na bezgłośność chciałby taki kicz sobie zrobić - mogę napisać jak to się robi, by nie pobrudzić klejem majdanu  - w następnym wpisie.

 ;) jesli to byla aluzja do naszej ostatniej wymiany zdan to jest niestety nietrafiona :) nie uzywam ani plastiku ani poliestru tylko <kiczowatej> ;D bear hair rest.

Nie trzeba uzywac kleju wystarczy kawalek dwustronnej piankowej tasmy klejacej...

pozdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2011, 09:30:49 pm wysłana przez N »

_michaś

  • Gość
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2011, 10:53:30 pm »
Hmmm... a z jakiego materiału jest ten przystrzyżony dywanik o nazwie handlowej "Bear Hair Rest"? Mała podpowiedź - "Bear Hair" nie oznacza kawałka niedźwiedziego futra, lecz jest nawiązaniem do pana o imieniu Fred i nazwisku Bear...
Ja! JA! Odgaduję hasło!! Podstawka jest zrobiona z futra Freda Beara!!! ;D ;D ;D

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Czy ktoś strzela z SAMICK SHT
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 29, 2011, 11:41:37 pm »
A mnie (choć sam mam fabryczne APG) wężowe ramiona się podobają.
Tyle że... podstawkę też mam (z) Freda... I żeby uniknąć domysłów i niedomówień chyba zamienię na inną... Bo jeśli okaże się, że to prawda... :):):)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)